Vyoral se probudil včas

PŘEDEHRA 6. KOLA Opava – už i s nečekanými 11 body za 19 minut power forwarda Gniadka - udělala maximum možného, přesto v pátém zápase sezony už i ona nabrala svou první porážku. S Děčínem však doma padla až po boji téměř do posledních minut (63-67) a po uzdravení zraněných bude její nepoddajná sestava jen těžko k přemožení.

PŘEDEHRA 6. KOLA  Opava – už i s nečekanými 11 body za 19 minut power forwarda Gniadka - udělala maximum možného, přesto v pátém zápase sezony už i ona nabrala svou první porážku. S Děčínem však doma padla až po boji téměř do posledních minut (63-67) a po uzdravení zraněných bude její nepoddajná sestava jen těžko k přemožení.

V předehře šestého kola se jí střídáním osobní a zónové obrany povedlo donutit Válečníky málem k většímu počtu trojek (33) než dvojek (35), což bylo její dílčí vítězství, stejně jako absolutní minimum trestných hodů soupeře (9). I 10 trefených trojek hostů by Slezané mohli ustát, nebýt toho, že 5 z nich zasadili Válečníci domácím v závěrečných pěti minutách první půle, a z toho 4 v posledních 160 vteřinách. A vzniklý náskok 32-39 musela Opava nahánět až do konce.

Domácí neměli kromě Gniadka a Šiřiny (16+9 asistencí) žádného výraznějšího hráče a potíží pro ni bylo, že její lídr tentokrát nemohl nalézt svou střelbu. Trefil jediný z devíti distančních pokusů. Hrozil tak – a to velmi zásadně – jen ze svých nájezdů a asistencí. V rozhodné čtvrté čtvrtině už se mu ale nepovedlo skórovat ani tak (pouze 3 asistence) a zastoupení za sebe nenašel. Přesto svých 35 minut s Děčínem o tři body vyhrál.

Na straně vicemistra, který uspěl už počtvrté v řadě, dlouho nebyl v zápase vidět playmaker Vyoral (bez asistence za 28 minut), který se občas schovával i svým spoluhráčům před přihrávkou, ale posadil do obruče 7 z posledních 15 děčínských bodů a podílel se tak na budování stěžejního úniku.

Po 3 trojkách (z 8 týmových) přidali do půle Kaša se Striou (ten celkem 13 bodů) a pod oběma koši – včetně několika skvělých obran v poslední čtvrtině - platný Pomikálek průběžně pracoval na svých 12 bodech a 6 doskocích, přičemž zpod koše mohl vytěžit ještě víc. A ještě tu byl jeden černočerný a typicky landovský příspěvek power forwarda hostů – 11 doskoků, 3 asistence, 2 zisky a jako lahůdka skok do autu pro míč, který se šťastně dokutálel k Pomikálkovi, jenž 45 vteřin do konce dal Válečníkům za stavu 60-67 už definitivu.

Slezané už pak ani nechtěli takticky faulovat, protože při dalších 3 zápasech těchto soupeřů se se vzájemným skore může stát ještě ledacos.

Důležitou veličinou druhé půle bylo 9 útočných doskoků Děčína (ze 14). Hosté z druhých šancí získali v zápase celkem 15 bodů, což při tak nízkém skore udělalo velký rozdíl.

Pavel Budínský (kouč BK ARMEX DĚČÍN): "Gratuluji svým hráčům za statečný výkon. S Opavou jsou to vždy vyrovnaná utkání a nejinak tomu bylo i tentokrát. Měli jsme v koncovce více štěstí a odvážného Tomáše Vyorala, který byl nejužitečnějším hráčem utkání."

Jakub Houška (kapitán BK ARMEX DĚČÍN): "Bojovnost, nasazení, touha po vítězství, to všechno nabídla obě družstva. My jsme měli více štěstí a vyhráli jsme. Moc bodů sice nepadlo, ale bylo to zajímavé utkání."

Petr Czudek (kouč BK OPAVA): "Skončila nám vítězná série, ale kluky musím pochválit za bojovnost. O výsledku rozhodlo větší štěstí hostů, kdy v koncovce se několik odražených míčů dostalo do jejich rukou. A samozřejmě odvaha Tomáše Vyorala, který v konci vzal odpovědnost na sebe a trefoval náš koš. Škoda, že jsme se v úvodu nedostali k většímu náskoku. Děčín jsme tam přehrávali, ale málo jsme skórovali. Stále je nás jen osm použitelných hráčů a to je málo."

Rostislav Dragoun (rozehrávač BK OPAVA): "Vyrovnané utkání, kdy díky agresivitě Děčína nám v koncovce docházely síly. Přeci jen hosté točili deset hráčů a nás je zdravých pouze osm."