Sokoli propásli nadějný náskok

ECHO ZÁPASU 1 BARÁŽE O NBL Po prvním barážovém duelu mohou litovat vítězové první ligy z Hradce Králové, že nevyužili své nejsilnější sekvence k vytěžení výhody pro nedělní domácí bitvu, která se odehraje v hale Třebeš od 16 hodin. Východočeši během tří a půl minuty na přelomu poločasů unikli z 37-40 až na 41-57, když je táhli Marquardt s Ondřejem Peterkou, jenže od stavu 49-63 pozvedl k činu svou pravačku lídr Jihočechů Upchurch, který nakonec 34 body včetně pěti trojek dovedl Lions k těsnému vítězství 96-93.

Hradec ovšem stejně jako před dvěma lety, kdy první utkání u Vajgaru senzačně vyhrál o sedm bodů, ukázal v úvodním zápase ostré drápy. Zejména díky výborné koncovce poločasu vyhrál druhou čtvrtinu 18-32 a v půli vedl 41-52. Domácím se vyrovnal v trojkách (5-5) a dominoval na doskoku (10-24) a zejména v brejcích (2-19).

Během třetí čtvrtiny ale domácí zvýšili důraz v obraně, zlepšili doskok i přechodovou fázi a celkem 25 body se ve druhé půli připomněl top skórer NBL DeAndre Upchurch. Hosté sice ještě z 65-66 díky palbě bratrů Peterkových naposledy utekli na 67-79, poslední čtvrtina už ale díky čtyřem trojkovým zásahům patřila domácím (26-14).

Lídra bankéřů Upchurche (34+6 zisků, trojky 10/5, TH 11/9) účinně doplnili i Stegbauer (18, trojky 8/4) a Zuzák (15). Za hosty kontrovali Ondřej Peterka (27+8 doskoků), Jiříček (19+7 doskoků a 6 asistencí), Martin Peterka (18+10 doskoků) a Marquardt (16). Lions si nejvíc pomohli bilancí trojek (35/14 – 30/10) a přežili i manko na doskoku (31-46, v útoku 8-18), v bodech z druhých šancí (9-21) i v produkci zpod koše (32-42).