Ústí už 7 v řadě! Novotný 10 trojkami psal historii!

ECHO 19. KOLA I devatenácté dějství Kooperativa NBL mělo své velké momenty. V hitovém souboji SLUNETA doma po dramatu skolila vedoucí Brno (92-90), vrátila mu porážku a získala už sedmé vítězství v řadě! Křídelník Kolína Filip Novotný se zhluboka nadechl a 10 trojkami zapsal třetí nej výkon za čtvrtstoletí české ligy, na což hyper oslabení Sokoli nemohli v pěkné rovině stačit (95-75).

Nymburk v Poděbradch silným přelomem poločasů došel za vítězstvím nad NH (89-80), Děčín díky 34 bodům Nicholse pokořil Sovy (85-77), Opava v odplatě rozprášila Olomoucko (105-73) a Beksa nevídaným defenzivním výkonem dobyla Eden (47-75).

Nichols Válečníkům vystřílel výhru

Děčín v souboji se Sovami balancoval až do konce na hraně třetí porážky v řadě, při trvajícím oslabení o podkošové muže Pomikálka s Macháčem a při zraněné ruce pivota Josipoviče měl ale pořád svého hlavního úderníka Tye Nicholse, který se postaral i o koncovku a 34 body přinesl týmu výhru (85-77), udržení kroku s druhým Nymburkem i přiblížení se vedoucímu Brnu na rozdíl jediného vítězství.

Domácí měli lepší start (18-10), ale když se po 13 minutách dostali do sedla o 11 (27-16), vzal si slovo Pražan Okauru a skoro sám srovnal na 30-30. Pak ale kontroval Nichols, který osmi body zařídil Děčínu poločasový trhák 44-34. Ve třetí čtvrtině však Sovy z trojek vystavěly dotažení a ve čtvrté je držel famózní Pipes, který vysázel v posledních sedmi minutách posledních 16 bodů hostů a přivedl je až ke stavu 79-77 90 sekund do konce. Pak ale USK nevyužil tři střely v řadě a Nichols agresivním průnikem 20 sekund do konce potvrdil výhru Děčína.

U vítězů mu sekundovali Matěj Svoboda (15), Kroutil a Josipovič (po 10). Za hosty (bez Vyroubala), kteří padli ve čtvrtém těsném duelu v řadě a opět se o něco snížila jejich šance na skupinu A1, se prosadili Pipes (27+8 doskoků), Okauru (22) a Böhm (20). Z pole přesnější Válečníci (v procentech 45-36) měli v kulise 850 fanoušků víc zpod koše (36-28) a také méně ztráceli (8-13). Hostům patřily útočné doskoky (9-14) a body z nich (10-15), ale nevyužili 14 šestkových minel soupeře.

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Základní část finišuje a zápasy se neskutečně vypjaté. Nám i USK jde o hodně, boj o první osmičku je velmi vyrovnaný a rozhoduje každá čtvrtina. Dnešní utkání bylo velmi podobné tomu, co jsme odehráli na USK, možná byl ještě fyzičtější. Pro nás to je skvělá výhra, protože USK hrál výborně. Připravovali jsme se na Pipese a Okaurua, kteří nám přesto ukázali, že jsou na velmi vysoké úrovni. Dnes ale rozhodly obrany, kde se nám povedlo ofenzivně laděný USK udržet o několik bodů pod jeho průměrem. To je pro nás dobrá vizitka. Jsem rád, že jsme zápas zvládli i přesto, že se nám několik minut před koncem vyfauloval ústřední rozehrávač. Všichni hráči zaslouží veliké absolutorium, protože na hřišti nechali úplně všechno. A řekl bych to, i kdybychom prohráli.”

Francesco Tabellini (trenér USK Praha): „Pouze dvě jednoduché věci. Na jednu stranu můžeme být sebejistí, ne spokojení, když jsme prohráli. Ale byli jsme schopný bojovat a konkurovat domácím. Na druhé straně jsme velmi zklamaní, protože jsme měli dva momenty v zápasu, konec druhé a konec třetí čtvrtiny, kdy jsme nebyli schopni ubránit. Pokud tohle nezlepšíme, budeme takové zápasy ztrácet. Jsme dobří, abychom se dostali do vyrovnaných zápasů, ale tohle nám chybí, abychom získali výhru.”

Filip Kroutil (křídlo BK ARMEX Děčín): „Takhle vyrovnané zápasy se vyhrávají v detailech - kdo výš vyskočí, kdo je rychlejší v protiútoku. Jsem moc rád, že jsme si dnes trochu zvedli sebevědomí a ukázali jsme, že umíme hrát dobrý basketbal.”

David Böhm (pivot USK Praha): „Myslím si, že jsme to zase uspěchali. V koncovkách většinou zmatkujeme a děláme blbosti, které celých třicet osm minut nepředvádíme. Musíme se z toho poučit. Teď je ale důležité, abychom měli hlavu nahoře a makali dál.”

10 trojek a osobák Novotného do dějin!

Poločas nikdo v kolínské hale nepoznával, že hosté přijeli s jen osmi provozuschopnými hráči, když jim chyběli Autrey, Mandalinič, Kábrt, Škranc a Svojanovský, a k tomu musel v závěru první půle odstoupit po nekontrolovaném pádu guard Goga a tým tak byl nucen dohrávat v sedmi. Poločasové skore 38-36 nicméně v tu chvíli dávalo naději nadšeně hrajícím Sokolům, kteří se místy velmi snadno dostávali do koše, sbírali útočné doskoky a 13 body je nasytil pivot Šturanovič.

V obraně nepříliš agresivní domácí tu vytěžili jen 6 bodů dohromady od svých důležitých mužů Číže, Šišky a Petráše a proměnili jen 3 trojky z 18 pokusů.

Ze šatny už se ale vrátili v obraně aktivnější Medvědi, vedeni na příhry soupeře číhajícím Šiškou, a při širší rotaci šli koš po koši přes postupně chřadnoucí hradecké mladíky. A dopředu šli zejména díky pěti zásahům z trojkového kulometu Filipa Novotného za prvních sedm minut třetí čtvrtiny. Po jeho celkem už osmé trojce domácí vedli po 30 minutách 66-50 - i bez jediného bodu lídra Číže -, a ve zbytku utkání už měli klid.

Jen 23 minut hrající Novotný v závěru přidal ještě dvě obloukové trefy a s 10 trojkami (ze 13 pokusů) zapsal nejen ligový rekord sezony, ale také třetí nej výkon za čtvrtstoletí. Víc dal jen Pavel Miloš v roce 2004 (13) a pivot Olomoucka Nemanja Bezbradica před dvěma lety (11).

K vítězství 95-75 Kolínu pomohli i Slavinskas (16+9 doskoků), Lošonský (13) a Šiška (10+6 asistencí). Sokoly držel Šturanovič (31+11 doskoků) s Dvořákem (13) a Peterkou (11). Kolín se opřel o 56 bodů náhradníků, stejně jako o lepší trojky (34/11 - 21/6) a netypicky i o body z brejků (24-6).

Adam Konvalinka (kouč BC GEOSAN Kolín):
„Jedno z povinnějších vítězství. Soupeř přijel v okleštěné sestavě, ještě se zranil Adam Goga. Nás to na začátku vzalo víc, než jsem si připouštěl a doufal, takže první poločas byl z naší strany hodně vlažný. Potom jsme zapli, aby se i diváci kteří přišli, a přišlo jich zase hodně, taky trošku pobavili. Ve výsledku asi rozhodla kvalita a šířka naší lavičky. Zasloužené vítězství, ale se zdviženým prstem.”

Filip Novotný (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Po smolné prohře na Slavii jsme si chtěli zlepšit náladu, bohužel jsme do utkání nevstoupili dobře, podcenili jsme to. Začali jsme hrát až ve druhém vítězství a připsali jsme si důležité vítězství.”

Lubomír Peterka (kouč Královští sokoli): „Sice je skore minus 20 pro nás, ale myslím si, že jsme v té sestavě co jsme tu byli odehráli dobrý výkon. Hlavně v prvním poločase, kde jsme hráli dobře a domácím se nedařilo reagovat na změny obrany. Postupem času, ještě po zranění Gogy, bylo jasné, že si domácí převezmou otěže utkání a postupně se nám vzdalovali a dostali zápas pod kontrolu. My jsme bojovali, ale dnes famózní výkon předvedl Filip Novotný, kterého jsme nepochopitelně nechávali volného při střelách z jeho pozic, 30 bodů, 13/10 trojky, to nás stále lepší výsledek.”

Tomáš Dvořák (rozehrávač Královští sokoli): „Drželi jsme se v první polovině, i když jsme tu byli v malém počtu. Druhou polovinu nás Kolín začal presovat, využil naší úzké rotace, hráli tvrdý basketbal a my jsme se tomu nedokázali přizpůsobit. Tím nám odskočili.”

Mistr zlomil NH zpod koše za dozoru Locketta

Křídelník Eric Lockett se po zdravotní pauze vrátil právě včas, aby v poděbradském azylu vedl Nymburk do těžké bitvy s Novou hutí. A jako lídr tým dovedl 17 body, 7 doskoky a 5 asistencemi k vítězství 89-80, jež mistra ve shodě s Děčínem už zavěsilo na rozdíl jediné výhry za vedoucí Brno. Ostravané pak mají už téměř jistotu, že si to rozdají se Sovami o účast ve skupině A1.

Polabané vytáhli zpod koše a za pomoci ztrát soupeře do úvodního vedení 18-12, ale pak sami ztratili přesnost pohybů a hosté z rukou svých podkošáků otočili na 20-29 po 14 minutách. Jenže na dalších deset a půl minuty zamrzli na pouhých 11 bodech a Lockett ještě do půle zrežíroval otočku na 44-37 a na startu třetí části završil šach mat svého týmu na 58-40 (po dílčím skore 38-11). NH se ani pak nevzdala a salvou trojek se přitáhla až na pět bodů. To už běžela poslední desítka, v níž ale pro domácí včas opět zabral Lockett, který se dvěma slepenými trojkami Sehnala zajistil bezpečnou plavbu do vítězného přístavu.

Vedle Locketta Nymburk sytili Palyza (16), Kříž (12+9 doskoků) a Sehnal (11+6 asistencí na 9 ztrát). Hosty, kteří postrádali skórera Morgana a museli hodně litovat 12 minutých šestek, táhli podkošoví Radukič (21+9 doskoků), Mathon (15) a Bohačík (12). Z pole preciznější Nymburk (v procentech 48-39) ničil zpod koše (44-22), z brejků (28-17) i svou lavičkou (40-25), navíc méně ztrácel (14-18). NH dala víc trojek (9-11), šestek (23/12 - 31/19) i bodů z druhých šancí (5-11).

Ladislav Sokolovský (trenér ERA Basketball Nymburk): „Zápas byl podobný tomu, jaký jsme hráli v Ostravě. Většinu zápasu jsme vedli, ale nechali jsme soupeře se udržet v kontaktu. Bylo to více bojovné utkání, Ostrava má tři silné pivoty a pro naše hráče to nebylo jednoduché, ale odvedli dobrou práci. Trochu nám chyběl klid při šestkách v první půli a nějaká ta trefená střela z dálky. A také to chtělo více klidu v protiútoku a jít důrazněji do koše. Pak by to bylo klidnější utkání. Proti útočnému týmu jako je Ostrava není ani 80 inkasovaných bodů tak špatných, zvláště když tam byly dvě jejich trojky o desku. X faktorem byl Eric Lockett. Všichni se snažili, ale Eric tomu hodně pomohl. Měl po té pauze chuť. My mu chtěli dát jen pár minut, ale sám přišel s tím, že může víc, tak jsme ho nechali hrát déle. I když nerad někoho osobně chválím, tak on si tu pochvalu dnes zaslouží. Ale to i více hráčů.”

Lukáš Palyza (křídlo ERA Basketball Nymburk): „Když jsme hráli na hraně naší fyzické hry, tak jsme neměli problém, ale když jsme zpomalili a začali se ploužit, tak měla Ostrava ten úsek hry lepší. My musíme hrát rychlý basketbal, když zpomalíme, tak soupeři, kteří jsou zvyklí na pomalejší basketbal, nás přehrávají. Musíme hrát neustále na hraně našich fyzických možností. Tak tomu bylo v Nymburce vždy. Pět minut na maximum a jít střídat. Když se zpomalí, tak pak soupeř začne dávat i šťastné trojky a jeho pivoti se cítí komfortně. Dnes nám hodně pomohl Eric Lockett, který hned po nástupu začal hrát velmi efektivně v obraně i útoku. S ním jsme měli minuty, kdy jsme zastavovali soupeře a rychle běhali dopředu. Chvílemi to vypadalo, jak když na tréninku běháme lajny,. Běhalo se nahoru dolu a to nám sedělo a Ostravě ne. To si z dnešního utkání musíme odnést, že tak musíme hrát celých 40 minut a ne jen krátký úsek. Mě se tady v Poděbradech hraje dobře. S nároďákem tu mám natrénováno hodiny. a hodiny, navíc zde bydlím, takže to beru jako domácí halu. A já jsem pro tyto akce, které pomáhají se přiblížit dalším fanouškům. Ať už jsou to zápasy pro děti nebo tyto výjezdní zápasy. Klidně by jich mohlo být víc za sezonu. I my hráči dostaneme nový impuls a vytrhne nás to ze stereotypu.”

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Za našeho vedení 29-20 nastartoval Nymburk šňůru 24-5 a ještě to pak přetáhl do třetí čtvrtiny, kdy to natáhl na rozdíl 18 bodů. My se pak sice ještě chytli, stáhli jsme to, ale našimi chybami jsme si to prohráli. Dařilo se nám na doskoku, ale měli jsme hodně ztrát, k tomu jsme nedávali ani šestky a nezahrál nám Majerčák. Ten to ale jistě napraví v sobotu. Můžeme odjet s hlavou vzhůru, protože jsme tu odehráli dobrý zápas. Pochvalu zaslouží Petr Bohačík, který po zranění ukázal, jak nám pomůže v dalším průběhu sezony a v boji o A1. Chci to hrát přes pivoty, když máme hrozbu pod košem a střelce z dálky, tak je to jen plus.”

Petr Bohačík (power forward NH Ostrava): „Dojem z utkání je sladkokyselý. Drželi jsme se v kontaktu deseti bodů, snažili jsme to ještě fauly dohnat, ale nepovedlo se. Prohráli jsme si to nepovedenými úseky, kdy jsme špatně vyhodnotili situace. Ve druhé čtvrtině, kdy jsme vedli o devět bodů, jsme nechali jít Nymburk během dvou minut přes nás. Pak se nepovedl ani vstup do druhé půle. Ještě jsme to zdramatizovali a můžeme odejít s hlavou nahoře. Většinu zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli, ale měli jsme dnes ještě na víc. Kluci teď hrají dobře, já se do pohody po zranění teprve dostávám, ale jde to samozřejmě lépe, když se daří týmu. Víme, že už máme na dosah A1, ale nechceme to zakřiknout a je před námi ještě hodně práce. Já to tady v Poděbradech znám z národního týmu, tak jsem věděl, do čeho jdu na rozdíl od ostatních kluků, kteří byli překvapeni z toho, jaká je tu hala. Já osobně se ale těšil spíš do Nymburku.”

Sedmá v řadě pro Pandy!

Hit kola mezi aktuálně nejvíc horkým týmem a lídrem tabulky se odehrával i končil podle očekávání, tedy po vyrovnaném a dramatickém průběhu. Navíc výsledek skončil naprosto identicky jako první vzájemný souboj a opět ve prospěch domácích, tentokrát tedy pro SLUNETU (92-90), která zvítězila už posedmé v řadě a manko na vedoucího soupeře stáhla na pouhé tři výhry. Podruhé v řadě poražené Brno navíc nyní vede už jen o jedinou výhru před dvojicí Nymburk - Děčín.

Domácí měli silný nástup, když za řízení dirigenta Hickse snadno skórovali z akcí pod koš. Jenže z brejků úderní a méně ztrácející hosté Pandám nezůstávali nic dlužní a drželi tak vyrovnané skore. V závěru třetí části se zdálo, že o křídelníka Daileyho zúženým a v šesti až sedmi rotujícím domácím začíná docházet dech, ale pak se znovu vzepjali a duo guardů Hicks - Martin v polovině posledního dějství vytáhli z trojek i vniků Ústí na 87-78. Hicks se pak ale dopustil i několika chyb a podkošoví Brňané ještě půlminuty do konce stáhli na 90-89. To už si ovšem vzal slovo domácí křídelník Svejcar, který proměnil dvě klíčové šestky. Pak už stihl jeho tým včas faulovat Bálinta, aby nedal hostům šanci na trojku a SLUNETA mohla slavit.

Vedli ji Martin (27, TH 11/11), Hicks (24), Svejcar (17) a Johnson (12+15 doskoků). Za Brno při neviditelnosti nové posily Culpeppera kontrovali Bálint (24+9 asistencí), Půlpán (15+7 doskoků), Puršl (13), Djuricic (12+8 doskoků) a Krakovič (11). Pandy daly víc trojek (8-4), šestek (24-16) a sebraly víc útočných doskoků (18-12) i bodů z nich (15-10). Brnu nepomohla lepší palba z pole (v procentech 40-50), ani body zpod koše (34-52) a z brejků (16-23).

Martin Vaněk (asistent Basket Brno):
„Dnes to bylo od první minuty vyrovnané utkání a rozhodovalo se ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme nedokázali ubránit Hickse a Martina ve hře 1 na 1, a Ústí mělo i nějaké útočné doskoky. My jsme se pak pokoušeli ještě vrátit zpátky, ale utkání se lámalo v té střední části poslední čtvrtiny.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „Co k tomu říci, sedmá výhra v řadě, porazili jsme Brno, které zatím dominuje lize, velmi dobrým výkonem. Tuším, že by to mohla být historická série pro Ústí, možná jsme překonali nějaký rekord 6 výher v řadě a věřím tomu, že tyto naše výkony budou pokračovat dál.”

Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): „Zasloužená výhra v podání domácích, poslední dobou předvádějí dobrý basketbal, což ukázali i v dnešním utkání. My jsme bohužel nezachytili začátek, párkrát jsme se sekli na cloně a Ústí mělo volné střely. A i když se to v zápase přelévalo, tak Ústí hrálo ve větší pohodě a jejich americké akvizice nás dnes porazily 1 na 1. My jsme nebyli dost týmoví obraně. Máme za sebou dvě porážky a teď nás čeká na domácí palubovce Děčín.”

Kris Martin (křídlo SLUNETA Ústí): „Těžce vybojované vítězství, které jsme potřebovali. Brno je číslo 1 v lize, takže jsme museli přijít s tou správnou energií a mentalitou, a to jsme udělali. Chyběl nám sice jeden hráč, ale my víme, že umíme hrát, když budeme hrát s energií, a dnes se nám to povedlo.“

Exhibice a odplata Slezanů

Vicemistr potvrdil dramatický nárůst formy z posledních dnů, když doma deklasoval Olomoucko 105-73, splatil mu porážku z Hané a po třetí výhře v řadě spolu s Pardubicemi i Ústím dýchá na krk čtvrtým Medvědům.

Zápas bez zápletky domácí Opavané (bez Dragouna, Hendersona) ovládali takřka od startu. První čtvrtinu za šéfování Mokráně s Kouřilem vyhráli díky pěti trojkám a také s pomocí pěti ztrát hostů 29-17, načež ve druhém dějství tlačili náskok až k hraně 20 bodů. Po poločase 57-41 se 64procentní palbou z pole bylo hotovo, zvlášť když i třetí čtvrtina skončila 26-8.

O body vítězů se před 1130 fanoušky nejvíc starali Mokráň (19+7 doskoků, 5 asistencí), Kouřil (16+7 asistencí), Šiřina (15+10 asistencí), Farský (15+7 doskoků) a Slavík (13). Za REDSTONE se marně snažili Vučičevič (22, trojky 6/5), Williams (15) a Moten (10+7 doskoků). Z pole kralující Opava (v procentech 56-40) měla víc zpod koše (48-30), z brejků (25-17), z lavičky (42-12) i z trojek (11-6).

David Zach (asistent BK Opava): „Povedené vítězství proti týmu se soupiskou velmi kvalitních hráčů. Nám se od začátku dařilo tlačit na rozehrávače Olomoucka a tím jsme jim nedovolili rozvinout útočné akce. Postupně jsme zvyšovali náskok až k pohodlnému vítězství o třicet bodů. Všech deset hráčů, kteří dnes nastoupili odvedlo solidní výkon a bodově byli úspěšní.

Radovan Kouřil (rozehrávač BK Opava): „Dnes jsme navázali na dobrý výkon z Brna a Olomoucko jsme přehráli. Pět našich hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů a to se hraje dobře. Rovněž ve střelbě za tři v doskocích jsme byli lepší.”

Tihomir Bujan (trenér BK REDSTONE Olomoucko): „Dnes byli domácí lepším týmem. My máme v sestavě nové hráče, kteří ještě nejsou s týmem sehraní a to bylo proti silné Opavě hlavním důvodem naší prohry. Zaostali jsme rovněž v doskoku a ve střelbě za tři body. Hodně rychle jsme pustili Opavu do náskoku a už jsme se do utkání nedostali.”

Goran Vučičevič (křídlo BK REDSTONE Olomoucko): „Dnes to bylo pro nás hodně náročné utkání hlavně fyzicky. Opava je zkušeným a sehraným týmem,o čem svědčí obrovské množství asistencí. Domácí už v první čtvrtině odskočili a nakonec zaslouženě vyhráli o více než třicet bodů. My se musíme dívat dopředu, čeká nás utkání s Ústím, ve kterém chceme uspět.”

Oslabená Beksa zavřela Slavii na 47!

Pardubice i v oslabení (bez lídra Vyorala a důležitého power forwarda Čolaka) a se zátěží 4 faulů zastupujícího šéfdirigenta Šafarčíka už v poločase ukázaly nováčkovi na jeho kurtu, jak brání nejlepší obrana ligy, která je aktuálně už na průměru 73,6 obdrženého bodu. Na Slavii s ní Beksa dominovala 47-75 a dál útočí na čtvrtý Kolín.

Ještě během super dietní první půle (22-30) mohli slávisté (bez rozehrávače Rožánka) doufat v další nadějný duel na domácím hřišti. Oba týmy tu střílely pod 30 procent, když sešívaní ze hry dopravili do obruče za 20 minut 6 míčů a Beksa 8. Nad všemi tu o míle čněl pardubický forward Pekárek coby autor 13 bodů. Ovšem stále více skomírající útok s 8 body už ve druhé čtvrtině domácím naznačil, že středa nebude jejich dnem. Ještě čtyři minuty třetí čtvrtky se drželi na šesti bodech rozdílu, ale pak z útočných doskoků těžící hosté začali odskakovat a z náskoku 37-49 po 30 minutách se odrazili k už pohodové poslední části.

Slavia měl jediného dvojciferu v Kheilovi (12), Beksa měla takové borce dva v Pekárkovi (21+13 doskoků) s Burdou (11). Z pole lepší KVIS (v procentech 30-42) si pomohl z trojek (21/2 - 27/8), šestek (9-19) i útočných doskoků (11-14, body z nich 5-20).

Pavel Beneš (kouč SK Slavia Praha):
„Myslím si, že soupeř vyhrál zcela zaslouženě, kromě prvních sedmi minut vedl celé utkání, ale že se dožiju toho, že tým v mužské nejvyšší soutěži nedá 50 bodů, ač se opravdu snaží a hraje naplno, tak to je tragédie. Dát 47 bodů doma..., když ubráníte Pardubice na 70 bodů, což je krásný výsledek, protože kluci z Pardubic jsou fakt dobří. Ale pokud dáte 47 bodů, no tak je nemůžete porazit. Dneska bysme podle mě prohráli i s nějakým dívčím týmem, protože tohle je fakt strašné. Bohužel, musíme s tím něco udělat, máme před sebou důležité utkání v Hradci a uvidíme, jak to půjde.”

Daniel Olejník (křídlo SK Slavia Praha): „Co na to říct? Začátek zápasu jsme neměli vůbec špatný, vedli jsme skoro celou první čtvrtinu a celkově první poločas odehráli docela slušně, akorát jsme se dost trápili v útoku. V druhém poločase nám odešla obrana a nemluvili jsme tolik spolu a nedobírali jsme hráče a Pardubice to pak trestaly a proto takové skore.”

Dino Repeša (kouč BK KVIS Pardubice): „Musím být spokojen, protože tady není jednoduché vyhrát, viděli jsme poslední zápas – Kolín zde prohrál, neuvěřitelné, jak jsme tady vyhráli. Připravovali jsme se velice seriózně. Nezačali jsme tak dobře, hlavně v útoku, ale bránili jsme dobře, to byl hlavní důvod, protože jsme byli plus 8 v poločasu. Dali jsme 30 do poločasu, ale myslím, že ta obrana byla klíčová, stejně i v druhém poločasu. Obrovský rozdíl byl pro nás střelba za 3 body, dali jsme dvě trojky v prvním poločasu a v druhém šest. Tak na konci to skončilo o 28, ale musím být spokojen, protože nečekal jsem tak jednoduchý zápas, jaký byl dnes.”

Robert Rikič (pivot BK KVIS Pardubice): „Vedli jsme od začátku, vedli jsme na doskoku, ale neskórovali jsme moc v první polovině, museli jsme se trochu probrat v útoku, ale obrana byla dobrá během celého zápasu.”