DĚNÍ V PRVNÍ LIZE Po posledních dvou kolech se zavřela voda nad dlouhodobou částí prvních dvou nadstavbových skupin první ligy mužů. Je tak jasno o obsazení čtvrtfinále, v němž se utkají následující dvojice:

SLAVIA PRAHA - BRNO U23 (první zápas 27. března v 19:00)
SVITAVY - CHOMUTOV (první zápas 25. března ve 20:00)
PÍSEK - SNAKES OSTRAVA (první zápas 25. března v 19:00)
NOVÝ JIČÍN - LITOMĚŘICE (první zápas 25. března v 19:00)

V závěrečných dvou kolech nebyla nouze o zajímavé výsledky. V pátém dějství elitní skupiny Nový Jičín doma v přestřelce poslední čtvrtiny se silným Pískem (36-32) udržel vedení a nakonec získal i důležitou výhru 91-84, díky níž uhájil při vítězství Litoměřic na půdě Snakes (71-81) rovnost bilancí se Severočechy, a ta mu při porážkách obou celků v posledním kole (Nový Jičín na Slavii a Litoměřice doma se Svitavami) zajistila díky lepším vzájemným zápasům výhodnější čtvrté místo pro play-off.

Svitavy vedle dobytí Litoměřic zazářily i v pátém kole, kdy doma před téměř třemi sty fanoušků oplatily porážku z Prahy slávistům, a jako druhý tým v sezoně je dokázaly pokořit (76-68). Nic už to ale nezměnilo na první příčce sešívaných a druhé Turů. Hit kola rozhodl pro na doskoku dominující domácí v posledních třech minutách veterán Slezák, naopak v dresu hostů se nedařilo v zakončení bratrům Pumprlovým a Slavia tak v tomto úseku vůbec neskórovala.

Ve skupině o 7.-12. místo skončil dostih o sedmé místo úspěchem Chomutova, který v pátém kole i podruhé složil Brno U23 (99-85, byl to jeho pátý úspěch v řadě), když na domácím hřišti řádil 39 body Jakub Houška. Tým si při výhře náskoku mohl dovolit v posledním zápase i domácí porážku s Pardubicemi (v jejich dresu exceloval 42 body Tkadlec), neboť už díky lepší vzájemné bilanci nemohl být Brňany předstižen. Ve čtvrtfinále tak jde na Svitavy a Brno na Slavii.

VÝSLEDKY 5. A 6. KOLA SKUPINY O 1.-6. MÍSTO

5. kolo
SNAKES OSTRAVA - LITOMĚŘICE 71-81 (Voráč 18 - Karlovský 25)
NOVÝ JIČÍN - PÍSEK 91-84 (Štěpán Svoboda 21, Kelar 20 - Martin Svoboda 29, Sýkora 27)
SVITAVY - SLAVIA PRAHA 76-68 (Slezák 21 - Novotný 18, 285 diváků)

6. kolo
PÍSEK - SNAKES OSTRAVA 104-46 (Martin Svoboda 22, Šlechta 20 - Robenek 15)
SLAVIA - NOVÝ JIČÍN 112-62 (Bradley 23, Radek Pumprla 20 - Prošek 22)
LITOMĚŘICE - SVITAVY 60-77 (Haiblík 16 - Slezák 19)

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Slavia (22-2), 2. Svitavy (21-3), 3. Písek (19-5), 4. Nový Jičín (16-8), 5. Litoměřice (16-8), 6. Snakes (13-11)

VÝSLEDKY 5., 6. A 3. KOLA SKUPINY O 7.-12. MÍSTO

5. kolo
CHOMUTOV - BRNO U23 99-85 (Jakub Houška 39, Boyko 21 - Lukáš Olbort 19)
OLOMOUC - USK PRAHA B 70-60 (Žák 25 - Šafařík 18)
SP BASKET - VIVIDBOOKS PARDUBICE 88-85 (Hřebík 20 - Dvořák 31, Tkadlec 27)

6. kolo
BRNO U23 - USK PRAHA B 86-60 (Šimon Svoboda 23 - Šafařík 21)
SP BASKET - OLOMOUC 93-64 (Hartig 19 - Kotala 17)

dohrávka 3. kola
CHOMUTOV - VIVIDBOOKS PARDUBICE 88-95 (Stria 26 - Tkadlec 42)

7. Chomutov (13-11), 8. Brno U23 (13-11), 9. USK B (12-12), 10. Vividbooks (11-13), 11. SP (11-13), 12. Olomouc (9-15)