Sršni si do NBL povezou náskok 15 bodů!

Už první duel baráže o NBL notně nablížil misky vah ve prospěch píseckých Sršňů. Vítězové první ligy si z úvodního domácího zápasu přenesou do odvety v Hradci Králové velmi slibný 15bodový náskok po triumfu 100-85, který je může zásadně poponést k historickému postupu do Kooperativa NBL. Vše se definitivně rozhodne v pondělí večer na hradecké Třebši.

Po vyrovnané úvodní čtvrtině vystřelili do prvního trháku hosté z východu Čech, kteří se po dvou trojkách Škrance odloučili na 28-38. Jejich náskok však měl jepičí život a domácí Sršni se po dotažení ještě víc rozohnili na přelomu poločasů únikem ze 44-49 na 57-49. Škranc pak hosty přitáhl na 62-61, jenže na přelomu třetí a čtvrté části přišel rozhodný písecký kontr. Domácí tu ze 68-65 unikli na 83-69 a už se neohlíželi zpět.

Střelecky je v kulise 700 fanoušků táhli Martin Svoboda (19), Fait (17+8 doskoků), Michal Svoboda (15) a Michal Svojanovský (11). Za hosty korigovali Škranc (27+8 doskoků), Solevič (16), Cavallero (13+10 asistencí a 8 doskoků) a Šturanovič (12). Sršňům patřily trojky (34/12 - 19/6), body z brejků (28-17) a produkce laviček (41-8), navíc měli o 17 střel z pole víc. Hosté při poměru útočných doskoky 20-12 víc vytěžili z druhých šancí (10-15) a také docílili více zásahů z trestné linie (12-19).