Stria: Chtěli jsme vyhrát. A vyprodat i zimák!

Small forward Luboš Stria byl ve finálovém Duelu 1 jedním z pouhých sedmi vytíženějších Válečníků. Když si mistr pohlídal jeho střelbu, a dovolil mu jen 5 bodů, vypracoval se na třetího nejužitečnějšího hráče týmu především 8 asistencemi. Po fušce 34 minut hovořil s NBL.cz o horší variantě porážky i víře ve schopnost hrát v Nymburce až do vyrovnané koncovky.

"Chtěli jsme našim fanouškům dát ještě lepší pozvánku, první zápas vyhrát a vyprodat pak i děčínský zimák. Ale nepovedlo se," litoval křídelník.

O čem mluvil ještě?

Třeba o tom, proč tým nešel 20 vteřin do konce za stavu 67-64 na trojku, proč odehrál tak skvělou partii, v čem byla síla jeho zóny, kde i při solidním využívání mismatchů zaostával útok, nebo jaká byla strategie na útočném doskoku.

Stria probral i tíži hry na jednoho playmakera, to, co nemá rád, složité získávání faulů a posuzování podobných zákroků, a dostal se i k docházejícímu kyslíku 7členné rotace, vítězné hlučnosti děčínských tifosi a návštěvě, která by jej v pondělí uspokojila.