29.0
#10
13.0

37 asistencí mistra

Nymburští chtěli zápas rychle rozhodnout a nepůsobit si velké problémy, což se jim podařilo, když dobře zvládli vstup do utkání, a pak už vývoj kontrolovali. Za prvních pět minut dovolili hostům dát jen jeden koš a stav 13-2 vypadal hodně hrozivě. Hosté se pak probrali a dostali se na dostřel, ale Hruban osmi rychlými body vrátil vývoj zápasu do očekávaných kolejí.

Lions měli trable hlavně v obraně, když si nechali dát za první období 33 bodů. Ve druhé čtvrtině pokračoval koncert domácích, kteří sbírali asistenci za asistencí, a v 15. minutě Hruban svou třetí trojkou posouval poprvé rozdíl přes dvacet bodů. Ve třetí čtvrtce se rozehrál domácí Meier, který nastoupil i přes problémy se zády, a deseti body ve třetí desetiminutovce pomohl navýšit rozdíl přes třicet bodů. Závěr už se dohrával s lavičkami na obou stranách a hosté stáhli čtyřicetibodový rozdíl na konečných 106-73.

Meier se nakonec stal střeleckým lídrem zápasu s 21 body, 16 včetně čtyř trojek přidal Hruban a po dvanácti vsítili Svoboda s Bendou. Lavička Nymburka celkem nasázela 68 bodů a málem tak porazila celý tým hostů. Mistr si připsal 37 asistencí, přičemž měl 37 vstřelených košů z pole. Lipkins táhl poražené 19 body, šestnáct přihodil Fait. Lions proměnili jen lehce přes třetinu svých střel.

17 25 42 1 16 9 14 13 18 9 64 73

Absence Nymburka: lehké zranění zad power forwada Meiera, které by mu ale už nemělo zabránit ve startu.

Absence Lions: křídlo Jakub Novák, nad startem centra Cantyho a rozehrávače Lipkinse visí otazník.

Nymburk má za sebou celkem náročný týden, kdy se nejprve musel měřit v domácí bitvě Ligy mistrů s Arisem Soluň, aby pak ve čtvrtek v Českém poháru vyzval prvoligové Šlapanice. Teď mistra čeká utkání z prostředka tohoto zvláštního spektra, ale rozhodně není radno Lions podceňovat. V posledních dvou kolech nabrali sebevědomí, když si připsali výhry nad Ostravou a Brnem a do Nymburka pojedou bez jakéhokoli tlaku.

Radim Valcha (sportovní ředitel Lions Jindřichův Hradec): „Asi nemusíme řešit favorita zápasu. Nymburk si bez problémů jde pro první místo v tabulce po základní části a já nepředpokládám, že by letos v základní části prohrál. My chceme proti velkému favoritovi odehrát dobrý zápas. Otázkou už bude pouze rozdíl ve skore. Pokud však splníme naše dílčí cíle, budeme spokojeni.“

Lukáš Stegbauer (forward Lions Jindřchův Hradec): „Nymburk je samozřejmě někde jinde než zbytek ligy. Nesmíme však do zápasu nastoupit s přílišným respektem. Chceme s velkým favoritem odehrát dobrý zápas.“

Ronen Ginzburg (kouč ČEZ Basketball Nymburk): „V tomto týdnu jsme sehráli zatím dva naprosto rozdílné zápasy. Nejprve nesmírně těžký proti Arisu Soluň a ve čtvrtek relativně snadný duel v rámci Českého poháru proti Šlapanicím. Nyní nás čeká pochopitelně těžší zápas než v Brně, protože Jindřichův Hradec je pravidelným účastníkem NBL a svou kvalitu letos už dokázal ve čtyřech vítězných zápasech. Osu týmu tvoří mladí američtí hráči, kteří netrpí žádným „komplexem Nymburk“. Dá se tedy očekávat, že budou využívat hru jedna na jedna, my je tak musíme kolektivní obranou zastavit a nemůžeme je nechat rozstřílet. Věřím, že naši hráči nastoupí k zápasu s nejvyšší mírou zodpovědnosti a koncentrace. Předpokládám, že budu moci rozdělit minuty na všechny hráče a více na ty, kteří jich zatím tolik nedostali. Ve středu nás čeká AS Monaco, takže se takový zápas předtím bude hodit.“

Zajímavost utkání: na zápas se přijedou podívat hráči U15 z Teplic, kteří kromě sledování zápasu s Jindřichovým Hradcem a následného společného fotografování a autogramiády s týmem mužů mají připravený i další program. Před zápasem proběhne trénink teplických žáků pod vedením Michala Ježdíka a Jana Košaře z Basketbalové akademie Nymburk.