Osudných 90 sekund Ústí? Opava podvanácté

POHÁROVÉ ECHO AAC A LM Houpačku prvního čtvrtfinále Alpe Adria Cupu na domácí palubovce i přes nejtěsnější vítězství (90-89) nad Škrljevem, předposledním celkem chorvatské ligy, ústecké Pandy spíš nezvládly. Ještě něco přes minutu a půl do konce vedly 90-76, aby pak jejich americká divize ztratila čtyři míče a navíc minula i obě zbývající střely, což většinou úspěšně šestkujícím hostům umožnilo šňůru 0-13, která jim výrazně pootevřela do odvety na domácím kurtu (9. února) postupové dveře.

SLUNETA, v základu s novou křídelní posilou Martinem, neměla dobrý ani přelom první a druhé čtvrtiny, kdy se za stavu 17-18 po suchu trvajícím pět a půl minuty propadla na 17-28. Pecka však trojkou zastavil krvácení a tým se krok za krokem začal vracet, až před poločasem dorovnal na 38-38. V úvodu třetího dějství se pak třemi trojkami prodral do těsného vedení, jež poté většinou udržoval, aby v poslední čtvrtině tažen Peckou vyskočil na 88-75. Za stavu 90-76 však nastala ústecká apokalypsa.

Při spoustě vyrovnaných statistik vyniklo 14 minutých trestných hodů Škrljeva, jeho lepší brejková produkce (8-16), útočné doskoky (4-9) i body z nich (5-11). Domácí naopak poškodilo velké množství ztrát (18), z nichž 7 se zrodilo v kritické čtvrté čtvrtině. Střelecké pole Ústí vedli Pecka (24, z pole 12/9, trojky 3/3), Martin (20, z pole 10/8) a Wisseh (10+9 asistencí na 5 ztrát).

Slezané bez dvojciferných střelců

Opava oslabená o kvartet Gniadek, Bujnoch, Dragoun, Bukovjan zapsala na Tenerife v duelu 13. kola Ligy mistrů dosud nejvyšší porážku o 59 bodů (97-38). Se suverénním lídrem (bilance 11-2) skupiny B, dělícím se ve španělské ACB o pátou příčku, byla výrazně pozadu od první čtvrtiny, kterou prohrála 29-8. I v dalších dějstvích se dostala maximálně na 11 bodů a zaknihovala už dvanáctý neúspěch.

Nejlepšími střelci z pole jen 21procentních hostů byli Zbránek s 9 body a Šiřina s osmi. Slezané byli brutálně přeskákáni (65-20, v útoku 19-7, body z druhých šancí 22-4) a přestříleni z trojek (32/12 – 34/4) i zpod koše (48-16).