Wright a brejky udrželi naději. USK padl v kotli

ECHO LIGY MISTRŮ Až snajprem Wrightem vedená baterie čtyř trojek, jež především utrhly skore z osmibodového rozdílu na 100-81, v závěru definitivně rozhodla zápas 13. kola Ligy mistrů, v němž Nymburk doma po ztrátě kompletního 20bodového vedení (36-16) z konce 12. minuty musel horko těžko bojovat o nový náskok, než z trojek a brejků získal proti poslední Fuenlabradě čtvrtou výhru v soutěži (104-87). Ta mu s bilancí 4-9 a souběžnými porážkami Panevežysu a Dijonu (oba rovněž 4-9) do posledního kola dovoluje stále myslet na účast v play-off FIBA Europe Cupu. Musí však nyní dobýt Bamberg a buď Dijon doma s Jeruzalémem, nebo Panevežys ve Fuenlabradě musí padnout.

ECHO LIGY MISTRŮ Až snajprem Wrightem vedená baterie čtyř trojek, jež především utrhly skore z osmibodového rozdílu na 100-81, v závěru definitivně rozhodla zápas 13. kola Ligy mistrů, v němž Nymburk doma po ztrátě kompletního 20bodového vedení (36-16) z konce 12. minuty musel horko těžko bojovat o nový náskok, než z trojek a brejků získal proti poslední Fuenlabradě čtvrtou výhru v soutěži (104-87). Ta mu s bilancí 4-9 a souběžnými porážkami Panevežysu a Dijonu (oba rovněž 4-9) do posledního kola dovoluje stále myslet na účast v play-off FIBA Europe Cupu. Musí však nyní dobýt Bamberg a buď Dijon doma s Jeruzalémem, nebo Panevežys ve Fuenlabradě musí padnout.

Nymburk po návratu z úvodního propadu (2-11) začal ze stavu 14-16 budovat v posledních 4 minutách první čtvrtky svůj první trhák, vystavěný na ztrátách, zcela hluchém útoku i děravější obraně hostů. Za vedení o 20 ale soupeř přestal ztrácet, k trojkám a útočným doskokům přidal i hru dovnitř přes své vyšší „dlouhé“ a po 21 minutách se za stavu 51-50 začínalo znovu.

Domácí tu znovu našli svůj útok, maximálně se opírali o brejky tažené všemi muži a postupně zvedali i svou obranu. Nedůslednosti a také menší výška a fyzično kolem koše při obranných doskocích je ale stály dost obdržených bodů, a tak se soupeře i při dobrém střeleckém dni Wrighta dlouho nedařilo setřást. A nebýt nešikovných zakončení mohutného Kravtsova zpod koše, mohli se hosté ve 4. dějství dostat i blíž než na 8 bodů.

Střelecké pole vítězů vedli Wright (21 (12 ve 4. čtvrtině)+7 asistencí bez ztráty, 3 zisky, trojky 7/6), Lawrence (14+6 asistencí), Jaromír Bohačík (13+5 asistencí), Myers (13+7 doskoků), Benda (13), Hruban (12) a Martin Peterka (10). Jejich tým zaostal na útočném doskoku (7-18), ale v bodech z druhých šancí po půli 2-14 alespoň vyhrál druhých 20 minut 6-4. Lepší byl ve ztrátách (10-18) a při téměř vyrovnaných trojkách (22/13 ku 23/12), jichž ve druhé půli trefil 8, zápas ovládl díky brejkové produkci (25-9).

„Začali jsme velmi dobře, se solidním procentem střelby, pak nás ovšem soupeř zónou zpomalil. Když jsme ale přidali v obraně, získali jsme potřebné vítězství,“ uvedl křídelník Polabanů Jaromír Bohačík.

„Zápas se hrál hodně nahoru dolů, ale nejdůležitější je výhra a my máme ještě jednu šanci na postup, i když to není jen v našich rukou,“ dodal kouč Nymburka Oren Amiel.

USK se držel 11 minut

Jen dokud ve čtvrtfinálové odvetě Alpe Adria Cupu Pražanům pršely trojky, viseli za domácím Körmendem, druhým celkem maďarské ligy, jen o pár bodů. Po čtyřech trojkových projektilech ale za stavu 24-21 ve 12. minutě zásoby došly, USK dal za dalších 7 minut jen 4 body a favorit v bouřící kulise 1500 fanoušků podnikl rozhodný únik na 42-25. Pak už hostům ve skore jen dál ujížděl, až k vysoké výhře 94-53, jež po 8bodové porážce v Praze více než bohatě vystačila k překlopení skore a postupu do semifinále.

Z českých zástupců tak zůstává ve hře už jen ústecká SLUNETA, jež do svého čtvrtfinále se Škrljevem vstoupí tuto středu na domácí půdě (18:00).

USK v Körmendu zaostal v produkci zpod koše (40-22), z trojek (11-6) a ještě víc v bodech z brejků (28-2). Rovněž více ztrácel (6-14) a z pole střílel jen s 30procentní úspěšností. Jedinými dvojcifernými střelci Sov byli Appleby (14) a Mareš (12).