Zaútočí druhá SLUNETA na lídra i v jeho pevnosti?

Ani jako druhému týmu tabulky, který čerstvě doma už podruhé skalpoval lídra, se Pandám nedostává náležitého respektu bookmakerů, ovšem to tým Jana Šotnara v dnešní dohře 3. kola A1 (15:30 na ČT sport plus) bude v Nymburce pramálo trápit. Dál si jde za hlavním cílem, jímž je vedle historického umístění po dlouhodobé části zejména první ligová medaile.

K repríze duelu prvního s druhým dochází už pět dní po bitvě v Ústí, když dnes bude jako domácí tým Nymburk, který se po dvou nemastných výkonech potřebuje dostat do nebezpečnější formy. Po porážce v Ústí, kde se nechal ve druhé půli doslova přejet domácí SLUNETOU, po 38 minut dával doma ve středu naději i nyní velmi limitované sestavě osmého USK, a to už by měl být pro kouče Tabelliniho výstražný alarm, byť jeho muže stále hřeje osm výher z posledních devíti zápasů.

Pandy vzhledem k tomu, že Nymburku zbývá dohrát ještě tři zápasy, už 23. výhrou mohou právě svého soupeře dorovnat, k převzetí první pozice ale mají ještě poněkud daleko. Snadnost středeční pokládky Děčína na jeho palubovce ovšem indikuje, že seveřané si teď věří na kohokoli a budou cílit na už 14. výhru ze 17 posledních utkání.

ERA BASKETBALL NYMBURK (23-6, 1V) - SLUNETA ÚSTÍ (22-9, 3V)

Absence Nymburka: křídlo Svejcar (po operaci kolena), pivot Sanders (zranění), křídlo Novák (start nejistý)

Absence Ústí: křídlo Váňa (po operaci achilovky)

Vzájemné zápasy v sezoně: 78-85, 89-83, 80-87

Kurzy Chance na výhru: 1,11 - 6,72

Francesco Tabellini (trenér ERA Basketball Nymburk): „Hrajeme proti týmu, který má poslední týdny asi nejlepší formu z celé ligy. U nich se nám v neděli nepovedlo hrát konzistentně celý zápas. Teď se budeme snažit udržet koncentraci a solidní výkonnost po celých 40 minut. Důležité je zapnout v obraně, která nám pak dodává sebevědomí i do útoku.”

Ty Gordon (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „V neděli jsme v Ústí nepředvedli nejlepší výkon, tak je dobrá příležitost to napravit a ukázat, že jsme dobrý tým. Ve středu jsme proti USK zabrali ve druhé půli a na to musíme navázat. Musíme hrát agresivně. Oni těží ze svého sebevědomí, hrají uvolněně, což je činí nebezpečnými, a trefují i těžké střely. My na ně proto musíme nastoupit a to sebevědomí jim sebrat. Všichni jsme teď unavení z náročného programu, ale to nás nesmí ovlivnit. Musíme v sobě najít sílu, přepnout si to v hlavách a hrát naplno v každém zápase. U mě to tak funguje, že když hraji agresivně v obraně, pak to přijde i v útoku a přesně tak to musí být od nás všech už teď proti Ústí.”

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): „Kolotoč utkání je neúprosný a nás čeká další souboj s Nymburkem. Jsme na vlně a chceme se na ni pokusit udržet až do konce základní části. Nymburk nebude po posledním utkání chybět motivace, ale věřím, že se dobře nastavíme a budeme bojovat o další vítězství.”

Jan Karlovský (power forward SLUNETA Ústí): „Jsme v laufu, máme sice náročný program, ale to i soupeř, který nám bude chtít vrátit nedávnou porážku. My se budeme ale soustředit na to, abychom navázali na dobré výkony z posledních zápasů.”