SLUNETA v prvním derby sezony loupila!

ALPE ADRIA CUP Hned první severní derby sezony stálo zato! A to ještě nešlo o ligovou bitvu. Děčínští Válečníci si to s ústeckými Pandami rozdali ve druhém kole Alpe Adria Cupu a hned z toho byla po dramatu nečekaná krádež SLUNETY, která i bez rozehrávače Šotnara dala rivalovi mat v jeho království (67-74), a to fantastickou čtvrtou čtvrtinou ovládnutou 15-26.

Hosté se přitom po většinou vyrovnaném průběhu zápasu nenacházeli během druhé půle v právě výhodné situaci, když 11:34 do konce ztráceli 52-44. Jenže právě tady zažehla čtyřmi body motory nová křídelní posila Joshua Davis, který vrátil Pandy do hry a celkem ve své premiéře zařídil 7 bodů za 23 minut.

Děčín ještě osm minut do konce vedl 56-50, ale pak v útoku zcela vypadl z role a zbylý čas prohrál 11-24! Hosté během necelých 4 minut nejprve obrátili na 56-63 a po technické chybě Děčína vedli 83 sekund před koncem 63-70. Domácí ještě zabrali, ale za stavu 67-70 namísto šance na vyrovnání přišli o míč a skvělý křídelník Bažant, který v létě přišel do Ústí z Ostravy, už 14 sekund do konce završil zkázu svého bývalého týmu. Za poslední dějství vsítil 10 z 26 bodů SLUNETY a celkem zapsal bodů 13. Playmaker Brown přidal 10 a v závěru z šestek neomylný guard Svejcar 19.

Za z pole jen 33procentní ARMEX v kulise 1000 diváků Pomikálek zaznamenal 14 bodů, Kroutil 13 a Žikla 11. Děčín díky většímu počtu pokusů sice hosty přestřílel z trojek (7-5), ale zaostal zpod koše (24-32).