Sokoli, Tuři a Litoměřice v semifinále. GBA v obavách

Tři postupující už po dvou zápasech a jedno nečekané drama. Tak zatím dopadají čtvrtfinálové série první ligy mužů, z nichž už prošli do semifinále Královští sokoli, Litoměřice i Svitavy. Jindřichohradecká GBA jako číslo 1 po pondělní porážce na palubovce pardubických Vividbooks musí za stavu 1-1 podstoupit ve středu třetí rozhodný duel doma.

Po nadstavbě druzí Královští sokoli skolili sedmé Brno U23 doma 94-68 (Sedmák 16 - Strašák 13) a venku 76-92 (Rychtecký 22 - Dvořák 27). V prvním duelu už po první čtvrtině vedli 32-16 a od druhé dění jasně ovládali. Lepší byli z trojek (11-4), brejků (18-3) a v produkci laviček (38-18). Venku měli zápas pod kontrolou od třetí čtvrtiny, když opět dali víc trojek (6-9) i bodů náhradníků (31-59).

Třetí Litoměřice na domácí půdě zdolaly šestou opavskou rezervu 77-71 (Karlovský 28+16 doskoků - Kavan 17, 248 fanoušků) a na jejím hřišti pak 63-71 (Kavan 19 - Karlovský 20+16 doskoků). První zápas se rozhodoval až v posledních třech a půl minutách, které domácí tým hodně díky oporám z tábora ústecké SLUNETY vyhrál 9-5. Dominoval zpod koše (46-30) a na doskoku (56-36). Venku Litoměřice uspěly díky silné čtvrté čtvrtině (10-21), v níž v dresu hostů úřadovali samí ligoví nebo ex-ligoví borci. Ti v zápase méně ztráceli (19-14), dali o trojku víc (8-9) a také o 9 šestek (9-18).

Čtvrté Svitavy si s pátým Sokolem pražským poradily doma 76-64 (Slezák 19 - Hartig 16, 248 fanoušků), v Praze pak jednoznačněji 66-93 (Hartig 17 - Slezák 25, trojky 11/6, Marko 24+7 doskoků a 7 asistencí). Na domácí půdě se definitivně začaly trhat až v posledních šesti minutách. Víc měly zpod koše (36-18), z šestek (14-9) a také méně ztrácely (16-21). V Praze bylo jasno prakticky už po první čtvrtině (16-30). Tuři sice inkasovali moře bodů z druhých šancí (25-4 z útočných doskoků 27-9), ale vše bohatě vynahradili z trojek (7-13), brejků (6-27) a mnohem lepším procentem z pole (28-47).

Jindřichův Hradec doma nad osmými Vividbooks vyhrál jen o jedenáct bodů (82-71, Kheil 20+12 doskoků - Michal Svojanovský 19+12 doskoků, 370 fanoušků) a na východě Čech už padl 79-71 (Lukeš 25, Michal Svojanovský 22 - Jansa 19), což je zatím největší překvapení play-off. Na svém kurtu si GBA proti z Beksy bohatě vyzbrojeným hostům najisto řekla o výhru až v posledních dvou minutách, kdy Pardubice už neskórovaly. Domácí byli mírně lepší z trojek (8-6) a na doskoku (55-46). Ve druhém duelu Vividbooks rozhodly v posledních 2:30 odskokem z 68-66 po sekvenci 11-5, když o všechny body se tu postaral Svojanovský. Jeho tým přemohl soupeře zpod koše (50-30) a na doskoku (45-28).