Štěpánek explodoval, Tuři s klikou a Polabí dál čeká

Opavský power forward Jiří Štěpánek, chlapík s téměř pěti stovkami minut odslouženými v NBL, zazářil jako kometa v šestém kole první ligy, kde v souboji rezerv ligových celků sestřelil na domácí půdě pardubické Vividbooks 36 body s trojkami 6/5 a rázem se vyšvihl i do čela pořadí střelců celé soutěže.

Béčko Slezanů mělo při výhře 91-75 víc zpod koše (46-36) i trojkových tref (10-8) a ve východní skupině i po šesti utkáních zůstává jediným neporaženým týmem.

Uspěla i trojice pronásledovatelů s aktuální bilancí 4-2. Královští sokoli, hrající s takřka NBL-soupiskou (bráno optikou minulé sezony), si otevřeli střelnici ve Zlíně (68-121), když vládli zpod koše (26-46), z trojek (26/8 - 29/17) i na doskoku (21-43).

Tuři (bez svého top skórera Slezáka) vyvázli díky velkému štěstí s nejtěsnější výhrou (80-81) v Novém Jičíně, kde před téměř 250 diváky naposledy skórovali tři minuty před koncem (75-81), aby pak už jen sledovali tenčení náskoku po trefách Snopka s Týmlem. I domácí ale posledních více než 80 sekund zcela vyprahli. Svitavy si o výhru řekly z brejků (6-24) a zpod koše (24-40).

Brněnská juniorka přivezla snadné vítězství 59-90 z Olomouce, kde dala dvakrát víc trojek než domácí (6-12).

Na Západě jsou dál bezchybné celky Jindřichova Hradce a Litoměřic. Jihočeši doma před 280 fanoušky rozložili Liberec (99-76) produkcí zpod koše (54-32) a z brejků (20-0). Litoměřice rovněž na domácí půdě před 150 příznivci vyřídily Chomutov (88-64) rovněž především zpod koše (54-24).

Největší drama kola se zrodilo v Poděbradech, kde ani na šestý posku nedokráčel k výhře domácí celek Polabí, který po porážce se Sokolem pražským v prodloužení (97-101) jako jediný v soutěži zůstává i nadále bez výhry. Přitom ještě na začátku 40. minuty Polabí vedlo 89-85, ale pak hosté dvěma trojkami otočili a domácí byli rádi, že jim Adam Husták pět sekund před koncem čtvrté čtvrtiny zajistil aspoň prodloužení. To pro hosty v poslední půlminutě rozhodli Zach s Jurmanem.

SKUPINA ZÁPAD - 6. KOLO

POLABÍ - SOKOL PRAŽSKÝ 97-101 PP (Kolář 23, Sychra 20 - Zach 28)
JINDŘICHŮV HRADEC - LIBEREC 99-76 (Kábrt 19 - Příhonský 23)
LITOMĚŘICE - CHOMUTOV 88-64 (Haiblík 22 - Boyko a Hlava po 14)
RADOTÍN - PLZEŇ 70-80 (Randuška 18 - Honomichl 24)
SP BASKET - USK PRAHA B 54-68 (Pelikán 17 - Vlk 19)

POŘADÍ

1.-2. Jindřichův Hradec, Litoměřice (6-0), 3. Sokol pražský (5-1), 4.-6. USK B, Plzeň, Liberec (3-3), 7. Radotín (2-4), 8.-9. SP, Chomutov (1-5), 10. Polabí (0-6)

SKUPINA VÝCHOD - 6. KOLO

ZLÍN - KRÁLOVŠTÍ SOKOLI 68-121 (Nehoda 21 - Welsch 18)
OLOMOUC - BRNO U23 59-90 (Srník 17 - Šulc 18)
NOVÝ JIČÍN - SVITAVY 80-81 (Janů 22 - Hlobil 16)
SNAKES OSTRAVA - PROSTĚJOV 99-71 (Mička 26 - Adam Klepač 15)
OPAVA B - VIVIDBOOKS PARDUBICE 91-75 (Štěpánek 36 - Lukeš 14)

POŘADÍ

1. Opava (6-0), 2.-4. Královští sokoli, Brno U23, Svitavy (4-2), 5.-7. Nový Jičín, Vividbooks, Snakes (3-3), 8.-10. Zlín, Prostějov, Olomouc (1-5)