SP hrozil Litoměřicím a 300 ve Svitavách

DĚNÍ V PRVNÍ LIZE Dosud neporažení litoměřičtí vladaři prvoligové skupiny Západ si v devátém kole hráli doma s ohněm, ale i přes snížení hostů z SP Basket v posledních čtyřech minutách ze 68-54 na 69-67 klíčové útoky v závěrečných sekundách zvládli, když si pro čtyři šestky došel Šimon Ježek, který tak dotlačil tým k vítězství 73-67 a udržení dokonalé bilance 8-0.

8-1 to má ve stejné skupině pražská Slavia, jež přivodila už třetí porážku v řadě Chomutovu, jejž doma rozbila 111-83. Hosté ztratili 31 míčů a zpod koše zaostali 54-28.

Polabí ani s triem Váňa, Kábrt, Rylich ze soupisky A-týmu, které spolu doručilo 72 bodů, neskolilo doma rezervu USK, za niž kvartet Švec, Vlk, Macháč a Vrábel nasázel 95 bodů. Třicetibodový Švec sedm sekund před koncem 4. čtvrtiny zajistil zpod koše prodloužení, jež poté spolu s Vrábelem rozhodl. V zápase s 55 fauly se házelo celkem 81 trestných hodů.

To v utkání třetího Písku s Plzní se neházelo nic, neboť bylo z neznámých důvodů odloženo.

Na Východě dál neohroženě kralují Svitavy, jež doma před téměř 300 diváky díky převaze zpod koše a z trojek rozstřílely pardubické Vividbooks.

Na první výhru stále čeká Vysočina.

VÝSLEDKY 9. KOLA - SKUPINA ZÁPAD

LITOMĚŘICE - SP BASKET 73-67 (Karlovský 17 - Pelikán 21, 200 diváků)
POLABÍ - USK PRAHA B 105-110 PP (Váňa 28, Kábrt 26 - Švec 30, Vlk 27)
SLAVIA PRAHA - CHOMUTOV 111-83 (Bradley 21 - Boyko 26)
PELHŘIMOV - VYŠEHRAD 93-66 (Sánchez-Ramos 19 - Daniel Zach 20)

POŘADÍ PODLE BILANCE

1. Litoměřice (8-0), 2. Slavia (8-1), 3. Písek (6-2), 4. Chomutov (5-3), 5. SP (4-5), 6.-8. USK B, Polabí, Pelhřimov (3-6), 9. Plzeň (2-6), 10. Vyšehrad (1-8)

SKUPINA VÝCHOD

SVITAVY - VIVIDBOOKS PARDUBICE 104-63 (Jokl 24 - Tkadlec 17, 289 diváků)
PROSTĚJOV - OPAVA 2010 97-69 (E-Klepač 21 - Moninec 18)
VYSOČINA - SNAKES OSTRAVA 72-89 (Plešingr 24, Maňák 23 - Jakel 19, 200 diváků)
OLOMOUC - BRNO U23 83-89 (Žák 20 - Dáňa 28)
ZLÍN - NOVÝ JIČÍN 84-91 (Nehoda 22 - Týml 23, Havlík 20, Bujnoch 19)

1. Svitavy (9-0), 2. Snakes (7-2), 3. Brno U23 (6-2), 4. Nový Jičín (6-3), 5. Prostějov (4-4), 6. Olomouc (4-5), 7.-8. Vividbooks, Zlín (3-6), 9. Opava 2010 (2-7), 10. Vysočina (0-9)