USK a Opava fantoma Klečky ve Final Four

FEDERÁLNÍ POHÁR Bez ztráty květinky prošly základními skupinami Federálního poháru týmy USK a Opavy, které si zajistily postup do Final Four. Naopak i svém druhém utkání ve skupině prohráli Hanáci, kteří o 14 bodů podlehli Pardubicím. Svůj první zápas ztratili i Kolínští, a to v dramatickém souboji s Lučencem.

OLOMOUCKO – PARDUBICE 74-88

I bez tria Šafarčík, Svojanovský, Slanina (čerstvě v klubu skončil) si Beksa ve skupině ve Spišské Nové Vsi poradila s Hanáky, když jí patřila především druhá čtvrtina (19-8). Olomoucko tu sráželo ztráty (do půle 12) i špatná střelba a v poločase tak nabralo manko 30-40. Po 30 minutách to vypadalo pro Pardubice ještě jasněji (65-52), jenže Hanáci poté zabrali a pět minut před koncem stáhli manko na 69-74. Dvě minuty do konce se dostali na 72-75, ale pak z trojek udeřili pardubičtí Pekárek a Vyoral a tím zápas i definitivně rozhodli. Z trojek efektivnější vítěze táhli Vyoral (25), Švrdlík (20+11 doskoků), Michal Svoboda (16) a Pekárek (14). REDSTONE sytili Vučkovič (23+11 doskoků), Wiggins (20+13 doskoků), Halada (15) a Feštr (12).

USK PRAHA - PRIEVIDZA 90-64

Sovy ve druhém zápase děčínské skupiny nedaly žádnou šanci Prievidzi a defenzivně precizní druhou čtvrtinou ovládnutou 22-8 se odrazily k jednoznačné výhře, k níž došly totální převahou na doskoku (58-36) a z trojek (12-3). Pražané se střelecky nejvíc opírali o Westa (18) a Bátovského (13) a za týden si tak zahrají Final Four.

OPAVA - SVIT 104-67

Dalším zástupcem Kooperativa NBL, který si zajistil Final Four, se stala Opava, jež v bratislavské skupině ve svém druhém utkání rozdrtila Svit. Střední dvě čtvrtiny opanovala 55-22, v utkání kralovala na doskoku 55-30, z druhých šancí 26-6 a o dva parníky z trojek (17-3). Slezany vedli Klečka (29 za 20 minut, trojky 9/9) a Markusson (22+15 doskoků).

LUČENEC - KOLÍN 100-99

Medvědi ve svém prvním duelu v levické skupině podlehli o jediný bod Lučenci, když dvanáct sekund do konce rozhodl pro soupeře dvěma trestnými hody Bobb. Trojka kolínského Mareše už poté cíl nenašla. GEOSAN vedl už po sedmi minutách rozdílem 15 bodů, čtyři minuty před poločasem dokonce o 21. Pak ale Lučenec začal obří manko pozvolna krájet, v úvodu poslední části snížil na 78-81, a i když Kolín pět minut do konce ještě vedl 89-80, soupeř pak sérií 10-0 otočil a pak už se šlo do dramatické koncovky. Medvědi měli pětici dvojciferných střelců, a to Lošonského (20), Jelínka (19, trojky 8/5), Petráše (16), Číže (15+10 asistencí) a Rožánka (13). Bronzový celek NBL přestřílel soupeře z trojek (12-9), vládl na útočném doskoku (21-11, body z druhých šancí 23-10), ale fatálně zaostal z brejků (4-30).