Rezervisté Opavy padli podruhé v řadě. Litoměřice v hitu už potřetí

První liga mužů se snaží rostoucí vyrovnaností přiblížit Kooperativa NBL a poslední kola pro to nedělá nijak málo. V devátém dějství se opět zatřásla východní skupina, kde už podruhé v řadě padli opavští rezervisté, kteří přitom prvních sedm zápasů ani jednou nezaváhali.

Po těsné domácí porážce s Tury tentokrát prohráli na palubovce brněnské juniorky (71-55) a už se musí o vedení ve východní skupině dělit s Královskými sokoly a právě s Brňany. Duel pod Špilberkem s oboustranně třicetiprocentní střelbou domácí rozhodli třetí čtvrtinou (26-12). Lepší byli na doskoku (58-38, útočné 21-9, body z nich 24-4), z brejků (24-12) a z šestek (17-8).

Královští sokoli doma před 212 fanoušky rozdrtili ostravské Snakes (105-74). Vládli zpod koše (68-44), z trojek (10-5), z druhých šancí i brejků a měli o 23 střel z pole víc. Podobně jednoznačně si v domácím prostředí před téměř dvěma stovkami příznivců poradili s pardubickými Vividbooks i svitavští Tuři (94-76). Hosté zaostali především zpod koše (54-36) a v procentu z pole (51-34).

Na Západě už potřetí v řadě smutní dlouho bezchybné Litoměřice, které v souboji těžkých vah v kulise 250 diváků nestačily u Vajgaru na Jindřichův Hradec (82-69). Domácí rozhodli v posledních šesti minutách obratem z 61-64 na 77-64. Největší převahu měli z brejků (20-2).

Litoměřičtí nyní ztrácejí už dvě výhry na vedoucí duo Jindřichův Hradec - Sokol pražský. Ten si doma poradil s nováčkem z Radotína (81-68), což dosvědčilo 150 přihlížejících. Favorit ovšem rozhodl až v závěrečné pětiminutovce, když celkově byl napřed z útočných doskoků (27-12, body z nich 20-7) i zpod koše (32-20) a měl o plných 20 střel z pole víc.

Díky litoměřickým neúspěchům se nyní se severním celkem dělí o třetí bilanci Plzeň, jež zpod koše (46-18) a z trojek (14-8) doma sestřelila Polabí (106-64).

Nejdramatičtější duel ovšem mají na svědomí rezervní Sovy, které v Chomutově v posledních třech minutách otočily z 80-76 na konečných 80-83, a to v konečném účtování byly brutálně zpět zpod koše (52-28).

Soutěž o víkendu také získala nového lídra mezi střelci, když opavského Jiřího Štěpánka vystřídal Snake Jan Mička, který se při skromném vytížení v dresu Nové huti rozohňuje především v první lize.

SKUPINA ZÁPAD - 9. KOLO

PLZEŇ - POLABÍ 106-64 (David 21 - Dávid Novák 15)
CHOMUTOV - USK PRAHA B 80-83 (Boyko 22, Ondřej Kovář 20 - Ježek 21)
LIBEREC - SP BASKET 82-71 (Kořínek 17 - Hřebík 17)
SOKOL PRAŽSKÝ - RADOTÍN 81-68 (Jurman 21 - Randuška 14)
JINDŘICHŮV HRADEC - LITOMĚŘICE 82-69 (Valentíny 19 - Karlovský 25)

POŘADÍ

1.-2. Jindřichův Hradec, Sokol pražský (8-1), 3.-4. Litoměřice, Plzeň (6-3), 5. Liberec (5-4), 6.-7. USK B, Radotín (4-5), 8. Chomutov (2-7), 9.-10. SP, Polabí (1-8)

SKUPINA VÝCHOD - 9. KOLO

PROSTĚJOV - ZLÍN 76-73 (Adam Klepač 20 - Nehoda 26)
SVITAVY - VIVIDBOOKS PARDUBICE 94-76 (Slezák 21, Martin Novák 20 - Lukeš 24)
BRNO U23 - OPAVA B 71-55 (Šimon Svoboda 17 - Kavan a Lazecký po 12)
KRÁLOVŠTÍ SOKOLI - SNAKES OSTRAVA 105-74 (Sedmák 23 - Voráč 28)
OLOMOUC - NOVÝ JIČÍN 93-83 (Tkadlec 17 - Čank a Mikulec po 14)

POŘADÍ PODLE BILANCÍ

1.-3. Královští sokoli, Brno U23, Opava B (7-2), 4. Svitavy (6-2), 5. Vividbooks (4-5), 6. Snakes (3-5), 7. Nový Jičín (3-6), 8.-9. Zlín, Olomouc (2-6), 10. Prostějov (2-7)