Orli ustáli infarktový duel a udrželi NBL!

DUEL 2 BARÁŽE Orli Prostějov zvládli náročný druhý zápas baráže na palubovce Hradce Králové, zvítězili 68-78 a po remíze v prvním utkání uhájili příslušnost v Kooperativa NBL i pro příští sezonu. Královští sokoli tedy nepostoupí do NBL ani na třetí pokus.

Hosté do zápasu výborně vstoupili, když dali rychlých sedm bodů a před koncem prvního období vedli o 14 bodů. Ve druhé desetiminutovce se domácí probrali střelecky a hlavně díky Malému před poločasem snížili na rozdíl dvou bodů. Spíš defenzivní bitva pokračovala i po přestávce a Hradec se dostal i z další ztráty a do poslední čtvrtiny se šlo prakticky za vyrovnaného stavu. Rozhodovalo se tak až v posledních pěti minutách, kde se projevila větší kvalita Prostějova, který uhájil výhru. Celkově posledních osm minut vyhrál 9-19 a posledních pět minut 4-11.

V utkání, ve kterém rozhodovaly maličkosti, byla důležitá převaha Prostějova na doskoku. Orli přeskákali soupeře 33-43, když získali 16 míčů pod hradeckým košem. Lepší byli z brejků (6-15) a především zpod koše (22-38). Hosté velmi dobře rozložili střelbu mezi spoustu hráčů, hned pět z nich dosáhlo na dvouciferný počet bodů. Nejlepší byl Marek Sehnal se 17 body, rozehrávač Rayshawn Simmons přidal ke 14 bodům i 11 doskoků, Dokoupil se Součkem oba nasbírali po 13 bodech a Novák 10 bodů i 10 doskoků.

Hradci nestačilo 20 bodů Ondřeje Peterky, ani 13 Ladislava Malého, neboť Orli téměř nic nedovolili triu Majerík, Faifr, Andres.