Z vedení o 11 byl v mžiku smutek

ECHO EUROPE CUPU Tuhle bolest budou Slezané setřásat ještě dlouho. Čtyři minuty do konce čtvrté čtvrtiny na domácí půdě zdánlivě kontrolovaně vedli nad lídrem portugalské ligy Benfikou Lisabon 77-66. Jenže v tu dobu už jim také při velmi vysilující defenzivě a boji o doskok nezbývalo v nádrži mnoho pohonných hmot a naopak hosté tu dokázali povstat.

Zbylý čas základní hrací doby vyhráli 4-15 a vynucené prodloužení pak 8-18. To dává souhrnné skore 12-33 za posledních 9 minut utkání. Třetí porážka v základní skupině FIBA Europe Cupu (89-99) Opavě radikálně ztenčila šanci na dobytí jedné ze dvou postupových pozic.

Většinu zápasu to přitom s vicemistrem vypadalo poměrně nadějně. Po aklimatizační první čtvrtině v té druhé vysázel díky šesti trojkám 30 bodů a do šaten odcházel za vedení 54-45, když soupeře převyšoval v trojkách (9-6) i v míčové disciplíně (ztráty 6-11).

Kladný vývoj měla pro Opavu i větší část druhé půle, kdy tým vkládal mezní úsilí do tlaku na míč a přihrávky. Navíc se musel bít o každý obranný doskok a tato řež se s blížícím závěrem stále stupňovala, přičemž v závěru čtvrté části v této činnosti hostům prošel lecjaký zákrok. Tohle všechno Slezany také stálo dost sil, které pak chyběly v posledních minutách.

Až do doby, kdy se jejich náskok začal rapidně tenčit, je i ve druhé půli stále sytily trojky. V závěru čtvrtého dějství ale už nepadla do koše žádná, přidaly se ztráty, minuté šestky a minutu do konce 4. části za vedení o dva i neproměněný otevřený dvojtakt playmakera Šiřiny. Hosté se trojkami, brejky i útočnými doskoky začali rychle blížit a 40 sekund do konce už i otočili na 80-81. Zbránek pak jednou ze dvou šestek vyrovnal a Benfica minula poslední střelu, takže se šlo do prodloužení.

V něm ještě minutu do konce Opava zaostávala jen o dva body a až trojka Gomese vzala naděje definitivně.

Střelecky domácí táhli Šiřina (23), Kouřil (15+6 asistencí), Jurečka (13), Švandrlík (11+7 doskoků) a Slavík (10). Tým byl lepší v šestkách (dané 18-7) a ztrátách (16-19), ale nestačil na doskoku (38-48, útočné 15-19, body z nich 13-20), v trojkách (13-16) i v celkovém procentu střelby.