V AAC jde dál Ústí, Válečníci a Sovy čekají

ECHO ALPE ADRIA CUPU Během reprezentační přestávky finišovaly všechny čtyři celky z Kooperativa NBL do cílové pásky základní části Alpe Adria Cupu, stále však musejí čekat na dohrávky některých soupeřů. A jak si ligový kvartet vedl? Děčín završil skupinu se solidní bilancí 4-2, ale stále musí čekat na dohrávky Körmendu (4-1) a Levic (2-2), aby zjistil, zda se vejde mezi postupující dvojici. Totéž čekání zažívá ve skupině B pražský USK (4-2), neboť Polzela (4-1) i Osijek (3-2) se stále mohou dostat na stejnou bilanci jako Sovy. V oddělení C skončilo mimo postup Brno (2-4), když lepší jsou už nyní Zalakeramia (4-2) a Škrljevo (4-1). V déčku má postup jistý Ústí (4-2), které jde dál s Gliwicemi (4-1).

Válečníci z Děčína v posledních dvou utkáních nejprve uspěli v Grazu (se7. týmem rakouské ligy) 85-91 a na závěr je ve svém stánku před 1500 fanoušky spláchl druhý tým maďarské ligy Körmend (103-78).

V Grazu se ARMEX utrhl v závěru poločasu na devět bodů, ve třetí čtvrtině už vedl dvojciferně a domácí se vrátili až v závěru z 69-88 na konečných 85-91. Hosty (bez Autreyho a Krakoviče) vedli Ježek (19), Šiška (12+8 asistencí), Pomikálek, Žikla a Carlson (po 13). Jejich tým byl lepší z trojek (9-13), z druhých šancí (2-19) a v produkci laviček (8-26).

V Körmendu Severočeši (bez Krakoviče) drželi krok po 6,5 minuty, ale závěr první čtvrtiny jim ulétl z 21-17 na 35-20. Ve druhé části se dočasně přitáhli na osm, ale pak opět kontrovali domácí, kteří následně ovládli i třetí dějství 32-11. V zápase Válečníci nasbírali 22 ztrát a slabší byli zpod koše (48-38), z trojek (10-5) i z brejků. Útok sytili Ježek (18), Pomikálek (12+8 doskoků), Feštr (11) a Landa (10).

USK se se základní částí rozloučil domácím odstřelem omezeně rotujícího Traiskirchenu (2. tým rakouské ligy) 87-45, když mu patřily sudé čtvrtiny (21-10 a 28-7). I bez rozehrávače Sehnala kraloval v brejcích (35-8), bodech zpod koše (48-12), produkci laviček (45-12) i na útočném doskoku (12-4). Díky poměru ztrát (7-28) měl o 32 střel z pole víc. Střelce vedli Fait (13), Appleby, Petružela (po 12) a Tůma (11).

Brňané v posledních dvou duelech nastřádali na domácí půdě těsnou porážku 71-73 se Škrljevem (předposlední celek chorvatské ligy) a drtivé vítězství nad sdíleně třetím týmem maďarské ligy Zalakeramií (86-63).

Ve vyrovnaném duelu se Škrljevem se hosté ve druhé půli prodrali do mírného vedení, a i když v posledních vteřinách za vedení 71-72 neproměnili dva trestné hody, domácí Geiger dvojku na výhru nedal a stejně se vedlo po útočném doskoku i krajanu Robymu. Chorvaté byli lepší o dvě trojky a 4 trestné hody a vůbec nejvíc se opírali o své náhradníky (18-39). Egoé drželi Roby (21+9 doskoků), Farský (18), Keely (16) a Geiger (11).

S maďarským protivníkem Brno vedlo od prvních minut a vyjma úvodu druhé čtvrtiny svůj náskok postupně navyšovalo. Klíčový rozdíl udělaly trojky (12-7), doskoky a body laviček (40-12). Dvojciferně bodovali Nehyba (17), Farský (14), Geiger a Kozina (po 11).

SLUNETA zapsala zvonivý výsledek v Gliwicích (81-83), na palubovce 11. celku silné polské ligy. Ve vyrovnané bitvě byla v druhé půli mírně vpředu, a když se v závěrečné přetahované skore zaseklo dvě minuty do konce na 81-81, rozhodl už v 39. minutě dvojkou Wisseh, neboť trojky soupeře už pak cíl nenašly. Skórerům velel Svejcar (20), následován Houškou (13), Šmídem (11) a Wallacem (10).

V Šenčuru (7. tým slovinské ligy) Pandám poslední zápas skupiny (103-77) začal ujíždět na začátku druhé čtvrtiny a v poločase už si domácí utkání vzali docela. Dominovali v bodech zpod koše (58-34) i na doskoku (45-31) a SLUNETA jim pomohla i 12 minutými šestkami. Její střelecké pole vedli Wallace (19), Houška (17) a Svejcar (10).