Štěstí GBA na severu a dvakrát téměř 300 lidí!

DĚNÍ V PRVNÍ LIZE První liga mužů má už jen dva nepokořené celky. Na Západě je to jindřichohradecká GBA a na Východě svitavští Tuři, kteří po jednoznačném triumfu v duelu s prvních šest kol rovněž neporaženým Novým Jičínem nechali hlavního rivala o jednu výhru za sebou.

K atraktivnímu východnímu šlágru došlo v sedmém kole, kdy Svitavy doma v kulise 267 fanoušků deklasovaly oslabené Novojičínské 114-64, když kralovaly zejména zpod koše (42-6) a na doskoku (49-25). V dosud posledním osmém kole pak rovněž bez potíží vyloupily třikrát víc ztrácející a nadále bezvítěznou Vysočinu (57-87).

Nový Jičín v osmém dějství získal bezpracné kontumační vítězství nad Prostějovem, který se k utkání na sever Moravy nedostavil.

Na Západě se spanilá jízda GBA málem zadrhla v osmém kole, kdy až po prodloužení dobyla nadále utrápený Chomutov (97-100). Nastavení zajistil v samém závěru čtvrté čtvrtiny domácí Písařík, který proměnil jednu ze dvou šestek. V prodloužení byla klíčová trojka, kterou pro Jihočechy půl minuty před koncem proměnil Valentíny. Macháč sice vzápětí snížil dvěma šestkami na bod, ale jeho týmu šanci na větší drama vzaly následné zahozené šestky Boyka a ztráta Seiferta. A Novotný pojistil dvěma šestkami výhru GBA. Domácím nepomohlo ani 80 bodů zpod koše (66) a z šestek (14), neboť dalších 11 trestných hodů zahodili a k  tomu stejně jako soupeř nadměrně ztráceli.

V sedmém dějství Jindřichův Hradec doma jasně skolil Liberec (89-55), když před 280 fanoušky vládl zpod koše (48-22) a soupeře donutil k nevídaným 31 ztrátám.

Na Západě druhý Písek v posledních dvou utkáních dominoval, když si snadno poradil na Folimance s rezevou USK (58-83) i doma před dvěma sty příznivců s Polabím (100-59).

Až do sedmého kola s Pískem držela krok Plzeň, jež ale v osmém zápase jasně padla na USK (83-69 po první čtvrtině 27-7) a nabrala tak na Jichočechy manko jedné výhry.

SKUPINA ZÁPAD

7. kolo
USK PRAHA B - PÍSEK 58-83 (Vlk 21 - Martin Svoboda 21)
PLZEŇ - CHOMUTOV 99-52 (Lejsek 24 - Martišek 16)
JINDŘICHŮV HRADEC - LIBEREC 89-55 (Jocys 16 - Jiříček 20, 280 diváků)
SP BASKET - POLABÍ 65-94 (Hřebík 16 - Rylich 22, Kolář 21)

8. kolo
PÍSEK - POLABÍ 100-59 (Šlechta 24 - Kolář 18, 200 diváků)
LITOMĚŘICE - SP BASKET 84-71 (Karlovský 25, M-Šotnar 24 - Hřebík 14)
LIBEREC - PELHŘIMOV nedohráno kvůli poruše koše, ale platí výsledek (62-42) v době ukončení (Příhonský 17 - Lukič-Gavrič 12)
CHOMUTOV - JINDŘICHŮV HRADEC 97-100 PP (Žikla 27, Macháč 21 - Novotný 29, Kheil a Borovka po 22)
USK PRAHA B - PLZEŇ 83-69 (Vlk 26 - Lejsek 14)

POŘADÍ PODLE BILANCÍ

1. J-Hradec (8-0), 2. Písek (7-1), 3. Plzeň (6-2), 4. Polabí (5-3), 5. Litoměřice (4-3), 6. USK B (3-5), 7. Pelhřimov (2-5), 8. Liberec (2-6), 9.-10. Chomutov a SP (1-7)

SKUPINA VÝCHOD

7. kolo
SNAKES OSTRAVA - BRNO U23 77-85 (Stehlík 20 - Šimon Svoboda 18, 185 diváků)
OPAVA B - VYSOČINA 95-42 (Robenek 27 - Plešingr 9)
SVITAVY - NOVÝ JIČÍN 114-64 (Slezák 25, Hlobil 23 - Prošek 21, 267 diváků)
PROSTĚJOV - OLOMOUC 71-78 (A-Klepač 17 - Tkadlec 19)
VIVIDBOOKS PARDUBICE - ZLÍN 64-72 (Suchomel 14 - Vošlajer 26)

8. kolo
BRNO U23 - ZLÍN 84-62 (Kubín 18 - Vošlajer 17)
OLOMOUC - VIVIDBOOKS PARDUBICE 87-48 (Tkadlec 24 - Vrábel 18)
NOVÝ JIČÍN - PROSTĚJOV 20-0 kontumačně z důvodu nedostavení se hostů
VYSOČINA - SVITAVY 57-87 (Číha a Štěpán po 10 - Slezák 24)
SNAKES OSTRAVA - OPAVA B 82-88 (Stehlík 29 - Štěpánek 34, Robenek 23)

POŘADÍ

1. Svitavy (8-0), 2. Nový Jičín (7-1), 3. Brno U23 (6-2), 4.-5. Opava B a Zlín (5-3), 6. Olomouc (4-4), 7.-8. Pardubice a Prostějov (2-6), 9. Ostrava (1-7), 10. Vysočina (0-10)