Opava hladce vítězem, Děčín čtvrtý

FEDERÁLNÍ POHÁR Jednoznačným finálovým vítězstvím Opavy skončilo v Lučenci Final Four Federálního poháru, v němž čtvrté místo obsadil Děčín, pátou příčku Pardubice, osmou Kolín a devátou Olomoucko. Pražský USK před Final Four ze soutěže odstoupil.

Finálový duel byl zajímavý jen do doby, kdy oslabená Spišská Nová Ves dokázala Slezanům vzdorovat v zónové obraně. Na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny si však Opava, jež dominovala z trojek 14 ku 4, došla pro hladkou výhru 95-68. Bodově ji táhli Gniadek (25), Jurečka (15), Zbránek (13) a Markusson (11+11 doskoků), který byl zvolen MVP celého turnaje.

V utkání o bronz oslabený Děčín nezachytil už úvodní minuty, brzy výrazně ztrácel a padl 63-101, když dvojciferně se prosadili Pomikálek (21), Kotásek (11) a Žikla (10).

Pardubice si odvezly páté místo z Levic, když ve svém druhém utkání závěrečného turnaje skolily v koncovce Svit (81-76), syceny body Šafarčíka (21), Henryho (18), Vyorala (15) a Pekárka (12).

Bitvu o osmé místo v Kolíně rozhodl trojkou v poslední minutě domácí rozehrávač Číž, který dotlačil Medvědy k vítězství 67-66 nad Olomouckem. Číž vedl z trojek produktivnější Kolín 17 body, následovali jej Lošonský (13+10 doskoků), Jelínek a Mareš (po 10). Za Hanáky kontrovali Wiggins (17), Carpenter (12) a Vučkovič (12+10 doskoků).