Studio Basketbal: Odvrátí Brno mečbol?

PREVIEW ZÁPASU 4 ČTVRTFINÁLE Dokáže se Brno ještě zvednout, anebo USK ještě vyšperkuje svou výtečnou sezonu? To je otázka, jež bude zodpovězena v dnešním Duelu 4 poslední živé čtvrtfinálové série, v níž za vedení 2-1 domácí Sovy útočí na postup do svého prvního semifinále za posledních 20 let. Dovolí to však Brno? To vše můžete sledovat v internetovém Studiu Basketbal už od 17 hodin.

Pokud by se měla opakovat situace ze zápasů v Brně, a dá-li se předpokládat, že sestava Pražanů není složena z pohádkových supermanů, měl by na tom dnes být kondičně lépe tým hostů. Sobotní utkání odehrál na devět lidí, kdežto USK víceméně na šest až sedm.

Zejména fyzicky enormně náročně hrající rozehrávač Ondřej Sehnal musel svých 36 sobotních minut hodně pocítit, podobně jako 37letý veterán Schilb, který v závěru své 29 minutové porce rozhodl zápas, jejž ozdobil 20 body. A otázkou zůstává, jak zvládl 26 odehraných minut podvrtnutý kotník power forwarda Prolety, který vynechal druhý zápas série.

Pro v sobotu více ztrácející Brno musí být vysoce alarmující skutečnost, že v utkání byl opět jen vyrovnaný doskok, který je do značné míry závislý na ochotě hráčů se o něj porvat, a kde se tým zápas od zápasu v sérii propadá níž a níž.

Hosté si také musí být schopní lépe poradit při hře pod koš, kde neefektivně řeší zdvojování zejména opěrného pivota Puršla, což je stálo náskok v rozhodné poslední čtvrtině sobotního utkání, kde týmu v kritické fázi chyběl i lov útočných doskoků. Tým navíc musí ohromně mrzet, že tam ztratil zápas z vedení o deset bodů, ač po 30 minut střílel z pole za téměř 60 procent.

USK, který dnes bude viset na zbylém fyzickém fondu svých opor, nemusí měnit moc. Limitem je jen tu a tam volba těžkých střel v podání rozehrávače Sehnala, ale pokud tým opět dokáže srazit počet ztrát pod deset, nějaké takové zakončení může ustát.

Pro Brno, které se zatím hru Sehnala 1 na 1 snaží řešit bez včasného vypomáhání - podle všeho ve snaze neodkrývat trojky -, bude na stole otázka, zda tuto taktiku nezměnit a nenechat rozhodovat o osudu utkání jiné hráče.