První kolo dramat pokračovalo v Ústí!

DUEL 1. KOLA Tomu se říká "last minute" posila! Small forwarda Andrewa Barhama Sluneta angažovala až těsně před ligou. On ovšem hned ve své premiéře zaúřadoval jako starý mazák. V prvním kole 24 body dovedl Pandy k domácímu vítězství 71-70 v prodloužení. Navíc přidal i 8 doskoků a 8F+, přičemž neomylně proměňoval trestné hody (7/7). Hlavně díky produkci jeho a další posily Kendrida pandí lavička přestřílela tu soví 51-11, když třeba základní muži Čarnecký s Votroubkem nedali ani bod a nový playmaker Anderson (rovněž v základu) nezapsal jedinou asistenci a navrch spáchal 5 ztrát.

V rozhodující fázi duelu však neměl tu nejdůležitější roli top skórer utkání, nýbrž duo Kendrid – Pecka. Minutu a půl do konce čtvrté čtvrtiny nejdřív americký křídelník trojkou snížil na 61-63 a poté český power forward dvěma trefami srovnal z 61-65 na remízu a poslal tak duel do nastavení. Kendrid navíc minutu do konce prodloužení trefil klíčovou trojku na 71-67.

I USK měl jednu velkou oporu a opět šlo o letní posilu. Jaromír Bohačík vysázel 20 bodů a končil 10 v plusu, ale na konci čtvrté čtvrtiny minul potenciálně vítěznou trojku a v závěru prodloužení už stihl jen zpoza oblouku snížit na konečných 71-70. Jeho kolegové měli v posledních vteřinách na ruce slávu, ale Štěrba, Mareš ani Josipovič vítězství netrefili.

Statisticky extrémně vyrovnaný duel s 31 útočnými doskoky a 147 pokusy z pole vychýlily ve prospěch Slunety vedle potence lavičky především body z druhých šancí (20-7).