Talent v 3x3 pokračuje v Brně

Jednadvacetileté 196 vysoké křídlo Jonáš Musil bude i další sezonu patřit do kádru Basketu Brno. V té minulé, své první výraznější v Kooperativa NBL, tento mladík v 25 utkáních zapisoval průměry 2,6 bodu za 8,4 minuty. Skórersky zažil dva desetibodové zápasy, a to proti Písku a Ostravě.

Zasáhl i do čtyř duelů Severoevropské ligy, nicméně jeho hlavní soutěží byla první liga, kde knihoval 10,5 bodu a 3,5 doskoku za 23 minut. V příští sezoně už bude hostovat v prvoligovém Zlíně.

Musil patří také mezi nejlepší mladé hráče v basketbalu 3x3. Je součásti brněnského týmu v letošní 3x3 Profi Tour a v létě bude bojovat o šanci zahrát si za Česko na Nations League. Loni se v 3x3 představil v týmu U21 na turnajích v Litvě a Řecku.

„V první řadě děkuji vedení a realizačnímu týmu za důvěru. Jsem moc rád, že jsem zrovna v Brně mohl podepsat na další sezonu, kdy na sobě můžu každý den pracovat a dále se posouvat ve své basketbalové kariéře,” uvedl křídelník ke svému setrvání v brněnském týmu.