Opava udeřila v děčínském maratonu

Nekonečných 135 minut se hrál nejsledovanější duel posledního kola základní části, v němž mistrovská Opava i bez Jakuba Šiřiny dobyla palubovku děčínského vicemistra (78-81). Činil se i Nymburk, který doma přemohl Ústí 89-83 a na lepší vzájemné zápasy vyhrál první část soutěže.

Beksa získala pátou výhru v řadě doma s USK až po prodloužení (79-75), Brno na domácí půdě prodloužilo dobu temna Slavii (83-65) a Olomoucku Písku dokonce na jeho kurtu (83-93). A Ostrava před naplněným Tatranem v posledních čtyřech minutách srazila Kolín (83-74).

NH zlomila Medvědy ve čtvrté

Enormně vyrovnanou bitvu před napěchovaným Tatranem (1130 fanoušků) rozhodly až poslední čtyři minuty. Domácí NH tu ze 70-70 unikla Kolínu i díky útočným doskokům až na konečných 83-74 a získala sedmou výhru z posledních jedenácti utkání, čímž už dorovnala bilanci Písku a zároveň udržela náskok jednoho vítězství před Olomouckem.

Vítězové (bez prvního pivota Jetera a křídla Michala Svobody) se opřeli o Williamse (19+12 doskoků), Heinzla (15), Maddena (14+8 doskoků a 6 asistencí), Majerčáka (14+6 asistencí), Rhodese (11) a Štěpána Svobodu (10). Za hosty (bez Burnse, Smithe), kteří už nasadili i rozehrávače Číže s Gogou, se prosadili Veljkovič (15+7 doskoků), Novotný (14+7 doskoků) a Boškovič (12). Jedinou rozdílovou disciplínou utkání byly útočné doskoky (11-2) a body z nich (18-2).

Adam Choleva (kouč NH Ostrava):
„Za výhru jsem šťastný, toto vítězství je hodně důležité. Sice nejsme v té horní skupině a tak se do play-off musíme probojovat jinak. Pořád je to náš cíl. Pochvala týmu za doskok, soupeře jsme přeskákali. Možná jsme byli i trochu šťastnějším týmem, když jsme nechali Kolín se dotáhnout, když se rozstřílel Novotný. Dnes ale rozhodly protiútoky.”

Predrag Benáček (kouč BC GEOSAN Kolín): „Gratuluji Ostravě k zasloužené výhře. V poslední čtvrtině měla více energie. My máme spoustu nemocných hráčů a někteří hrají těsně po nemoci.”

Jarrid Rhodes (křídlo NH Ostrava): „Dnes jsme hráli výborně týmově. Pomáhali jsme si a měli výbornou energii.”

Adam Číž (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Odjíždíme smutní, hráli jsme 35 minut to, co jsme chtěli. Nejsme teď v žádné formě. Já s Adamem Gogou hrajeme první zápas po zranění. Já nejsem ještě úplně fit. Chtěli jsme se držet Ostravy a v závěru to překlopit na naši stranu. Závěr jsme si ale prohráli sami, když jsme začali dělat zbrklé věci. Ostrava závěr zahrála zkušeněji než my. Musíme se z toho poučit. Nevěšíme hlavu a jedeme dál.”

Brno zapsalo sešívaným 14. v řadě

Ač nadále bez úderníka Zdanavičiuse, Brňané na domácí půdě získali v televizním duelu snadnou pátou výhru ze sedmi posledních utkání a po skolení (83-65) oslabené Slavie (bez Kimbrougha, Okereafora) jsou rázem na páté pozici už o jediné vítězství za Děčínem, z čehož měl velkou radost i asistent Jan Pavlík, zaskakující u kormidla týmu místo nemocného kouče Vaňka. Naopak poslední sešívaní mají po už 14. porážce v řadě již čtyřvýhrové manko na jedenácté Olomoucko.

Pražané se poprvé pohřbili osmi ztrátami za prvních šest minut s mankem 16-5. Pak dočasně tento odstup drželi, než se nejlepším úsekem v utkání ve druhé čtvrtině z 38-24 z šestek a dvojek probili na 38-35. To ale byla zároveň jejich labutí píseň. Šiška ještě do poločasu odtáhl Brno na sedm a od poloviny třetí čtvrtiny jeho tým zahájil rozhodující pod koš sesměrovanou ofenzivu s odskokem na 64-45 12 minut do konce.

Tažnými koňmi vítězů byli Lee (20+12 doskoků), Brown-Soares (14) a Šimon Svoboda (13). Za hosty významněji korigovali jen Varner (17+10 doskoků) s Agravanisem (17). Z pole lepší Brno (v procentech 49-35) dominovalo zpod koše (44-20), navíc mělo víc doskoků (37-28) i méně ztrát (18-21).

Jan Pavlík (asistent Basket Brno):
„Mám to 1-0 jako hlavní trenér, takže je čas skončit (smích). Myslím, že hosté nechali na palubovce všechno a my jsme to měli trochu ulehčené tím, že hosté přijeli v trochu oslabené sestavě. Dnes jsme odvedli dobrý výkon až na konec prvního poločasu. V základní části jsme splnili to, co se od nás očekávalo. Jsme tam, kde jsme měli být, a teď začíná nová soutěž a musíme jet od zápasu k zápasu.”

Ondřej Šiška (rozehrávač Basket Brno): „Začali jsme tak, jak jsme chtěli, pak jsme si ale opět mysleli, že to přijde samo. Slavia má mnoho kvalitních hráčů v rotaci a vrátili se do zápasu po našich hloupých chybách. Druhý poločas jsme opět začali koncentrovaně a myslím, že jsme dnes celkově podali slušný výkon.”

Hugo Salgado (trenér SK Slavia Praha): „Dnes jsme dali příležitost i dalším hráčům z lavičky, jako třeba Mrázek, který hrál kolem 25 minut. Chtěli jsme dnes bojovat, nebylo to jednoduché, ale jsem rád za výkon, který jsme podali.”

Radek Pumprla (křídlo SK Slavia Praha): „Poslední zápasy byly takové, že jsme třicet minut hráli dobře a deset minut nám pokazí celé utkání. Dnes jsme hráli první čtvrtinu špatně, pak dobře a třetí čtvrtinu opět špatně. Nejsme konzistentní a zbytečně ztrácíme energii. Nechci se vymlouvat na to, že nás tady bylo devět, jsme profesionálové, ale je pravda, že málokdy trénujeme pět na pět.”

Hanáci se odlupují na 4 výhry a 8. porážka Sršňů v řadě

Trápení nováčka nebere konce a po už osmé porážce v řadě (83-93) se za něj na rozdíl jediné výhry přiblížil jeho nejnovější pokořitel Olomoucko. To mělo do utkání v Písku lepší vstup (5-14), ale Sršni se rychle vzchopili a zejména díky 23 bodům Martina Svobody těsně vyhráli poločas. Až do 32. minuty se hrálo prsa na prsa, než za stavu 67-65 začal devíti body v řadě úřadovat nový rozehrávač Hanáků Townsend, který nakopl rozhodný únik hostů (na 69-76), jejž jeho tým vzápětí natáhl až na 13 bodů.

Vítěze (bez Baileyho), kteří už na čtyři výhry odskočili poslední Slavii, za výhrou tlačili Adamu (24+8 doskoků), McBrayer (22+8 asistencí, TH 13/12), Hemphill a Townsend (po 13). REDSTONE kraloval z brejků (10-27) i produkcí šestek (12-21), navíc méně ztrácel (19-14), čímž vynahradil manko zpod koše (50-36), na útočném doskoku (13-7) a z druhých šancí (18-0). Za Sršně (bez Šlechty, Faita, Týmla) byli vidět Martin Svoboda (31+10 doskoků), Sýkora (14+15 doskoků a 7 asistencí), Borovka (13) a Šurý (12).

Jan Čech (Sršni Photomate Písek):
„Víceméně to můžeme nazvat prvním utkáním ve skupině A2. My jsme věděli, že Olomoucko je rozhodně lepší tým, než nám ukazuje tabulka, a má obrovskou individuální kvalitu. Na něco jsme se připravili. Troufám si tvrdit, že když to bylo z jedné strany na druhou, tak jsme 32 minut plnili taktické pokyny, vedli jsme o 5 bodů. V tu chvíli jsme nechali McBrayera dát dvě trojky a rázem jde vše do kopru a každý začne dělat něco úplně jiného, než má. Byli jsme 32 minut v zápase a posledních 8 minut bylo vše jinak, než mělo být, a Olomoucko po zásluze vyhrálo. Nám nezbyde nic jiného než pracovat,  poučit se z chyb, brát si z každé prohry ponaučení a zkusit to zlomit. Musí se k tomu ale hrát 40 minut a ne pouze 32.”

Andrew Hipsher (kouč BK REDSTONE Olomoucko): „Byla to vyrovnaná hra mezi týmy hladovými po vítězství, které jsou si velice blízko v tabulce, a budeme proti sobě hrát několikrát do konce sezony. Řekl bych, že ve čtvrté čtvrtině jsme zahráli lépe než soupeř. Pokračovali jsme s chladnou hlavou a dělali správná rozhodnutí na obou stranách hřiště. Ne že by Písek dělal špatná rozhodnutí, ale někdy lépe zaskóruje jeden tým než ten druhý a dnes bylo štěstí na naší straně. Ale respekt pro oba týmy a respekt pro naše hráče za soustředěnost, že zůstali hlavou ve hře a odvedli dobrou práci.”

Martin Svoboda (pivot Sršni Photomate Písek): „V důležitých chvílích zápasu jsme udělali několik blbých ztrát a zároveň jsme ve druhé polovině měli problém dostat se ke střelám, jelikož Olomoucko změnilo styl obrany. Tohle byly dva hlavní faktory, proč to dnes nevyšlo.”

Amin Adamu (křídlo BK REDSTONE Olomoucko): „Přišlo mi, že jsme dnes hráli dobře. Plnili jsme pokyny, které jsme si stanovili. Od začátku do konce jsme hráli dobře, každý jsme odvedli to své, abychom tu dnes vyhráli. Chtěl bych pochválit i Písek, je to mladý a talentovaný tým, zároveň bych chtěl pochválit místní fanoušky a atmosféru, která byla skvělá. Přesně pro takovéhle zápasy hrajeme.”

Sehnal s Bohačíkem zachránili Nymburk

Nymburský tým v domácím duelu s třetí SLUNETOU ukázal to nejlepší i nejhorší z této sezony, ale v oslabení bez Gordona se Svejcarem se mohl spolehnout na Bohačíka se Sehnalem, který v závěru doručil lídrovi výhru (89-83), která jej udržela ve vyrovnaném dostihu s Opavou.

Domácím vyšel úvod (18-8) s hrou úspěšně sesměrovanou pod koš i s podporou útočného doskoku a v obraně se stavěním stěny do cest nájezdníka Nicholse. Pak se ale dopouštěli laciných chyb v útoku, nebyli důslední na obranném doskoku, do konce zápasu prakticky vyklidil útočný doskok a hosté i bez produkce (po celý zápas) Autreyho srovnali. Pak Nymburk vzpamatovaly dvě trojky podkošových hráčů a díky více bodům z vymezeného území těsně vyhrál poločas.

V úvodu třetího dějství Bohačík, Tůma a Sehnal vyhnaly náskok domácích až na 63-50, jenže poté sestava bez obou hlavních úderníků přestala skórovat a rozjetý Nichols vedl Ústí k obratu na 65-69 11 minut před koncem. Tři trojky Sehnala s Bohačíkem ale vrátily do sedla po 35 minutách Nymburk a po snížení hostů na bod rozhodl trojkou a třemi šestkami Sehnal.

Ten vysázel 29 bodů, Bohačík přidal 20 a Mathon 10 s 9 doskoky. Pandy (bez Váni) vedle Nicholse (22+7 asistencí, TH 12/9, ale trojky 9/1) táhli i Pecka (16) s Karlovským (12), křídelník Dailey po návratu k týmu stihl 8 bodů a 4 doskoky za 18 minut. Z pole přesnější domácí (v procentech 51-42) měli víc zpod koše (42-30) a z trojek (9-7), navíc méně ztráceli (13-16), čímž retušovali manko z šestek (16-28) a brejků (5-12).

Francesco Tabellini (trenér ERA Basketball Nymburk):
„Dnes jsme nehráli náš nejlepší zápas, o to je ta výhra cennější. Zakončili jsme tak základní část na prvním místě. To není něco, co bychom měli teď slavit, ale je to určitý úspěch, kterého jsme společně dosáhli a kterého si můžeme vážit a ocenit ho. Druhé věci, které si dnes cením, je to, že jsme dokázali zvládnout zápas, ve kterém se nám nedařilo a ve kterém jsme se potýkali s frustrací a emocemi. To se nám v této sezoně zatím moc nedařilo. Většinou, když se nám nedařilo, tak jsme podlehli frustraci a neuměli jsme se s tím vyrovnat. Dnes jsme na to byli připraveni, protože Ústí je dobrý tým a už nás jednou porazilo. Poučili jsme se a vyhráli jsme, i když to od nás nebylo herně ono. Ondřej Sehnal je pravý basketbalista. Není to jen hráč, který si chodí zahrát. Ondřej má velký charakter a nechce prohrávat. Takže mě jeho dnešní výkon nepřekvapil. Odvedl opravdu dobrou práci. Cítil, že dnes tým potřebuje, aby netvořil pro ostatní, ale vzal to na sebe. byl schopný se trefovat i chodit si pro fauly.”

Ondřej Sehnal (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „Dnešní výhra byla pro nás všechny důležitá, abychom po základní části byli zase první a ne jako v minulé sezoně. Předvedený výkon nebyl nejlepší. Chyběl nám Ty Gordon, který je pro tým podstatný. Dostali jsme 83 bodů, což je více, než jsme zvyklí. Musíme se rychle dát do kupy a ve středu předvést mnohem lepší výkon. V tomto zápase i díky absenci Gordona jsem měl více minut, vícekrát jsem měl míč v ruce. Ani jsem nevnímal, že jsem vyrovnal svůj ligový rekord a ani nevím, jak ty body přišly. Byl jsem v transu. Prostě jsem chtěl za každou cenu dneska vyhrát. Hodně mi pomohl Jarda Bohačík, který to vzal na sebe, když jsem toho měl plné kecky. I on předvedl výborný výkon, také Suk Mathon hrál výborně. Na konci prvního poločasu se mi povedlo obrat Lamba Autreyho a to mě trochu nastartovalo. Měl jsem strach, aby mě to nestrhlo moc. Důležité bylo, že jsme zvládli konec zápasu. Myslím, že v české lize jsme hodně koncovek už prohráli. Mentálně bylo pro nás cenné, že jsme koncovku dokázali zvládnout. V posledních třech, čtyřech minutách jsme měli rozhodující obranné doskoky, dali jsme nějaké koše, dávali jsme šestky a to všechno je pro sebevědomí týmu důležité. Teď na to musíme navázat. Ve středu nás čeká důležitý zápas, ale já věřím, že nám síly nebudou chybět. Zítra máme den volna, v pondělí se dáme do pořádku, v úterý se začneme připravovat na Zaragozu. Je to zápas „o všechno“. Získáme-li třetí výhru, bude šance na postup mnohem vyšší. Všichni si uvědomujeme, že jsou před námi těžké tři týdny. Každý má své bolístky, které musí vyléčit. Pokud se to podaří, budeme pokračovat v solidních výkonech, které předvádíme.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „V závěru rozhodly střely Ondry Sehnala. Dal v posledních třech minutách tři trojky, přičemž ta poslední byla z kategorie supertěžkých. Ondra je umí proměňovat. Dá se říct, že Ondra dnes udělal, co naši hráči Autrey a Nichols dělají jiným soupeřům. Jsem relativně hrdý na náš tým, jak jsme v Nymburce hráli. Když jsme viděli, že není v dresu Gordon a Svejcar, řekli jsme si, že nejedeme do Nymburka jen „odehrát“ zápas. Byli jsme v situaci, že tady dnes můžeme vyhrát. Nemyslím si, že všichni hráči našeho týmu tomu od první čtvrtiny věřili. Proto jsme v prvním poločase prohrávali. V útoku jsme hráli dobře a v určitých momentech jsme se domácím vyrovnali i v obraně, ačkoliv Nymburk má obranu opravdu skvělou. Chybělo málo k tomu, abychom vyhráli. Možná jen víra ve vítězství.”

Maishe Dailey (křídlo SLUNETA Ústí): „Jsem moc rád, že jsem zpátky v lize a v Ústí a že jsem zas zdravý. Ještě mi ale chybí kondička. Možná i to se projevilo na tom, že jsem měl dnes hodně ztrát. To musím zlepšit. Právě naše ztráty pomohly Nymburku zápas rozhodnout. Musíme se více soustředit. Teď začíná nadstavba, kde každý zápas bude hodně vyhrocený a bude třeba, abychom se takových chyb vyvarovali a byli schopni tyto vyrovnané zápasy zvládat.”

Po prodloužení pátá v řadě pro Beksu! Dorovnala USK i Kolín

Kameron Chatman jako týmlídr není zvyklý na to, aby měl po čtyřech čtvrtinách víc faulů než bodů a aby to platilo už od osobní chyby číslo jedna. A tak když byl po 40 minutách hry na nule, rozhodl se zlomit prokletí a všemi svými body ovládl prodloužení domácího duelu s USK, čímž na poslední chvíli zachránil Bekse pátou výhru v řadě (79-75), která se přitom před utkáním při sovím oslabení o Švece s Vlkem jevila jako ložená.

Domácí, kteří už dorovnali v tabulce Kolín a právě i USK, se zdáli být na dobré cestě v závěru poločasu, kdy při hře bez ztrát dvěma trojkami Šafarčíka odskočili na sedm bodů. Ve třetí části zpod koše získali desetibodové vedení, ale když na jejím konci byli napřed o tucet, Sovy se probudily a trojkami Vyroubala se Samourou a ataky koše v podání Matta Johnsona už po 38 minutách srovnaly. Půl minuty do konce Švrdlík jednou ze dvou šestek posunul domácí dopředu, aby Samoura v doznívajících sekundách rovněž jednou šestkou zajistil USK prodloužení.

V jeho úvodu vsítil trojku Chatman, který druhou přidal půl minuty do konce, aby vzápětí šestkami na 79-75 už jistil výhru. Dvojciferně v jeho týmu (bez Pekárka) skórovali Švrdlík (18+11 doskoků), Šafarčík (18+8 doskoků), Vyoral (14+11 asistencí) a Škifič (13+8 doskoků). Za soupeře odpovídali Vyroubal (19+8 asistencí), Johnson (17), Samoura (16+13 doskoků) a Faulkner (12+8 doskoků). Bekse před další tisícihlavou domácí návštěvou patřily body zpod koše (50-34) i menší počet ztrát (8-13).

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice): „Za výhru jsem moc rád. Myslím, že si zápas užili i diváci, protože prodloužení je vždycky divácky atraktivní. Musím smeknout před hráči USK, kteří bojovali do posledních sekund. Prodloužení jsme si zavinili sami. Posledních několik minut 4. čtvrtiny jsme totiž měli pocit, že máme všechno pod kontrolou, ale byl to jenom pocit. Nakonec jsme byli svědky toho, jak rychle se utkání může otočit. Došlo k tomu i proto, že jsme soupeře nechali několikrát útočně doskočit, navíc jsme minuli mnoho trestných hodů, což je něco, na čem musíme zapracovat. Nerad mluvím o individuálních výkonech, ale v prodloužení nám hodně pomohl Kameron Chatman. Je to hráč, na kterého běžně spoléháme, ale dnes nebyl tolik ve hře. V důležitých okamžicích se však dokázal trefit.”

Petr Šafarčík (guard BK KVIS Pardubice): „Začali jsme dobře. Myslím si, že celý první poločas jsme bránili tak, jak jsme chtěli. V útoku - a za to můžu z velké části i já - jsme si ale nevytvářeli úplně dobré střely. Někdy jsem to zbytečně, až na sílu, chtěl brát na sebe. Ke konci poločasu už jsme si vytvořili lepší pozice, ale je škoda, že jsme jich víc neproměnili, protože jsme mohli vést dvouciferným rozdílem. Vstup do druhého poločasu byl také dobrý, ale asi se ukázala nějaká naše nevyzrálost. Pokud vedeme o 12 bodů, měli bychom ukázat sílu a zápas ukončit, zašlápnout soupeře a nedat mu čuchnout. Musím dát všechen kredit USK, jak bojoval. Jsou hladoví, nepříjemní, hraje se proti nim špatně, takže kredit hráčům i trenérovi Kuhnovi, který to z nich ždíme. V koncovce to byla bitva o každý míč, my jsme si trošku pomohli zónou. Hosté měli zajímavé individuální výkony. Patrick Samoura hrál výborný zápas, Marek Vyroubal také - nepamatuji, kdy naposledy dal tolik trojek. Na konci jsme dokázali proměnit nějaké těžké střely a tím jsme utkání rozhodli.”

Jan Pospíšil (asistent USK Praha): „Byl to hodně vyrovnaný zápas, v němž rozhodovaly detaily. Byly tam chyby úplně na všech stranách, u všech aktérů. V poločase jsme měli Beksu přesně tam, kde jsme ji chtěli mít. Třetí čtvrtina od nás byla hrozně slabá, ale za nasazení hráčů ve zbytku zápasu bych chtěl celému týmu pogratulovat, protože tam byl náš výkon opravdu dobrý. Věřím, že za ten comeback bychom si možná zasloužili, aby zápas skončil jinak, ale Beksa vyhrála.”

Filip Petružela (pivot USK Praha): „Musím říct, že to byl těžký a vyrovnaný zápas. Celý týden jsme se na Pardubice připravovali a fakt jsme věřili, že vyhrajeme. Utkání šlo nahoru dolů, za rozhodující faktor, díky kterému Pardubice nakonec zvítězily, bych označil jejich větší agresivitu.”

63 faulů, 78 šestek a Opava i potřetí! Děčín dobyla z druhých šancí

Očekávaná třetí repríza posledního ligového finále trvala dvě a čtvrt hodiny, proměnila se ve festival faulů (63), šestek (78), nekonečných diskusí i videoprojekcí a na jejím konci stál i potřetí stejný vítěz - mistrovská Opava (78-81), ač jí nadále chyběl lídr Šiřina (spolu s Kvapilem a Kavanem). Slezané se tak na čele ligy udrželi na stejné bilanci s Nymburkem, naopak Děčín má už jen výhru náskoku před pátým Brnem.

Před napěchovaným děčínským chrámem (1200 fanoušků) se poločas hrálo naprosto vyrovnaně, když domácí 31 z 39 bodů dosáhli zpod koše a šestek, a o čtyři body lepší hosty při 11 minutých trestných hodech sytily trojky (17/7) a druhé šance (12). Ve třetím dějství si Děčín řekl o krátké momentum obratem z 39-46 na 63-56, taženým neúnavnými nájezdníky Matějem Svobodou a Waltonem. Jenže hosté se zpod koše rychle vzchopili a pak už se šlo do koncovky. Už po 34 minutách ale domácí přišli kvůli faulům o prvního pivota Šturanoviče a Opava vstoupila do poslední minuty s vedením 77-80. Walton pak proměnil jen jeden trestný hod, a když poté propásl zpod koše šanci na vyrovnání, Pecháček navýšil vedení Opavy znovu na tři. A protože Walton i Svoboda minuli trojky na prodloužení, které jim hosté nabídli dost lacino, radovala se z loupeže Opava.

Tu napojili Mokráň (15+9 doskoků), Townes (14), Pecháček (11+7 doskoků) a Švandrlík (10). Jejich tým měl víc útočných doskoků (14-23, body z nich 6-22) i trojek (24/5 - 26/9), čímž smázl svých 16 minel z šestek (bilance týmů 40/27 - 38/22). Za Válečníky (bez Cartera a kouče Grepla, jejž zastoupil šéftrenér děčínské mládeže Robert Landa) se dvojciferně prosadili Matěj Svoboda (23), Walton (16+8 doskoků a 8 asistencí), Šturanovič (13+7 doskoků) a Ogundiran (12).

Robert Landa (zaskakující trenér BK ARMEX Děčín):
„Připravili jsme se na to, že potřebujeme pokrýt obranný doskok, což se nám nepodařilo, a Opava nás přeskákala. Připravovali jsme se na fyzické, kontaktní utkání, což se potvrdilo. Já nejsem vůbec spokojen s tím, jak hráči řeší vývoj utkání na hřišti, jak řeší své emoce. Kdybychom dali více energie do soustředění se na vlastní výkon, do naší hry, mohli jsme být o ty tři, čtyři body šťastnější. Jinak to byl velice těžký, urputný a kontaktní zápas. Pro rozhodčí to bylo velice těžké na pískání a zápas byl strašně dlouhý a asi ne moc divácky atraktivní. Těch přerušení tam bylo opravdu moc. Co dnes rozhodlo? Za mě jednoznačně body z druhých šancí.”

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Dnes se toho na můj vkus pískalo hodně, mohlo se to víc pustit. Házelo se hodně trestných hodů a délka zápasu se natahovala. Soupeř byl velmi dobře připraven, my také, nebyly žádné výstřelky, žádné provokace. Rozhodčí tam ale hledali věci, které tam prostě nebyly. My jsme se snažili hrát chytře až do konce, ale nakonec vyhrál šťastnější, nikoli lepší. Oba týmy se hrozně trápily na trestných hodech, za to procento by se styděli i žáci.”

Matěj Svoboda (křídlo BK ARMEX Děčín): „Vývoj zápasu byl takový divný. V prvním poločase jsme my i Opava nemohli najít ten správný rytmus a nedařilo se nám něčeho chytnout. Hodně jsme ztráceli na doskoku. O přestávce jsme si to v kabině vytkli, a ve druhé půli jsme to zlepšili. Také jsme začali více běhat, byli jsme agresivnější, měli jsme nějaké zisky a dali jednoduché koše. Tím jsme se dostali zpět do zápasu. Porážky je opravdu škoda, protože dnes se dalo vyhrát. Opava byla k poražení, ale v koncovce byla šťastnější. Dnes bylo utkání přísněji posuzované, bylo hodně faulů a často se kontrolovalo video. Pak tam padaly i nějaké technické chyby, což je škoda, protože jsme chtěli udržet chladné hlavy, ale to se nepovedlo. Tři technické chyby jsou tři šestky a my prohráli o tři body. To bolí.”

Marques Townes (rozehrávač BK Opava): „Jsem spokojený s tím, jak jsme dnešní zápas zvládli. Největší rozdíl mezi námi a Děčínem byl v koncovce v soustředění se na momenty na palubovce. Na utkání jsme se tvrdě připravovali, a to celý týden, takže jsem rád, že jsme zvítězili. Ohledně mého dalšího působení v Opavě už rozhodnutí mám, ale samozřejmě ho nejprve sdělím svým spoluhráčům.”