Opava na dotyk od výhry v repríze finále

ECHO 2. KOLA Opava si v hitu druhého kola v Nymburce zajistila dvě desetiny sekundy do konce čtvrté čtvrtiny prodloužení, ale v jeho závěru ji trojkou na 91-89 popravil nový forward Polabanů Demetre Rivers. Doma uspěla i Beksa, která sestřelila Děčín 97-73, dále SLUNETA, jež ve čtvrté čtvrtině definitivně přetlačila Novou huť 86-72, a Brno, jež rozprášilo nováčka od Vajgaru 110-83.

Venku drancovali Medvědi, kteří si dojeli pro výhru 87-98 do Olomouce, a také Sovy, jež výtečnou první čtvrtinu založily na triumf 95-102 v Hradci Králové.

Přestřelka na Třebši pro perimetrové Sovy

USK v Hradci Králové vystartoval z bloků jako o život, veden úvodními deseti body z ruky nového rozehrávače Westa, a díky své nové perimetrové úderce byl už v deváté minutě vpředu o 12 bodů, a to díky hned pěti trojkovým zásahům. Dvě nová křídla Mangase s Kyzlinkem nasadil nový kouč King až z druhé vlny a jejich celkem 50 bodů znamenalo obrovskou převahu soví lavičky (40-65).

Ve druhé čtvrtině se domácí postupně prokousali ze 14 na pět bodů, přesto pro ně poločasové skore 49-56 nevěstilo nic dobrého, zejména v obraně. Sovy navíc díky 15 bodům Kyzlinka ve třetí čtvrtině byly schopné náskok na úrovni deseti bodů dál držet. Až 3:40 do konce se Sokoli díky zvýšenému úsilí prokutali na 88-90, Mangas s Vyroubalem ale jejich nápor vzápětí definitivně odrazili.

Na loupeži v poměru 95-102 se za USK, který maximálně spoléhal na své muže na perimetru, nejvíc podíleli Kyzlink (29 za 27 minut, z pole 14/12), Mangas (21), Vyroubal (16+7 doskoků) a West (13). Tým dal víc trojek (9-11), a byť propadl z šestek (dané 28-13, hosté 12 minuli), vynahradil to úsilím na útočném doskoku (10-16). Za domácí byli dvojciferní Ondřej Peterka (17, trojky 8/5), Pavlovič (16+10 doskoků), Pešakovič (15), Škranc (12), Vujovič a Sedmák (po 11).

David Škranc (křídlo Královští sokoli): “Byl to těžký zápas. Hosté na nás vlítli s agresivní obranou, nejsme na to zvyklí, takhle na tréninku vůbec netrénujeme, nedokázali jsme se s tím vůbec vypořádat, na začátku jim tam všechno spadlo, když nedali trojku a minuli koš, tak si sami doskočili a dali body. Byl to těžký zápas, padalo hodně bodů, moc se nebránilo… Těžký zápas, hlavně se ponaučit z chyb, jít zpátky do tréninku a příští zápas si to vynahradit.”

Josh King (trenér USK Praha):
”Byl to dobrý zápas, který byl nahoru dolů. Hradec Králové má kredit. Několikrát jsme vedli až víc jak 10 bodů a Hradec vždy dal nějaké těžké střely a dokázal se vrátit do zápasu. Dobrý zápas pro fanoušky.“

Marek Vyroubal (rozehrávač USK Praha): ”My jsme moc rádi, že jsme zápas vyhráli. Začátek byl trochu chaotický, měli jsme problémy hlavně v obraně, ten jsme měli vlastně celý zápas, protože jsme dostali 95 bodů. Musíme vyřešit hlavně obranu clony na míč, zde bylo mnoho chyb, ale jak říkám, jsme moc rádi, že jsme vyhráli. Chtěli jsme udržet hlavně Pedju Stamenkoviče na balonu, aby nám dělal co nejmenší problémy a to, si myslím, že se povedlo. Tím ale zase jsme nepokryli další střelce, ale nedá se nic dělat, jdeme dál, jsme rádi za výhru a jsme určitě rádi, že jsme dali 102 bodů, vyhráli jsme venku a začali jsme sezonu tak, jak jsme začali.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): ”Já gratuluji USK k dobrému soustředěnému výkonu. My jsme to měli jako první zápas Ústí s námi, vůbec jsme nechytli začátek a nedovedli jsme si poradit s hrou jedna na jedna a v podstatě celý zápas nám to dělalo problémy. Když jsme se přiblížili a už to vypadalo, že se nadechneme na 4 až 6 bodů, tak jsme dostali nějaký jednoduchý koš a zase se to utrhlo, takže dneska byl USK lepší a bohužel pro nás.”

Druhá stovka pro nováčka na moravském turné

Jihočeši mají zatím na startu ligy značné potíže v defenzivě, což dokumentuje druhá inkasovaná stovka ve druhém zápase. Tentokrát je doma vyprášilo Brno (110-83). To se vysunulo do klíčového vedení o 13 bodů v první polovině druhé čtvrtiny a vyhrálo poločas 52-42, vedeno novým podkošovým mužem Mickelsonem (10+8 doskoků). Hosté (bez Ngatseho a Bzonka) už tady měli jen 33procentní úspěšnost z pole, již do konce zápasu vylepšili jen o tři procenta. Ve druhé půli se jim ještě 13 minut dařilo odstup držet kolem 15 bodů, ale závěr už jim utekl docela.

Vítězové (bez Krakoviče) se ve svém úvodním duelu sezony opírali o Körnera (19+7 doskoků), Bálinta (17, trojky 7/5), Mickelsona (16+12 doskoků), Ondřeje Hustáka (15) a Maddena (14+8 asistencí). Za GBA úřadovali Dorn (23), Stegbauer (18, trojky 8/5) a Steere (14+12 doskoků). Domácím patřily body z brejků (35-12), produkce laviček (70-18), dali i více šestek (18-7) a sebrali víc doskoků (58-45).

Richard Körner (power forward Basket Brno): ”Odehráli jsme solidní utkání, jsme rádi, že nám to dnes padalo v útoku. Dostali jsme doma 83 bodů, což se nám může příště vymstít. Gratulujeme Jindřichovu Hradci, mají mladý tým, běhali, snažili se. Jsem rád, že našim mladým hráčům Bálintovi a Hustákovi zápas vyšel.“

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): ”Jsme rádi, že sezona začala, přišla i docela slušná návštěva, utkání mělo atmosféru. Muselo se divákům líbit, bylo to rychlé, pro nás trenéry naopak, bylo i dost chyb, ale i spoustu dobrých věcí. Rozložili jsme minuty, kaňkou na utkání je zranění Šimona Puršla, snad to nebude nic vážného. Splnili jsme úkol a musíme se připravit na sobotu.“

Gilbert Abraham (kouč GBA Fio banka J. Hradec): ”Musím smeknout před koučem domácích, kteří nás tvrdě trestali v přechodu do útoku. Dostali jsme hodně košů lacino, obdrželi jsme 110 bodů, hlavně z dvojtaktů, takže se musíme zlepšit hlavně v obraně. I mladí hráči mají co dohánět.“

Torin Dorn (křídlo GBA Fio banka J. Hradec): „Gratuluji Brnu, my se musíme zlepšit jak individuálně, tak i jako tým. V příštím utkání musíme víc bojovat.“

Mistr i ve druhém kole balancoval na hraně pekla

Oslabený obhájce trofeje (bez prvního rozehrávače Gibbse a reprezentanta Kříže) i ve druhém zápase nové sezony narazil na úřadujícího medailistu a opět se potácel nad propastí, navíc tentokrát už skutečně vážně. Nakonec se ale ze srázu nezřítil a v repríze finále dokázal doma Opavu skolit v prodloužení 91-89, když jej v samém závěru nastavení spasila obratová trojka nového forwarda Riverse. Trojka opavského Gniadka už poté cíl nenašla a Nymburk tak natáhl sérii domácích ligových výher už na 216.

Slezané tak odjeli s prázdnou, ač si v dané situaci a po posílení mysleli na velký triumf. Agresivní obranou, presinkem a tradičním ztékáním útočného doskoku, kde deseti kusy mocně přispěl nový obr Markusson, od začátku domácím zatápěli a úvodní čtvrtinu vyhráli 15-27, když přestříleli soupeře 1-4 z trojek, přeskákali jej v útoku 3-8 a z druhých šancí ničili 2-12. Polabané tu navíc přišli o čtyři míče, když zejména zahraniční novici museli být překvapeni z tuhého odporu hostů.

Nymburk se sice ve druhé a třetí čtvrtině pomalu zvedal, ale stále zůstával o několik bodů zpět. Ve čtvrté části však příliš míjející Opava za prvních šest minut zvládla pouhé tři body a domácí se koš po koši dostali až do vedení 80-76. Hosté ovšem srovnali a až kapitán Hruban dal z šestek domácím nové vedení 82-80. Poslední útok pak měla Opava, nejprve sice neuspěla, jenže domácí veterán Benda neudržel po doskoku už uchvácený míč, ten mu utekl do autu a hosté dostali ještě jednu šanci. Nymburk dokázal první výhoz dopravit do autu, ale po druhém Gniadek dvojkou ze zadní lajny poslal zápas do prodloužení, když na útok zbývalo týmu devět desetin vteřiny, a po koši podle verdiktu sudích stále ještě zůstávaly dvě desetiny.

Lídry pod košem nevýrazných vítězů byli Palyza (20), Harding (19), Hruban (18) a Kovář (11). U hostů hráli prim Šiřina (18), Gniadek (17), Markusson (15+19 doskoků (10 v útoku)), Klečka (13) a Zbránek (11). Z trojek početnější Opava (8-12) vyhrála i útočné doskoky (18-25, body z nich 12-25) a měla o 15 střel z pole víc, ale vaz jí srazila úspěšnost jen 35 procent.

Aleksander Sekulič (trenér ERA Basketball Nymburk): ”Jsem moc rád, že jsme si po dlouhé době mohli užít takový zápas s našimi fanoušky. Hodně nám pomohli a moc si vážíme všech, kteří dnes přišli. Nezačali jsme dobře, hlavně v obraně jsme dělali hodně chyb a pouštěli soupeře k otevřeným střelám a útočným doskokům. Ve druhé půli jsme to zlepšili a už jsme v obraně soupeře více kontrolovali. V útoku jsme byli dost nervózní. Nakonec jsme mohli vyhrát už v normální hrací době, ale zase jsme tam udělali chybu. Museli jsme se pak rvát v prodloužení, ale jsem hrdý na to, jak tým bojoval. Byl to skvělý zápas a je třeba ocenit, co předvedla Opava, který hrála výborně. S Markussonem mají velkou sílu pod košem. Zaslouží si gratulaci, jak dnes hráli. Nepřekvapili mě, vím, čeho jsou schopni. A pokud budou hrát takto, tak mají na to odehrát zajímavá utkání ve FIBA Europe Cupu. V poločase jsme změnili myšlení. Museli jsme zařadit více soustředění a nasazení. Byly tam malé detaily v obraně. Prostě to chtělo trochu tvrdší promluvu v poločase. Těším se, že budeme mít s Opavou v sezoně více takových zápasů. Takové zápasy potřebujeme.“

Petr Czudek (trenér BK Opava): ”Dneska se nemáme za co stydět. Pokud jde zápas do prodloužení, je to vždycky o maličkostech, o nějakém odraženém míči nebo šťastné střele. Škoda, že jsme nebyli v poslední čtvrtině schopni něco vymyslet a dát koš. Jedenáct bodů je hrozně málo. Soupeř ukázal svou kvalitu. Harding, Palyza a Hruban nás trestali. V prodloužení je to těžké. Na konci jsme měli ještě otevřenou střelu… Škoda, to Martin většinou dává. Je to škoda, že jsme nevyužili zdravotního stavu soupeře, menší sehranosti pod novým trenérem. Naši kluci jsou dlouho pospolu, kvůli poháru jsme kádr ještě trochu posílili, máme zahraničního hráče Markussona. Můžeme říct, že je to možná i nejsilnější tým, jaký jsem v Opavě měl k dispozici. Uvidíme, na co to bude stačit. Myslím, že dnešní zápas byl užitečný pro oba soupeře. I domácí si uvědomili, že se musí mobilizovat. Oba nás čekají evropské poháry, uvidíme, na co naše síly budou stačit. Sezona začala, škoda že zápas skončil takovým výsledkem, jelo by se nám domů veseleji, kdyby to bylo o dva body pro nás.“

Vojtěch Hruban (křídlo ERA Basketball Nymburk): ”První zápas před diváky po dlouhé době jsem si užíval. Opava má letos prostě dobrý tým a každý, kdo sleduje basketbal v Česku, ví, že my aktuálně nemáme tým, který by přehrával soupeře o dvacet, dvacet pět v pohodě. Jsme rádi, že jsme zápas dneska vůbec vyhráli. První poločas nebyl z naší strany dobrý, tam máme hodně věcí ke zlepšení. Nechali jsme Opavu moc hrát, hodně jsme ustupovali, byli jsme všude o krok později a jen jsme reagovali na jejich hru. Ve druhém poločase jsme se Opavě dokázali postavit, hra se vyrovnala v agresivitě a energii. Díky tomu to bylo čistě o basketbalu. Udělali jsme některá dobrá rozhodnutí a byli jsme zpátky v zápase. Na konci normální hrací doby Martin Gniadek vyrovnal za 0,6 sekundy. Já si myslím, že taková střela se za tu dobu prostě nedá stihnout. Po takovém koši není vůbec snadné si srovnat hlavu a pokračovat v prodloužení zvlášť, když se celé utkání tak táhne. Často a dlouho se zkoumalo video. Celé prodloužení nebylo basketbalově žádná hitparáda. Bylo to o tom, kdo urve více doskoků a jedné finální střele. Hrát proti tak vysokému pivotovi, jako Markusson je, není jednoduché. Dokázali jsme jeho menší pohyblivosti využít v útoku, dali jsme spoustu bodů. Problémy nám ale dělal na doskoku. Celkově jsme doskoky vyhráli a díky tomu jsme se dokázali do zápasu vrátit. Hra Opavy se jeho příchodem změnila. Už to není jejich ”small ball” a budou hodně nebezpeční, ať už v domácí lize nebo v Europe Cupu.“

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): ”Chtěli jsme tady vyhrát. Kdy jindy než v prvním zápase sezony, kdy je ještě soupeř nerozehraný a jeho hráči mají nějaké zdravotní potíže. Bohužel se to nepovedlo, ale doufám, že nás tento výkon, kterým jsme se v Nymburce prezentovali, posune dál. Myslím, že by nám to mohlo pomoci i v zápasech evropského poháru. Nymburk hraje v Evropě dlouhodobě, a proto zápas s ním je pro nás určité měřítko, co nás na zápasy může připravit. Za taková utkání jsme rádi. Víc takových zápasů. V této sezoně máme do rotace více hráčů, než u nás bylo zvykem, i když Dragy a Juraj vůbec nevyběhli. Letos máme opravdu dvanáctičlennou rotaci hráčů. Doufám, že se nám vyhnou zranění a může to být  ještě lepší než loni.“

Medvědi na Hané udeřili ve středních čtvrtinách

Když to Kolínu nevyšlo napoprvé s mistrem, stržil úvodní výhru (87-98) na druhý pokus v Olomouci, když za zápas vzal během středních dvou čtvrtin. Zlom nastal v posledních čtyřech minutách první půle, kdy hosté z 39-39 vystoupali zásluhou útočných doskoků a produkce slovenského výškového dua Petráš - Lošonský do poločasového trháku 48-59. Hanákům tu pranic nepomohlo, že už po 20 minutách měli hned kvartet dvojciferných střelců.

Ve třetí části Lošonský s Čížem navýšili náskok Medvědů až na 20 bodů, ale pak se Olomoucko začalo pomalu posouvat zpět a Wiggins jej pět minut před koncem přiblížil na 79-83. To už ale za hosty povstali Petráš s Marešem a jejich tým šel do závěru v relativním klidu. O kolínský útok se nejvíc starali Číž (19+8 asistencí), Petráš (18+15 doskoků (8 v útoku)), Lošonský (17+13 doskoků), Mareš a Rožánek (po 14). Tým vysázel víc trojek (7-13) i šestek (12-19) a sklidil i víc útočných doskoků (8-17) a bodů z nich (6-15). Za domácí se prosadili Wiggins (27+14 doskoků), Halada (19), Carpenter (18+12 asistencí) a Vučkovič (16).

Robert Skibniewski (kouč BK REDSTONE Olomoucko): ”Největší rozdíl mezi soupeři byl v obraně. Dostali jsme téměř sto bodů, to se nám nemůže stávat. První poločas se nepovedl. Padlo hodně košů, což se divákům muselo líbit, jako trenér se ale na to nechci dívat. Náš potenciál jsme ukázali někdy od 25. minuty. Tak ovšem potřebujeme hrát celých čtyřicet minut a ne pouze část utkání. Musíme to změnit, to je moje práce. Věřím, že se nám to povede.”

Miroslav Sodoma (kouč BC GEOSAN Kolín): ”Pochopitelně máme radost z vítězství. Až na prvních pět minut jsme byli o kousek před naším soupeřem, proto si myslím, že jde o zasloužené vítězství. Soutěž bude vyrovnaná, nikdo nikoho nebude porážet o dvacet nebo třicet bodů. Z tohoto pohledu bude každý úspěch na palubovce soupeře hodně cenný a tak vnímám i náš výsledek na půdě Olomoucka.”

Filip Halada (křídlo BK REDSTONE Olomoucko): ”Jsem hodně zklamaný, protože jsme předvedli něco jiného, než bylo v plánu. V obraně to bylo špatné. Chybí nám hráč, který by byl na černou práci, třeba i za cenu, že by se vyfauloval. To se musí změnit. Nemůžeme soupeře přestřílet. Osobně se mi sice zatím střelecky daří, ale to zklamání nepřebije. Nepřišel jsem ukazovat, že umím dávat body, chci být úspěšný s týmem.”

Pavol Lošonský (power forward BC GEOSAN Kolín): ”Soupeři patří uznání, že se do zápasu dokázal vrátit, i když už prohrával o dvacet bodů. Třicet minut do bylo z naší strany dobré, i tak Olomoucko svoji ztrátu stáhlo. Koncovku jsme ale zvládli, i když měli pivoti problémy s fauly. Chce to hrát chytře, někdy i ubrat v obraně a pak to jde. Máme už nějaké zkušenosti, i proto máme z tohoto zápasu vítězství.”

První pandí díky druhé půli, trojkám a doskokům

SLUNETĚ se podařilo rehabilitovat za úvodní domácí selhání se Sokoly, přesto to na svém hřišti neměla opět jednoduché. Lepší druhou půlí si však po vyrovnaném poločase řekla o výhru 86-72.

Ostravský power forward Heinzl ještě ve 30. minutě trojkou snižoval na 63-59, ale v úvodu čtvrtého dějství domácí potáhl nečekaný muž Jan Karlovský, a byť se hosté 3:30 do konce ještě jednou dostali na čtyři body, domácí už pak dvěma trojkami zápas uklidili do bezpečí.

Vedli je Pecka (19+14 doskoků), Autrey (14+10 asistencí a 8 doskoků), Delvon Johnson (14+7 doskoků), Svejcar (12) a Karlovský (10+7 doskoků). Za NH odpovídali Vann (19+7 doskoků), Petr Bohačík (11) a Ubilla (10+7 asistencí). Domácím patřil lepší doskok (47-33, v útoku 14-7) a také trojky (13-8).

Adam Choleva (trenér Ostrava): ”Chtěl bych pogratulovat domácím k důležitému vítězství, oklepali se ze zápasu s Hradcem Králové. My jsme se chtěli držet s domácími celý zápas, aby v závěru znervózněli, ale stal se opak. Byli jsme to my, kdo přestal hrát, tahat to dopředu, doufali jsme, že to Many Ubilla rozhodne na pick-and-rollu, což se nestalo. Největší chyba je ale na doskoku, kde nás domácí přeskákali 50-33, navíc měli 19 útočných doskoků, to prostě nejde. Dalším faktorem pak je střelba za tři body, kde má Ústí padesátiprocentní úspěšnost, zatímco my jen třicet pět procent.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): ”Jsem rád za výhru proti soupeři, který například zápasem v Děčíně ukázal, že letos bude patřit ke kvalitním týmům. Nejvíc mě ale těší výkon, který jsme předvedli, jelikož v neděli jsem byl výrazně nespokojen jak s tím, co jsme předvedli v obraně, tak především v útoku. Jde vidět, že máme inteligentní hráče, protože během dvou dnů jsme dokázali udělat změny a myslím, že dnes se ten basketbal musel divákům líbit.“

Jiří Dedek (křídlo NH Ostrava): ”Tři čtvrtiny to bylo vyrovnané, stačili jsme domácím ve střelbě za tři i za dva body, zkrátka šlo o vyrovnaný zápas. Zlom nastal zhruba pět minut před koncem kvůli naší nedůslednosti v obraně, zbytečnými chybami a špatnou komunikací. V úplném závěru to pak podtrhly i lehké koše soupeře.“

Jan Karlovský (power forward SLUNETA Ústí): ”Jsme rádi za vítězství, protože po zápase s Hradcem Králové jsme byli docela dole. Dnes to podle mě byl týmový výkon, hodně nám pomohla lavička a diváci, což byl možná takový X-faktor. Rozhodla čtvrtá čtvrtina a ostravská zóna, která jí moc nešla, a my jsme přes ni dali pár lehkých bodů.“

Beksa ničila, ale přišla o Šafarčíka

Pardubice si ve svém premiérovém duelu sezony řekly o vysokou výhru 97-73 nad oslabeným Děčínem (bez Pomikálka) v sudých čtvrtinách. Na konci první půle ale také přišly o reprezentačního guarda Šafarčíka, který přitom do zápasu našlápl svou motorku výtečně a bylo jej plné hřiště.

Jakmile hosté v závěru první čtvrtiny vystříleli svou baterii čtyř trojek v řadě až ke kratičkému vedení, domácí zapnuli turbo, soupeř za první čtyři minuty druhé čtvrtky stihl pouhé dva body a v poločase se topil ve 12bodové jámě (52-40), když ztrácel v trojkách (8-5) i na doskoku (26-18), a nestačilo mu ani 13 bodů z brejků.

Po třetí čtvrtině se na vývoji nic nezměnilo a v té čtvrté už Beksa Válečníkům udělila K.O. Její střelecké pole vedla last minute posila na power forwardu Henry (19), jenž byl následován Vyoralem (15+10 asistencí a 8 doskoků), Pekárkem (15) a Michalem Svobodou (11). Hosty sytili Matěj Svoboda (19), Dodd (18) a Kroutil (12). Domácí byli lepší na doskoku (50-37), ve ztrátách (12-17) i v trojkách (12-7).

Dino Repeša (trenér BK JIP Pardubice): ”Gratuluji mým hráčům k vítězství a stejně bych chtěl poděkovat i divákům, kterých přišlo hodně - pro nás to bylo velmi důležité. Děkuji tedy fan klubu i všem ostatním fanouškům. První zápas sezony pro nás byl těžký. Děčínu chyběl velmi důležitý hráč Tomáš Pomikálek, my jsme zase ve druhé čtvrtině ztratili Petra Šafarčíka. Speciálně v první čtvrtině tlak na míč a celkově naše obrana nebyla na úrovni, jakou bychom chtěli, a jak pracujeme na trénincích, ale v druhém poločase se to zlepšilo a díky tomu jsme hráli jednodušší poslední čtvrtinu. Důvod, proč jsem velmi šťastný, je našich 27 asistencí. Měli jsme spoustu extra pasů, spolupráce v útoku nám fungovala.”

Dantez Walton (power forward BK JIP Pardubice): ”S výkonem, který jsme předvedli, můžeme být spokojeni. Byl to velmi fyzický zápas, v němž jsme měli nějaké problémy, ale dokázali jsme se s nimi vypořádat. Mezi klíčové faktory, které rozhodly o našem vítězství, bych zařadil naši fyzičnost a to, že jsme zvítězili na doskoku, právě na něj jsme se hodně připravovali a soustředili. Pro mě osobně to byl skvělý zápas, atmosféra byla ještě lepší než jsem čekal. Už se těším na další utkání.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): ”Odehráli jsme velmi dobře první čtvrtinu, Pardubice v ní dokonce vyrovnávaly až v poslední vteřině. V druhé čtvrtině jsme se částečně drželi, ale Tomáš Vyoral a Phil Henry slepenými trojkami zařídili Pardubicím odskočení, takže domácí v poločase vedli o 12 bodů. S tímhle deficitem jsme věděli, že bude těžké něco dělat, nicméně pořád jsme se drželi na dostřel. Nedokázali jsme se ale dostat pod rozdíl 10 bodů a na konci Pardubice prokázaly svoji velkou kvalitu. My můžeme být spokojeni s částí zápasu, ale v tuhle chvíli Pardubice jsou lepší tým a zaslouženě vyhrály.”

Matěj Svoboda (křídlo BK ARMEX Děčín): ”Těžko se mi to hodnotí, protože pro nás je to druhá prohra v řadě. Věděli jsme, že nejsme favority, ale přesto si myslím, že zápas mohl dopadnout jinak. Nebudu nic řikat k soupeři, Pardubice mají dobré družstvo a dneska byly lepší. My se prostě musíme zavřít v hale a začít pracovat na naší hře. Chybí nám tvář v útoku i v obraně, děláme spoustu chyby, spoustu momentů, kdy zazmatkujeme a žákovskými chybami se hrozně srážíme dolů. V druhém poločase nám trošku odešly síly, měli jsme menší rotaci, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme se z toho oklepat a jít dál.”