Zaútočí Děčín poprvé i z trojek?

23.5. PREVIEW DUELU 3 FINÁLE Sezona Kooperativa NBL se dnes chystá dosprintovat do cíle. Proti tomu však bude do posledního dechu bojovat tým děčínských Válečníků, který bude ve finále i potřetí bez indisponovaného kvarteta Houška, Bažant, Carter a Landa. Domácí Nymburk však v televizním souboji, který startuje ve 20:00, nebude chtít ponechat nic náhodě a nekompromisně půjde za svým 13. titulem v nepřerušené řadě.

1. ČEZ BASKETBALL NYMBURK (10-1) – 2. BK ARMEX DĚČÍN (30-11)
pondělí 23. května ve 20:00, vysílá ČT Sport

Vzájemné zápasy v sezoně: 100-62, 109-46, 91-63

Stav série: 2-0

Válečníci i v osmičlenné rotaci dokázali doma ještě po 24 minutách držet rozdíl ve skore na 12 bodech, a to nebyl zdravotně zcela v pořádku ústřední rozehrávač Vyoral. Děčín ve druhém utkání i bez tří dlouhých dokonce přeskákal mistra 38-37, přičemž v útoku byl poměr 12-6.

Severočechy však v obou dosavadních zápasech srážela velká neúspěšnost trojek (dvakrát bilance 28/3) a s tím by tým nemohl myslet na přijatelnější výsledek ani ve třetí bitvě. Stejně tak se musí pokusit srazit dosavadní průměr 20 ztrát.

To ale nebude snadné už proto, že prakticky jedinou účinnou zbraní Děčína byly dosud všemožné seběhy pro míč do vymezeného území a přihrávky do těchto prostorů se bez rizika neobejdou. K této hře vybízela vysunutá nymburská obrana, která se snaží krýt hráče proti přihrávce. Ve třetím utkání tak lze očekávat, že mistr bude při děčínských sebězích mnohem obezřetnější.

Válečníci si ve velké části druhého utkání už troufli bránit osobně a budou v tom zřejmě pokračovat i v Duelu 3. Na fauly si po vyfaulování za 25 minut ve druhé bitvě musí dávat pozor především playmaker Vyoral, který bude mít na druhé straně kurtu opět vysilující šichtu proti defenzivnímu specialistovi Sant-Roosovi.

Ronen Ginzburg (kouč ČEZ Basketball Nymburk): „Doufám, že je to náš poslední zápas v sezoně. Připravujeme se na to, že musíme opět nastoupit se stoprocentním soustředěním a nasazením, abychom mohli po zápase začít s oslavami titulu. Věřím, že přijde plná hala fanoušků, kteří budou chtít slavit s námi. Tímto bych je rád pozval na zápas. Nejdřív si to ale budeme muset vybojovat na palubovce. Děčín nám výhru nedá zadarmo, musíme za to vzít sami od první minuty.“

Pavel Budínský (kouč BK ARMEX Děčín): „Pokud má být třetí utkání posledním zápasem tohoto ročníku, je naší silnou motivací předvést ještě lepší výkon než v Děčíně. Pro většinu mých hráčů je finále velkou školou, která je může posunout dál. Proto je i toto utkání důležité zvládnout v hlavě, nemít přílišný respekt k soupeři a koncentrovat se 40 minut na náš výkon.“

Filip Kroutil (křídlo BK ARMEX Děčín): „I přes nepříznivý stav 0-2 a velký počet absencí se pokusíme podat co nejlepší výkon. Určitě Nymburku nechceme dát nic zadarmo. Doufám, že se na zápas vydá co nejvíc našich fanoušků a společně si užijeme možná poslední zápas této sezony.“

Atrakce utkání: energy drinky pro děti zdarma (u pokladny nebo na chodbě Sportovního centra), pro dospělé speciálních třináctistupňové postřižinské pivo Bogan zdarma proti vstupence, česká hymna provedená dechovou kapelou nymburských fanoušků, mezi diváky budou rozházeny hráči podepsané míčky Molten a také několik triček, někdejší hvězda týmu Ashante Johnson předá svůj podepsaný dres výherci soutěže, vystoupení cheerleaders Easy Dance 2000, soutěž o voucher do Hotelu Ostrov, ocenění letos veleúspěšného týmu nymburských žen.