11

#10
3.0

USK 4. po základní části

Lépe doskakující USK si doma díky trestným hodům (25/22) a převaze zpod koše (36-20) došel pro už pátou výhru v řadě (81-70) a po zdolání NH tak základní část zakončil na čtvrtém místě, díky lepším vzájemným zápasům s Opavou. Lídrem týmu byl Jaromír Bohačík (20+12 doskoků a 5 asistencí), následován centrem Primoracem (15).

Sovy sice ztratily první čtrtinu, již i po 4 trojkách prohrály 21-25, neboť NH trefila trojek 5, ale od stavu 23-27 zavřely v obraně brány, během prvních 6 minut druhé čtvrtiny otočily na 36-27 a na úrovni tohoto rozdílu vnikly i do poslední čtvrtky, v níž v mžiku odskočily z 10 na 20 bodů. To chybělo do konce 5 minut, a i když Canadou vedená závěrečná zteč dostala NH ještě na 76-69, minutu do konce bylo už příliš pozdě.

Ostrava, v jejímž dresu byl nejlepší křídelník Smith (13+11 doskoků), už opět sdílí nejhorší bilanci soutěže, když v základní části vydolovala jen 6 výher.

Marek Stuchlý (asistent NH Ostrava): „Domácím bych chtěl pogratulovat k výhře, postupu do A1 i k jejich opravdu precizní obraně, která se líbí nejen mně, ale i celé republice. To, jak to USK dělá v obraně, je neuvěřitelné. Klobouk dolů! My jsme měli dobrý úvod, dařilo se nám střelecky, ale bohužel máme problémy v obrané fázi, nesmyslně vypomáháme a nevěříme si ve hře jeden na jednoho. Dnes jsme také velmi dobře bránili, ale nesmyslně jsme vypomáhali. A z toho jsme dostávali body. Začal to Grunt, který dal prvních 8 bodů a stáhl náš náskok.“

Mirsad Alilovič (trenér USK Praha): „Ostrava začala velmi dobře v útoku. Proměnila téměř vše. V tento moment bylo klíčové, že jsme nezpanikařili a drželi se svého zápasového plánu, který jsme si stanovili před utkáním, především v obraně. To jsme přetavili i v útoku, kdy jsme si vytvořili náskok zhruba 12 bodů, a ten jsme pak drželi. Ve druhém poločase se nám dařilo více střelecky, drželi jsme ta číslo a potvrzuje to i 19 asistencí, což je asi náš rekord. Tato část sezony skončila a my jsme už nyní soustředění na tu druhou. Věříme, že fanoušci ocení naši hru a přijdou ještě ve větším počtu. Ostravě přeju vše nejlepší do dalších utkání. Má dobrý tým i trenéry a dnes ukázala velké odhodlání po výhře, což je vždy základní stavební kámen.“

7 23 30 4 11 10 11 18 26 12 62 70

Dva rozjeté týmy se střetnou v posledním kole základní části na Folimance. USK si velkolepým finišem zajistil skupinu A1, a to nemusí být všechno. Pokud vysokoškoláci zvítězí nad Ostravou, a zároveň padne Opava, můžou se Pražané před startem nadstavby dělit už o čtvrtou nejlepší bilanci, což by byl obrovský úspěch. Primárně se však musí soustředit na sebe a sbírat každou výhru, co mohou, protože v A1 budou vítězství k mání jen těžko.

Ostravané ukázali velmi dobrou formu posledních dní a na výhru v Brně navázali stovkou, kterou přidělili Lions v minulém kole. Pod taktovkou rozehrávače Canady ještě v lize neprohráli a sérii chtějí prodloužit i na USK. Navíc právě proti Pražanům si připsala Ostrava jednu z pouhých šesti výher v sezoně, když USK doma v listopadu zdolala 67:58. Zajímavostí je "bratrovražedný" souboj Jaromíra Bohačíka z USK se sourozencem Petrem.

Daniel Klímek (křídlo NH Ostrava): „Čeká nás výjezd na Folimanku, kde odehrajeme velice těžké poslední utkání základní části. Když navážeme na dobré výkony z posledních zápasů, určitě můžeme zvítězit.“

Michal Šob (vedoucí družstva USK Praha): „Jsme rádi, že máme jistotu A1. Je to pro nás naplnění základního cíle, který jsme si dali před sezonou. Zároveň ještě můžeme  v rámci základní části dorovnat bilanci čtvrté Opavy, což by byl pro tým trenéra Aliloviče velký výsledek, a jak znám mentalitu týmu, bude ho chtít za každou cenu dosáhnout.“

Atrakce zápasu: vystoupení Wild Chearleaders, poločasová soutěž s Dvorníkovou pekárnou.