Zaděláno na české finále Alpe Adria Cupu!

ECHO SEMIFINÁLE ALPE ADRIA CUPU Po prvních zápasech semifinále Helios Alpe Adria Cupu není nereálné české finále! Pražský USK, který ve čtvrtfinále dokázal vyřadit děčínské Válečníky, doma těsně zlomil Levice (76-73), sdíleně druhý tým slovenské extraligy, a do odvety na Slovensku si tak poveze tříbodový náskok. Pro Levice to navíc byla vůbec první porážka v soutěži. Slibně začalo i Brno, jež se do semifinále probilo přes slovinské Domžale, když těsně vyhrálo venku, a soupeř už kvůli náročnému domácímu programu vyslal do odvety jen juniory. Mmcité+ si z úvodního semifinálového duelu ve slovinském Lašku po dobrém výkonu přivezlo jen čtyřbodové manko po porážce 73-69.

Bez ztrát a vedeni Bookertem

Ve výborném zápase na pražské Folimance se domácí ujali díky Madsenovi a Ondřeji Sehnalovi vedení 11-2, ale Levice se zásluhou zónové obrany brzy vrátily a po několika ztrátách domácích ve druhé čtvrtině vyskočily k náskoku o devět. Ve třetí části to bylo už 42-52, když 11 body za 3,5 minuty zavelel ke zteči mikrovlnný Bookert, a ve druhé půlce této čtvrtky přivedl zónující USK na vlně řady levických ztrát k vedení 60-55. Čtvrtá část už měla vyrovnaný průběh.

Nejlepším střelcem utkání se stal Bookert s 25 body. Sekundovali mu Sehnal se 14 body a 7 doskoky a Madsen s 11 body. Pražané dvakrát méně ztráceli (9-18), sebrali 11 útočných doskoků a lepší byli i z brejků (17-9).

„Po jednom dnu oddychu od ligového zápasu s Brnem to byl velmi těžký zápas. Levice mají velmi dobrý tým a já jsem moc rád za kvalitně odbráněnou druhou půli,“ pochvaloval si kouč USK Chris Chougaz.

Rozehrávač Jakub Tůma dodal: „Oba týmy hodně využívaly zónu a klíčový pro výhru byl závěr zápasu. Měli jsme tam víc štěstí a udělali jsme první krok k postupu. Stále jsme ale teprve v poločase.“

Brno ustálo složitý druhý poločas

Zahraniční legií vedené Brno drželo v Lašku dlouho vyrovnaný stav, než se domácí při ztrátách hostů oddělili k osmibodovému poločasovému vedení. Po změně stran už vedli 55-41, ale Tomanec trojkou a Radulovič trestnými hody zahájili kontra nápor. Přesto to ještě devět minut do konce bylo 63-50. Opět Tomanec s Radulovičem ale manko dokázali udržet pod deseti body a v posledních vteřinách koncovky, oboustranně poznamenané ztrátami, přišla veledůležitá trojka brněnského Leliče na konečných 73-69.

Mmcité+ vedli Radulovič (18), Primorac (17) a Barry (10). Tým zaostal na doskoku (33-25), z druhých šancí (10-0) i v produkci laviček (49-20), ale vše pro něj zachraňoval potentní základ.

„Měli jsme zdravotní problémy, přesto jsme odehráli dobrý zápas,“ řekl kouč Brna Dejan Jakara, který postrádal forwardy Mayse a Radka Pumprlu. Centr Mladen Primorac podotkl, že domácí zvítězili zaslouženě. „Je to ale jen o 4 body, což nám dává naději do odvety.“