Odvrátí Opava před kamerami konec sezony?

Proti konci sezony bude dnes od 15:50 bojovat na domácím kurtu BK Opava ve druhém utkání série o bronz. Naopak hosty z Prostějova může za vedení 1-0 pouhých 40 minut dělit od dalšího cenného kovu v jejich utěšené sbírce. To, jak vše ve žluté slezské bouři dopadne, můžete sledovat od 15:50 na ČT Sport.

První zápas na Hané dopadl nečekaně jasným výsledkem (94-64), který ale vůbec nic nevypovídá o prvních třech vyrovnaných čtvrtinách. Až v poslední části domácí ulétli soupeři výrazně na doskoku, celkově také nasbírali mnohem víc faulů (25 ku 11) a házeli tak 24 šestek ku pouhým dvěma Opavy. Tu navíc zradila trojková střelba (33/6), z poloviny obstarávaná podkošovými hráči. Paradoxem bylo, že ač se opavské deficity, snad s výjimkou doskoku, projevovaly po většinu zápasu, po 30 minutách ztrácela jen sedm bodů.

Vedle kapitána Sokolovského bude Opava i dnes postrádat forwarda Bujnocha, naopak hosté budou zřejmě znovu kompletní, navíc s již mnohem účinnějším Talleym.

Stěžejní bude i dnes souboj rozehrávačů. Zatímco Orel Roman Marko v prvním duelu vysázel 6 trojek a tým držel jako MVP, opavský Jakub Šiřina skončil na skromných 7 bodech, byť podpořených 8 asistencemi. V sezoně v průměru dvojciferný reprezentační point guard v posledních 5 utkáních jen jednou zaznamenal více než 10 bodů. Pro Orly bylo rovněž velmi důležité probuzení power forwarda Švrdlíka, který se spolu s Romanem Marko postaral o 45 z celkových 94 bodů.

"Prostějovští nás v koncovce prvního utkání jednoznačně přehráli, zejména díky famóznímu výkonu rozehrávače Romana Marko," podotkl opavský GM Dušan Štěnička. "Odveta ale bude jiná, protože hrajeme doma. Fanoušci nás poženou dopředu a tak předpokládám vyrovnanější utkání."

Ať už bude výsledek druhého utkání jakýkoli, půjde o opavskou domácí derniéru sezony, proto se očekává opět mohutná kulisa. BK Opava se během duelu možná také před svými fanoušky oficiálně rozloučí s titulovým rekordmanem ligových dějin Ladislavem Sokolovským, který už kvůli zranění bude dění sledovat jen z lavičky.

Začíná se sice již před čtvrtou odpolední, na druhé straně na hokejovém MS je volný den, a proto je šance na nemalou návštěvu.

Domácí klub bude k zápasovému zpravodaji zdarma rozdávat i podpisové karty všech svých hráčů. K dispozici buou také tleskátka.

Orli drtivou výhru z prvního střetu nepřeceňují. "Každý, kdo utkání viděl, ví, že se Opava držela hodně dlouho a do poslední čtvrtiny šla s hendikepem pouhých 7 bodů. Až v poslední části utkání jí odešla střelba. To v její aréně může být jiné a my na to musíme být připraveni. Nebude to jednoduché utkání, ale je-li medaile tak blízko, tak si ji chceme vybojovat co nejdříve a napneme k tomu veškeré síly," hlásí mluvčí Ariete Michal Müller.