Olomoucko po drcení v Ústí pošesté v řadě

DOHRÁVKA 8. KOLA Hanáci nedokázali ani v Ústí uniknout ze sestupné trajektorie a po debaklu 92-59 nabrali už šestou porážku v řadě. Zatímco oni dlí na předposlední příčce, vítězné Pandy už vyskákaly s bilancí 4-3 na pátou pozici v tabulce.

Ztratit jen tři míče a dát 17 bodů, neřekli byste, že s takovou první čtvrtinou rovnou ztratíte celý zápas. Olomoucku (bez Halady) se to ale na severu Čech ”povedlo”. Domácí (bez Maděry) jim totiž během prvních deseti minut nasázeli čtyři trojky i 7 bodů z druhých šancí a z trháku 34-17 se odrazili k jasnému zbytku utkání. V poločase ovládnutém 51-29 měli v kvalitní kulise 620 fanoušků na kontě pouhé dvě ztráty a na trojky vedli 7-2.

V konečném účtování kralovali Jones (21+7 asistencí), Svejcar (17, trojky 10/5), Delvon Johnson (15+12 doskoků), Pecka (14+10 doskoků) a Fait (11). Za z pole 34procentní hosty se snažili Dragovič (18), Carpenter (10+8 doskoků) a Vučkovič (10).

Pro domácí hovořily trojky (32/11 - 12/4), body zpod koše (36-26), útočné doskoky (17-12), body z nich (18-10) a také ztráty (8-16). Na skore se nakonec ani nepoznalo, že se pod něj prakticky nepodepsal ústecký lídr Autrey, jejž od první půle trápil zraněný kotník.

Robert Skibniewski (trenér BK REDSTONE Olomoucko): ”Zápas rozhodla první čtvrtina, domácí pak kontrolovali celý zápas.“

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
”Já jsem hrozně rád za toto vítězství a za předvedený výkon, malinko jsem se obával po tom výborném výkonu v Kolíně, že trochu usneme na vavřínech a doma s Olomouckem ten výkon nepředvedeme, ale opak byl pravdou, my jsme hráli skvěle v útoku a k tomu jsme předvedli velmi dobrou obranu, zahráli si všichni hráči, takže spokojenost a teď máme týden na to připravit se na zápas v Opavě.“

Lukáš Feštr (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): ”Bohužel dnešní zápas nám nevyšel, myslím, že to všechno začalo už naším vstupem, který nebyl ideální. I když jsme se dál v zápase snažili nějakým způsobem Ústí dotáhnout, tak zkrátka domácí byli lepší a zvítězili zaslouženě.“

Jahmal Jones (rozehrávač SLUNETA Ústí): ”Dnes jsme chtěli udržet momentum z minulého zápasu v Kolíně, hrát rychle a bavit se hrou a zároveň dobře bránit, což nám dávalo lehké koše z protiútoků. To budeme chtít zopakovat i v dalším utkání, doufám, že budeme dále sdílet míč a hra nás bude bavit.“