Ohnivý Viktor: 14? To bylo překvapení!

REKORD SEZONY PLUS VIDEO Ladí-li už Viktor Půlpán formu na nejbližší reprezentační okno, tak v sobotu proti Opavě – mimochodem v duelu dvou aktuálních „národních“ dirigentů – to stálo za to! Za posledních 17 minut domácího utkání 10. kola rozeslal nebývalých 12 asistencí - pět ve třetí a dokonce sedm ve čtvrté čtvrtině -, a spolu se dvěma nabídkami z první půle mu to celkově hodilo 14 pasů alias rekord této sezony Kooperativa NBL. A také sdílený desátý top výkon od roku 1998!

Mezi ligovými asistenty 22letý lev rázem poskočil na deváté místo s průměrem 4,78 a ztrátou dvou setin asistence na osmého Radovana Kouřila z Opavy.

V zápase se Slezany (100-55), který zejména ve druhé půli proměnily Pardubice ve svou exhibici, se na skore podílel i 9 body, za 31 minut navíc zaznamenal jedinou ztrátu.

„Při zápase jsem to vůbec nevnímal, že těch asistencí je až tolik. A když jsem to pak zjistil, byl jsem dost překvapený,“ přiznal reprezentant, který v této sezoně získává ostruhy i ve FIBA Europe Cupu, jehož páté dějství odehrál JIP ve středu v dalekém Saratově. Na sobotním výkonu Půlpánově však cestování zjevně nezanechalo žádné velké stopy. A nejen na něm.

„Celkově to od nás byl skvělý zápas. Hráli jsme jednoduše a rychle, tedy to, co jsme chtěli. A když je na hřišti taková pohoda, můžou z toho vzejít i tyhle statistiky. Musím říct, že jsem za ně hrozně rád,“ zdůraznil playmaker, který je v nyní sledovanější kategorii českých hráčů U22 třetí nejužitečnější mladou puškou za Ondřejem Sehnalem z USK Praha a Šimonem Puršlem ze Svitav.