Zatímco Adamu řádil v Pardubicích, jeho tým padl v Lublani

Bez svého klíčového guarda Amina Adamua, který ve stejnou dobu zatápěl českým lvům v pardubické aréně v dresu Velké Británie (jako třetí střelec 14 body za 20 minut), se tým Olomoucka postavil v Lublani tamní Iliriji, aby už bez napětí završil boje v základní skupině Alpe Adria Cupu.

Postup do FINAL 4 si totiž zajistil vítězstvím v předchozím duelu v Kolíně (jako jediný z českých účastníků soutěže), a tak mohl tentokrát s lehčím srdcem přijmout porážku 86-71. Ta už ale nic nezměnila na jeho druhé postupové příčce s bilancí 6-4. Mocně finišující Ilirija skončila třetí s 5-5.

Hanáci se i v oslabení dlouho drželi. V první půli se prokousali z manka 21-13 k obratu na 27-29 a ještě po 24 minutách drželi vyrovnaný stav (48-47). Pak ale domácí baterií mnoha trojek odskočili na 16bodový rozdíl osm minut před koncem a tím nad zápasem zavřeli vodu.

REDSTONE dvojciferně tlačili McBrayer, Townsend (po 15), Bailey (11+8 doskoků) a Klepač (10+7 doskoků). Jejich tým dal víc šestek (3-12), ale fatálně zaostal v trojkové palbě (38/15 - 22/7) a v produkci z brejků (20-7).