Slam Dunk Champion hlásí návrat do NBL

Pouhé čtyři ligové zápasy trvalo angažmá power forwarda Kahlila Thomase v Nové huti. Devětadvacetiletý Američan doručoval jen průměry 3 bodů a 3,5 doskoku za 11 minut, což vedlo k ukončení jeho působení. A náhrada je více než zajímavá.

Stal se jí v lize velmi dobře zapsaný americký  guard Adrio Bailey, který v minulé sezoně jako klíčový střelec Olomoucka dosahoval průměrů 14,3 bodu a 8,8 doskoku za 30 minut při 26procentní úspěšnosti trojek (85/22). Sedmadvacetiletý létající atlet se navíc stal vítězem Slam Dunk Contestu v All-Star Game.

Bailey už figuruje na ostravské soupisce a mohl by tak nastoupit k dnešnímu domácímu duelu s Ústím, který od 17:30 bude sledovat Studio Basketbal.

„Adrio je velice atleticky disponovaný hráč, obrovsky platný na doskoku a v obraně. V útoku se umí prosadit jak zpod koše, tak z perimetru a zároveň se jedná i o velice dobrého chlapíka,” uvedl k nové akvizici lodivod Adam Choleva.