Tuři se vrátili do hry o bronzový jackpot!

ECHO DUELU 2 O BRONZ Svitavští Tuři všechno vsadili na sedmičlennou rotaci a taženi pět dvojcifernými střelci prodloužili svou naději na první ligovou medaili a také na kvalifikaci o Ligu mistrů, již by si bronzový celek Kooperativa NBL měl zajistit. Jejich vítězství na domácí půdě (83-75) ve druhém utkání o 3. místo mohlo být i mnohem jednoznačnější, ale za stavu 67-46 13 minut do konce se hosté z Pardubic ještě vyhecovali k závěrečnému finiši a po 37 minutách přirazili na 75-70. Blíž je ale domácí nepustili a srovnali tak sérii na 1-1.

Lídrem vítězů byl takřka nestřídající Garret Kerr (19+14 doskoků a 4 asistence za 39 minut), následován Jelínkem (18, trojky 6/4), majitelem dalšího double doublu Markem (13+13 asistencí a 5 doskoků) a Petwayem (12). Za poražené výrazněji kontrovali pouze Kent (25) a Spearman (13), přičemž celý tým Beksy střílel z pole s bídnou úspěšností 36 procent.

Tuři dominovali v procentu dvojek 56 ku 34 (39/22 – 41/14), využili 11 minutých šestek soupeře (17/12 – 28/17, Beksa minula 11 pokusů i v Utkání 1), lepší byli v bodech zpod koše (34-20) a hostům tak patřily především body z brejků (10-23).

Rozhodující třetí duel hostí Pardubice v úterý od 18 hodin.

Svitavy měly doma silný vstup, který svěřili do rukou dlouhých Roseboroa, Jelínka a „falešného podkošového hráče“ Kerra. Beksu v úvodu držel především Spearman a po prostřídání domácích a poklesu efektivity jejich ofenzivy hosté, kteří ztráceli až 18-11, převzali i vedení.

Ve druhé části si ovšem vzali opět slovo dlouzí Turů a Jelínek (dvě trojky), Petway (dvě trojky) a Kerr posunuli skore po 5 minutách na 41-28. Beksa tu za 6 minut dala pouhé 3 body a do kabin odcházela s mankem 10 bodů. Kerr, Marko a Jelínek pak trojkami i body z útočných doskoků zaúřadovali v prvních sedmi minutách třetí čtvrtiny a při ztrátami poznamenaném útoku soupeře dostali Svitavy do trháku 67-46.

Domácí se pak ale začali příliš oddávat trojkám a Beksa se i přes řadu míjených šestek pomalu kopala zpět. A ve čtvrté čtvrtině za to byl patnácti z 18 bodů týmu za prvních 7 minut sólově zodpovědný guard Kent. Jenže za stavu 77-72 37 vteřin do konce udeřil trojkou domácí Slezák a kontra trojka autora 18 bodů v této části Kenta už necelou půl minutu do konce znamenala jen kosmetické snížení.