Opava loupila na Interu, USK v Děčíně

FEDERÁLNÍ POHÁR Prvními zápasy byl dnes večer odšpuntován Federální pohár a ze zástupců Kooperativa NBL sklidily výhry pražský USK a Opava, naopak první porážky zapsaly Děčín a Olomoucko.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - OLOMOUCKO 70-68

Olomoucko ve svém prvním duelu ve skupině ve Spišské Nové Vsi padlo po dramatu s domácím týmem. Po první čtvrtině sice vedlo o deset a ještě v průběhu druhé o šestnáct, ale pak slovenský mistr pod vedením kouče Štefana Svitka zosnoval nápor a díky hře pod koš stáhl manko na poločasových 34-36. Z trojek údernější Hanáky tu drželo 22 body duo Wiggins - Carpenter, ale také je tížilo 11 ztrát. Domácí se nástupem do posledního dějství utrhli až na hranu deseti bodů, aby Olomoucko ještě v závěru snížilo na 65-67, ale k obratu duel nedotáhlo. Jeho top skórery byli Wiggins (23), Carpenter (14) a Vučkovič (13).

DĚČÍN - USK PRAHA 81-83

Na úvod skupiny v Děčíně se odehrál napínavý NBL-souboj, který pro hosty z USK rozhodl košem s faulem v posledních sekundách nový křídelník Mangas, který stanovil skore 83-81 pro Pražany, hrající i s reprezentantem Kyzlinkem. Mangas po jen pár trénincích se Sovami vysázel 28 bodů, následován další novou posilou Westem (14) a reprezentačním forwardem Štěrbou (11). Za domácí kontrovali Matěj Svoboda (27), Šiška (17) a Pomikálek (16).

USK patřil už první poločas, který vyhrál díky lepšímu doskoku a plodnější lavičce 46-41. Děčín se v závěru utkání ještě vykopal z 67-74 na 77-77 a Šiška jej z šestek poslal do vedení 81-80, ale pak přišel šach mat Mangase.

INTER BRATISLAVA - OPAVA 70-84

V bratislavské skupině nedal český vicemistr šanci domácímu Interu, když před dvěma sty diváků ovládl první tři čtvrtiny 67-44, a soupeř už pak jen korigoval. Slezany nejvíc táhli Markusson (20+11 doskoků) s Gniadkem (17), jejich tým přestřílel Inter především z trojek (11-5).