Sršni loupili ve Svitavách! O baráž se utkají se Slavií

V play-off první ligy mužů se zrodilo první dílčí překvapení. Svitavští Tuři doma před 320 diváky nevyužili v rozhodujícím třetím semifinále výhody svého kurtu, neboť byli sestřeleni nebývalou trojkovou salvou píseckých Sršňů.

Ti s nemalou podporou svého kotle díky silné třetí čtvrtině (14-30) triumfovali 85-92 a ve finále vyzvou pražskou Slavii. V této sérii opět na dvě výhry nepůjde jen o vítězství v soutěži, ale i o získání vstupenky do baráže o NBL, kde už čeká jindřichohradecká GBA, která skončila poslední v letošním ročníku nejvyšší soutěže.

Po vyrovnaném poločase rozhodl Písek baterií sedmi trojek ve třetí čtvrtině, kdy odskočil na 54-74. Martin Novák ještě pět minut před koncem přitáhl domácí na 70-80, ale hosté se opět vzdálili a Jansou tažené snížení na 85-90 půlminutu do konce přišlo pro Tury už příliš pozdě.

Vítěze sytili Šlechta (28, trojky 11/6), Sýkora (14+12 asistencí), Englický, Mach a Martin Svoboda (po 12). Na jejich straně byly trojky (26/6 - 35/15) a body lavičky (29-40). Domácí se opírali o Jokla (25+21 doskoků, TH 12/11), Nováka (22+12 doskoků) a Jansu (19), jen tři body stihl lídr týmu Slezák. Jeho tým minul 11 šestek, z pole střílel jen s úspěšností 37 procent a převaha zpod koše (40-22) a na doskoku (54-38, útočné 24-11, body z nich 26-16) mu nestačila.