Zařídí Kolín Machačovi bronzové loučení?

PREVIEW ZÁPASU 2 O BRONZ Bude se dnes večer Kolín radovat po devíti letech ze svého druhého ligového bronzu? Anebo zvrátí Brno skore a ve druhém a posledním utkání série o 3. místo vybojuje první cenný kov pro svůj klub? Dnes od 17:45 u toho můžete být při přenosu na TVCOM.cz a několik desítek vyvolených i přímo v kolínské hale.

První zápas série: 92-85

Absence Brna: centr Puršl (zranění ve spodní části těla)

Brňané, kteří musí k úspěchu zvítězit o osm bodů, vědí, že Medvědi i u nich nasázeli 14 trojek a doma jsou z oblouku ještě silnější. Musí tak doufat, že pod tlakem situace to soupeři tak dobře ”lepit” nebude. Hosté naopak budou i podruhé maximálně spoléhat na Blakea a spol. při atakování koše, odkud doma dominovali na body 44-18, přičemž 19 bodů dosáhli z brejků. Musí se však polepšit ve využívání druhých šancí, kde doma zaostali na body 13-18, ač útočné doskoky vyhráli 16-13.

Brno také musí dát větší podporu svému aktuálnímu lídrovi Blakeovi, který jej sám k bronzu nemůže dotáhnout. V prvním duelu za jeho 29 body zela veliká díra, navíc druhým střelcem byl s 11 body 17letý forward Nečas. To Medvědi měli dvojcifernou celou základní pětici a tým si i přes ztrátu 13bodového vedení v závěru chladnokrevnou hrou řekl o konečný sedmibodový náskok.

Dnešní utkání bude kariérní rozlučkou pro kolínského veterána Machače, který se rozhodl dát lize definitivně sbohem po 22 sezonách, jako v 41 letech nejstarší muž soutěže. A není nutné dodávat, že by se chtěl loučit s medailí na krku.

Ve druhém duelu může dojít už i na prodloužení, a to v případě, že hosté budou po 40 minutách vést o sedm bodů.

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín):  “Čeká nás druhý poločas boje o bronzové medaile. I přesto, že jsme si z Brna přivezli sedmibodové vedení, nesmíme usnout na vavřínech, do utkání musíme vstoupit plně koncentrovaní a vyvarovat se chyb, kterých jsme v Brně udělali hodně.”

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Jsme v poločase série, kde ztrácíme sedm bodů. Čeká nás poslední zápas sezony a věřím, že najdeme v sobě veškerou energii, která nás zdobila po celou sezonu. Věřím, že uděláme vše pro to, abychom zabojovali o konečné třetí místo.“

Javion Blake (křídlo Basket Brno): „Na poslední zápas s Kolínem se těším. Je pro nás velice důležité, abychom vyhráli a splnili náš cíl dosáhnout medaile a šanci hrát evropský pohár příští sezonu. Bude to těžké, ale vím, že budeme bojovat celých 40 minut.“