Střelečtí mágové a kolo milníků

DĚNÍ V PRVNÍ LIZE Kolem velkých událostí bylo to jubilejní desáté v první lize mužů, z níž se na konci sezony bude rekrutovat žhavý aspirant do baráže o Kooperativa NBL. Poprvé padl západní lídr z Litoměřic, poprvé vyhrála Vysočina jako jediný dosud bezvítězný tým a 35letý guard Jan Stehlík z ostravských Snakes utvořil 41 body nový rekord tohoto ročníku.

Litoměřice v desátém kole tvrdě narazily v Písku, kde je domácí Sršni sestřelili 94-66, když kralovali zpod koše (42-26) a na útočném doskoku (25-14, body z druhých šancí 23-6). Hráčem utkání byl pivot vítězů Martin Svoboda, autor 29 bodů, 13 doskoků a trestné bilance 13/13.

Novým lídrem Západu je nyní pražská Slavia, jež doma rozbila rezervu USK 102-63. Soupeře předčila o pět trojek a 30 bodů zpod koše.

Velký výkon v dresu Chomutova, který poslední čtvrtinou sebral výhru v Pelhřimově, podal forward Jan Jiříček, který nasázel 37 bodů.

Na Východě se až v desátém utkání poprvé radovala Vysočina, jež doma přemohla 96-79 Opavu 2010, a to díky třem velkým výkonům. Především se zaskvěl top skórer soutěže Kantůrek (32, 8 trojek), jemuž mohutně sekundovali Plešingr (26) s Maňákem (22).

Další zářivá snajperská představení vystřihli Stehlík (41 bodů, 6 trojek) s Mičkou (31) při vítězství Snakes v Olomouci a také čelenkový mág Burda (36, 5 trojek) při obratové domácí výhře Vividbooks nad Novým Jičínem (88-85 po čtvrté čtvrtině 31-18).

Volno měli prostějovští Orli, kteří nemohli odehrát utkání se Svitavami, neboť jejich hnízdo napadl covidový zlořád.

VÝSLEDKY 10. KOLA - SKUPINA ZÁPAD

SP BASKET - VYŠEHRAD 85-71 (Mikula 15 - Škvařil 21)
PELHŘIMOV - CHOMUTOV 90-101 (Novotný 21 - Jiříček 37)
SLAVIA PRAHA - USK PRAHA B 102-63 (Bradley 22 - Vlk 19)
POLABÍ - PLZEŇ 94-83 (Váňa 20 - Aušprunk 16)
PÍSEK - LITOMĚŘICE 94-66 (Martin Svoboda 29 - Šteffel 13)

POŘADÍ PODLE BILANCÍ

1. Slavia (9-1), 2. Litoměřice (8-1), 3. Písek (7-2), 4. Chomutov (6-3), 5. SP (5-5), 6. Polabí (4-6), 7.-8. USK B, Pelhřimov (3-7), 9. Plzeň (2-7), 10. Vyšehrad (1-9)

SKUPINA VÝCHOD

VIVIDBOOKS PARDUBICE - NOVÝ JIČÍN 88-85 (Burda 36 - Štěpán Svoboda 25)
ZLÍN - BRNO U23 49-106 (Krutílek 16 - Šimon Svoboda 27)
OLOMOUC - SNAKES OSTRAVA 91-108 (Adam Klepač 20 - Stehlík 41, Mička 31)
VYSOČINA - OPAVA 2010 96-79 (Kantůrek 32, Plešingr 26, Maňák 22 - Dihel 21)

POŘADÍ

1. Svitavy (9-0), 2.-3. Brno U23, Snakes (8-2), 4. Nový Jičín (6-4), 5.-6. Vividbooks, Olomouc (4-6), 7. Prostějov (4-5), 8. Zlín (3-7), 9. Opava 2010 (2-8), 10. Vysočina (1-9)