Opava ve finále. NBL kralovala

FEDERÁLNÍ POHÁR Dokonalým úspěchem barev Kooperativa NBL skončil první večer ze závěrečného víkendu Federálního poháru. Jeho finalistou se stala Opava, jež v sobotu v Lučenci vyzve v boji o trofej Spišskou Novou ves. Ta ve druhém semifinále přetlačila domácí tým 88-86.

Slezané měli v semifinále snadnou úlohu, neboť Děčínu, který dodatečně zaskočil po odstoupení pražského USK, chyběly pro zdravotní indispozici opory Dodd, Šiška a Svoboda. Opava tak zápas ovládla jednoznačně 103-75, byť do poločasu se Válečníci ještě drželi (47-37). Z trojek a šestek produktivnější vítěze sytili Markusson (28), Gniadek (20) a Jurečka (14), poražené Pomikálek (15), Bobek a Kotásek (po 13).

V Levicích si na turnaji o páté až sedmé místo Pardubice poradily s domácím celkem 86-78. Po 27 minut byly v mírném vedení, které ve druhé čtvrtině vystoupalo až na 12 bodů, aby ve druhé půli Levice dvakrát krátce otočily do jednobodového vedení. Zpod koše a z brejků údernější Beksa se však vždy vrátila do několikabodového náskoku, jejž v závěru uhájila. Vedli ji Walton (19+12 doskoků), Šafarčík (17), Vyoral (14), Pekárek a Švrdlík (po 10).

V kolínském turnaji o osmé až jedenácté místo si domácí Medvědi po kontrolovaném výkonu poradili s Prievidzou 84-71, když je bodově nesli Mareš (16), Novotný, Lošonský a Dlugoš (po 11).

Ve druhém utkání Olomoucko zdolalo Inter 61-58, když se vykopalo z 11bodového manka ze závěru první půle, třetí čtvrtinou otočilo a v přetahované v koncovce mělo poslední slovo. Hanáci se opírali o Haladu (21, trojky 9/5) s Vučkovičem (16), lepší byli z trojek, šestek i brejků a využili i 22 ztrát soupeře.