První cenný kov pro Hanáky!

ZÁPAS 2 O BRONZ Je dobojováno. Aspoň na bronzové frontě. A svou první ligovou medaili si může do klubové síně slávy pověsit BK Olomoucko. Na domácí půdě zvládlo suverénním způsobem druhý duel o třetí místo se Svitavami (100-88) a po ovládnutí série 2-0 může slavit cenný kov.

Zápas, do nějž Tuři vstoupili s menší sestavou se dvěma rozehrávači Markem a Welschem a forwardy Svobodou a O´Brienem, se začal lámat v úvodu druhé čtvrtiny, kdy domácí už po třech minutách získali desetibodové vedení, a i když se svitavský teenager Welsch 10 body a třemi asistencemi snažil ve druhém dějství, seč mohl (s 12 body byl do půle top skórerem hostů), stačilo to jen na poločasový stav naděje 55-49. Už tady mělo ale Olomoucko zásadní převahu z trestné linie (20/18 – 14/11) a na doskoku (22-12, v útoku 9-3).

Svitavy byly naposledy poblíž za stavu 62-56 17 minut do konce, pak ale roztočil domácí útok Dunans a olomoucký odskok na 75-58 už byl pro Tury fatální.

Střeleckou divizi bronzových vítězů vedli Palyza (24, trojky 8/4), Douglas (19+12 doskoků), Dunans (14+7 doskoků), Mikulič (13), Pelko (10+10 asistencí) a Petr Bohačík (10+7 doskoků). Za hosty se činili O´Brien (18+7 doskoků,) Welsch (17+6 asistencí, TH 10/7 z 5F+, -2 za 26 minut), Aiken (14) a Marko (10). Domácím patřily trojky (9-7), dané šestky (25-17) a útočné doskoky (16-7).