Šlágr mezi prvním a třetím pod Špilberkem

Velká páteční výzva dnes večer od 18:30 bude čekat na palubovce vedoucích Brňanů pardubickou Beksu. Ta půjde do souboje prvního s třetím jako aktuálně nejvíc horký tým ligy, ovšem předehra 5. kola A1 pro ni bude při trvajícím oslabení i druhým duelem během 48 hodin, což bude pro fyzické schránky hráčů proti široké rotaci soupeře představovat velice složitý úkol.

Beksa sklidila už 7 výher z 8 posledních zápasů, když v této sérii jen naposledy inkasovala od Kolína přes 80 bodů. Medvědi jsou také jediný tým, který Pardubicím z posledních 18 ligových utkání dokázal vstřelit právě přes 80 bodů, a to dokonce dvakrát. Tentokrát ale KVIS se svou nejlepší obranou NBL narazí na nejúdernější útok, který už Beksu v této sezoně dvakrát přemohl, byť ani jednou to nebylo s více než 80 vsítěnými body.

Brno před reprezentační přestávkou dokázalo na porážky s Děčínem a Nymburkem zareagovat přesvědčivými výhrami nad Ostravou a Kolínem i pohárovým vyřazením Nymburka a udrželo se v ligovém čele. Dnešní výhru by také hodně potřebovalo, jinak by jej už v sobotu mohl dorovnat druhý Nymburk.

BASKET BRNO (19-7, 2V) - BK KVIS PARDUBICE (16-9, 3V)

Absence Brna: power forward Karnik (rodinné důvody), křídlo Nečas (nemoc)

Absence Pardubic: křídlo Pekárek (zranění), guard Šafarčík (zranění)

Vzájemné zápasy v této sezoně: 75-65, 80-65

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Pardubice se zlepšují zápas od zápasu. Jejich výhodou bude, že ve středu odehrály utkání s Kolínem, takže už jsou zpátky v zápasovém rytmu. My jsme ale velmi dobře trénovali a na utkání jsme natěšení. Pokud se budeme držet naší hry a vnutíme Bekse náš styl hry, budeme v zápase úspěšní. Věřím, že nás znovu přijdou podpořit naši fanoušci a poženou nás za další domácí výhrou.”

Matěj Dáňa (křídlo Basket Brno): „Pardubice jsou silný tým, ale zápas bude hlavně o nás a o naší hře. Na utkání se těšíme a věřím, že nás fanoušci poženou za vítězstvím.”

Vanja Miljkovič (asistent BK KVIS Pardubice): „Čeká nás náročný zápas, a to hned z několika důvodů. Brno je na první příčce, má velmi kvalitní tým, oproti našemu poslednímu vzájemnému utkání doplněný o dva nové hráče Culpeppera s Karnikem, naopak my postrádáme dva klíčové hráče ze základní pětky. Po středeční dohrávce s Kolínem navíc nemáme tolik času na regeneraci a na přípravu. Náš soupeř má silné individuality, zároveň hraje dobře jako tým a bývá velice dobře připraven od svého trenéra. V této souvislosti je třeba říci, že důležité budou nejen kvalita obranné fáze a držení našeho tempa hry, ale zápas bude hodně i o taktice. Jak už jsem zmínil, pojedeme do Brna v očekávání těžkého utkání, ovšem nedávno jsme po kvalitním výkonu uspěli v Opavě a velkou motivaci vyhrát budeme mít pochopitelně i v Brně.”

Jan Štěrba (forward BK KVIS Pardubice): „Nad Brnem jsme v letošní sezoně ještě nezvítězili. Brno vyhrává většinu svých zápasů díky široké rotaci, dobrému doskoku a agresivitě po celých 40 minut. Důležité bude, abychom hráli s maximální intenzitou od 1. do 40. minuty, protože kdybychom předvedli takový první poločas jako proti Kolínu, nemáme šanci vyhrát. Nemůžeme domácí tým nechat ujet do dvouciferného vedení. Potřebujeme kontrolovat doskok: je jedno, kdo získá míč, hlavně aby ho doskočil někdo z našeho týmu, protože jedině tak se můžeme rozeběhnout do protiútoku. Pokud domácím necháme druhé šance ke skórování, budeme to mít velice složité.”

Atrakce utkání: poločasová soutěž pro diváky, vystoupení taneční skupiny Oneclub Brno.