První mečbol pro Děčín. Odvrátí Beksa?

Kooperativa NBL má dnes večer druhou šanci na poznání prvního finalisty. Stane se jím za vedení 3-2 v semifinále děčínský ARMEX? Nebo se pardubický KVIS na domácí půdě ještě jednou vzmuží? Uvidíte od 17:30 přímo v hale Dašická, nebo na webové platformě ČT sport plus.

Pokud nastane varianta 1, bude si Beksa celé léto drbat hlavu. V úterý v Děčíně zcela prohospodařila šanci na mečbol, když nevyužila absence 20bodového soupeřova top skórera, jen šestičlenné rotace Válečníků v pátém zápase za devět dnů i vlastního obratu ve vyrovnaném prvním poločase. To vše promarnila během 10 minut třetí čtvrtiny, kterou ztratila rozdílem 19 bodů, když ve velkém inkasovala z útočných doskoků a sama netrefila nic z pole. Při rotaci 10 mužů zaostala o parník až dva ve všech statistikách závislých na vůli, energii a fyzickém nasazení, což play-off neodpouští.

Snad jedinou polehčující okolností pro Beksu bylo, že při absenci Nicholse se rozložilo severní nebezpečí do mnoha směrů a že amerického guarda skvěle zastoupil forward Matěj Svoboda. Paradoxem však zůstává, že v plném složení Děčín ve dvou utkáních na Dašické zvládl jen 65 a 75 bodů, nyní doma to bylo bez Nicholse 83.

V šestém duelu zkusí svůj pátý výkon Válečníci zopakovat, ovšem jeho úzká rotace bude mít v nohách další zátěž a také jí bude chybět napěchovaný domácí stánek. Míč je nyní na straně Beksy a uvidí se, zda hozenou rukavici ještě jednou dokáže zvednout, aby si vybojovala zápas o všechno.

Absence Děčína: guard Nichols (trest)

Odehrané zápasy série: 85-88 PP, 74-83, 75-65, 81-75, 32-83

Kurzy Chance na výhru: 1,41 - 3,30

Dino Repeša (kouč BK KVIS Pardubice): „Potřebujeme se odrazit od kvalitní obrany, od takové, jakou jsme předváděli v prvním poločase předcházejícího zápasu. Co se týče útoku, věřím, že už nebudeme střílet s tak nízkou procentuální úspěšností, jak co se týče tříbodové střelby, tak trestných hodů, protože páté utkání bylo z tohoto pohledu naším nejhorším. Naším cílem je vyhrát domácí zápas a udělat vše pro to, aby se tato semifinálová série rozhodla až v sedmém utkání v Děčíně. Rád bych i touto cestou pozval do haly všechny naše fanoušky. Věřím, že v hale bude ještě lepší atmosféra než v předcházejícím utkání v Děčíně. Je pro nás velmi důležité, že naši fanoušci jsou vždy naším šestým hráčem!”

Petr Šafarčík (guard BK KVIS Pardubice): „Jestli chceme v této sérii ještě pomýšlet na úspěch - a to samozřejmě chceme -, tak musíme předvést úplně odlišný přístup než v pátém zápase. Nebavím se o žádných basketbalových, taktických věcech, ale čistě jen o přístupu, o vůli, o touze zvítězit, protože to nám naposledy v Děčíně chybělo. Teď očekávám, že náš tým, tak jako už několikrát v letošní sezoně, na to dobře zareaguje. Klíčové bude, abychom nastoupili s obrovskou energií, protože od toho se pak odvíjí výkon jak na útočné, tak na obranné polovině hřiště. V sérii sice prohráváme 2 - 3, ale v play-off už jsme ušli dlouhou cestu. Odbojovali jsme si čtvrtfinále, odbojovali jsme si první čtyři semifinálové zápasy a já pevně věřím, že tentokrát znovu ukážeme, že náš tým má velkou vnitřní sílu. Uděláme vše, abychom se všem fanouškům, kteří nás podporují nejen doma, ale i venku, odvděčili parádním výkonem, vítězstvím a vyrovnáním série na 3-3.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Čeká nás šestý zápas v sérii, který bude stejně těžký jako ty předchozí. Budou rozhodovat detaily, jak na obranné, tak útočné polovině. Budeme hrát do zónové obrany, na kterou se musíme připravit. Klíčovým prvkem v tomto utkání bude jak útočný, tak obranný doskok.”

Martin Mach (pivot BK ARMEX Děčín): „Zápas číslo šest tohoto emočně i fyzicky náročného semifinále odehrajeme v pátek v Pardubicích, a po domácím vítězství cítíme šanci ukončit sérii již ve městě perníku. Pokud přistoupíme k zápasu se stejným nasazením a odhodláním jako doma, je tento náš cíl reálný. Věřím, že utkání zvládneme a uděláme radost našim skvělým fanouškům, kteří nás rozhodně v pardubické hale poženou kupředu.”

Atrakce utkání: vystoupení cheerleaders PM Stars Pardubice a Aerobic centra Pardubice, divácká soutěž o merch Beksy.