První zaváhání Turů i Plzně, řádění Karlovského a úvodní radost novice

V první lize mužů se postupně zužuje počet týmů, které ještě nepoznaly hořkost porážky. V západní skupině jsou přesto takové i po třetím kole stále tři, a to Jindřichův Hradec, Litoměřice a Sokol pražský.

Jihočeská GBA uspěla v Praze s rezervou USK (77-88), kde ovšem ještě po 25 minutách prohrávala. Rozdílovou hodnotou byly proměněné šestky (9-27 pro hosty). Litomeřice pod vedením autora 30 bodů Karlovského uspěly v Praze s dosud bezvítězným SP Basket (51-66) navzdory vlastním 22 ztrátám (domácí 19) a 23 útočným doskokům soupeře, když si pomohly výrazně lepším procentem z pole (24-39).

Sokol pražský se radoval v Plzni (71-80), která tak před 174 fanoušky poprvé padla, když zaostala v trojkách i šestkách. Naopak poprvé zažil výhru nováček z Radotína, který doma před 150 příznivci zlomil díky lepší čtvrté čtvrtině (21-9) dosud bezvítězné Polabí 80-67, když lepší byl zejména zpod koše (42-30).

Na Východě už zůstává neporažená jen opavská rezerva, která si tentokrát před 216 fanoušky domam poradila v lokálním derby s Novým Jičínem (83-70). Dominovala hlavně zpod koše (56-28).

V minulé sezoně až do 4. kola nadstavby bezchybní Tuři v nové sezoně poprvé padli už ve třetím kole a dokonce doma před 185 fanoušky s brněnskou juniorkou (66-77), což znamenalo hořko-sladké pocity pro generálního manažera Brňanů Romana Marka, který se v létě jako hráč vrátil do svitavského dresu. Hosté zápas definitivně utrhli v posledních osmi minutách. Domácí byli zpět na doskoku, z druhých šancí, z trojek i z trestné linie.

Největší drama se odehrálo v Ostravě, kde domácí Snakes skolili dosud bezvítězný Zlín až trojkou Mičky šest sekund před koncem 85-82.

Změna nastala na pozici top skórera soutěže, kde Tura Slezáka vystřídal Levhart Boyko.

SKUPINA ZÁPAD - 3. KOLO

RADOTÍN - POLABÍ 80-67 (Randuška 19 - Kolář 21)
SP BASKET - LITOMĚŘICE 51-66 (Hřebík a Pelikán po 10 - Karlovský 30)
USK PRAHA B - JINDŘICHŮV HRADEC 77-88 (Palas 20 - Kábrt 26)
PLZEŇ - SOKOL PRAŽSKÝ 71-80 (Jirák 16 - Kohout 16)
CHOMUTOV - LIBEREC 62-79 (Boyko 28 - Bím 18)

POŘADÍ

1.-3. Jindřichův Hradec, Litoměřice, Sokol pražský (3-0), 4. Plzeň (2-1), 5.-8. USK B, Liberec, Chomutov, Radotín (1-2), 9.-10. Polabí, SP (0-3)

SKUPINA VÝCHOD - 3. KOLO

SNAKES OSTRAVA - ZLÍN 85-82 (Mička 29, Janisch 24 - Šmíd 22, Vošlajer 21)
OPAVA B - NOVÝ JIČÍN 83-70 (Štěpánek 20 - Bujnoch 20)
VIVIDBOOKS PARDUBICE - OLOMOUC 89-69 (Lukeš 18 - Grmolenský a Srník po 18)
PROSTĚJOV - KRÁLOVŠTÍ SOKOLI 63-83 (Adam Klepač 15 - Jiří Svojanovský 23, Dvořák 20)
SVITAVY - BRNO U23 66-77 (Slezák 17 - Kubín 17)

POŘADÍ

1. Opava B (3-0), 2.-6. Královští sokoli, Brno U23, Svitavy, Pardubice, Snakes (2-1), 7.-8. Olomouc, Nový Jičín (1-2), 9.-10. Zlín, Prostějov (0-3)