Slezané zaútočí na obhajobu ve Federálním poháru

BK Opava vykročil za obhajobou triumfu ve Federálním poháru, když 16. a 17. září bude ve Final Four v Levicích jediným zástupcem Kooperativa NBL v závěrečném turnaji soutěže, do níž se v základních skupinách zapojilo po osmi celcích z české i slovenské nejvyšší soutěže.

Slezany, kteří svou skupinu ovládli bez zakolísání, ve Final Four doprovodí Lučenec, Komárno a domácí Levice. Do závěrečného turnaje o titul postoupili čtyři vítězové skupin.

Hrát se bude i o další umístění. Na turnaji o 5.-8. místo se v Kolíně představí vedle domácích Medvědů i Olomoucko, Pardubice a Svit, turnaj o 9.-12. místo pohostí Děčín, kde budou kromě Válečníků i Královští sokoli, pražská Slavia a NH Ostrava. Turnaj o 13.-16. místo ve Spišské Nové Vsi pak proběhne bez zastoupení NBL, neboť ani jeden její tým neskončil ve své skupině poslední.

Přenosy ze zápasů je možné sledovat na portálu TVCOM.cz.

Výsledky zástupců NBL v základních skupinách

SKUPINA A: Kolín - Děčín 86-71 (Mareš 14, Slavinskas 13, Šiška 12, Lošonský a Novotný po 10 – Walton 16, Pomikálek 15, Svoboda 10), Děčín - Spišská Nová Ves 107-103 PP (Svoboda 23, Kroutil 17, Nichols 16, Walton 13, Macháč 12), Kolín - Spišská Nová Ves 70-65 (Novotný 16, Mareš 13, Petráš 11+16 doskoků), Kolín - Levice 60-69 (Mareš 18, Novotný 13), Levice - Děčín 97-90 (Nichols a Walton po 26, Pomikálek 14)

SKUPINA B: Handlová - Olomoucko 73-78 (Kněževič 15, Cooper 14), Lučenec - Královští sokoli 79-73 (Šturanovič 15, Škranc 14, Vlahovič 13), Lučenec - Olomoucko 98-74 (Cooper 18, Halada 14, Kněževič 13), Handlová – Královští sokoli 87-95 (Peterka 28, Šturanovič 16, Škranc 14, Vlahovič 11, Mandalinič 10), Královští sokoli – Olomoucko 68-70 (Šturanovič 18+12 doskoků, Mandalinič 15 - Halada 14, Stamenkovič a Skalička po 11, Kněževič a E-Klepač po 10)  

SKUPINA C: Slavia - Prievidza 84-62 (Páleník 21, D-Jelínk 19, Rožánek 11), Komárno - Pardubice 78-76 (Vyoral 16, Švrdlík 15, Pekárek 11, Rikič 10), Pardubice - Prievidza 77-71 (Rikič 18, Pekárek 12, Vyoral 12+10 asistencí), Pardubice - Slavia 89-73 (Rikič 16, Vyoral 14, Štěrba 10 - Kheil 24, Bernáth a Rožánek po 12), Komárno - Slavia 75-72 (Dworsky 17, Rožánek 14, R-Pumprla 11)

SKUPINA D: Ostrava – Opava 62-92 (Milligan 15, Bohačík 13, Radukič 10 – Bassett 20, Švandrlík 16, Kvapil a Šiřina po 12), Svit – Opava 58-77 (Kouřil 18), Opava – Inter Bratislava 97-82 (Bassett 20, Kouřil a Jurečka po 12, Zbránek a Šiřina po 11), Inter Bratislava - Ostrava 76-89 (Milligan 24), Svit - Ostrava 88-62 (Radukič 18, Morgan 11)  

SKUPINA A
1. Levice (3-0)
2. Kolín (2-1)
3. Děčín (1-2)
4. Spišská Nová Ves (0-3)

SKUPINA B
1. Lučenec (2-1)
2. Olomoucko (2-1)
3. Královští sokoli (1-2)
4. Handlová (1-2)

SKUPINA C
1. Komárno (3-0)
2. Pardubice (2-1)
3. Slavia Praha (1-2)
4. Prievidza (0-3)

SKUPINA D
1. Opava (3-0)
2. Svit (2-1)
3. Ostrava (1-2)
4. Inter Bratislava (0-3)

Program zápasů 16. září pro zástupce NBL

19:00 Opava - Lučenec (Final Four v Levicích)
17:00 Pardubice - Olomoucko (o 5.-8. místo v Kolíně)
19:30 Svit - Kolín (o 5.-8. místo v Kolíně)
17:00 Královští sokoli - Děčín (o 9.-12. místo v Děčíně)
19:30 Slavia Praha - Ostrava (o 9.-12. místo v Děčíně)

Autor: Redakce NBL
Reklama
Hyundai Bayon