Zvrátí Beksa vývoj? Prodlouží NH euforii?

PREVIEW ZÁPASŮ 4 ČTVRTFINÁLE Za stavu 2-1 je přichází dnes večer zejména pro prohrávající týmy klíčový duel čtvrtfinále. Pro Ostravu nastane proti Děčínu na domácí půdě od 17:30, pro Beksu to bude na ústecké palubovce ještě těžší úkol od 18 hodin. Jisté je jedno - předem nevíš, a proto se i dnešní večer dají očekávat velmi slibná dramata.

17:30 na ČT sport plus
(6) NH OSTRAVA - (3) BK ARMEX DĚČÍN (stav série 1-2)

NH zvládla prvním vítězstvím v play-off po deseti let velkou zkoušku, když doma obracela z minus 11 a v koncovce se obávala do posledních vteřin o výhru i při vedení o 12. Bylo to zcela atypické utkání, v němž se Děčín prakticky nedostal k protiútokům, byl přetlučen z útočných doskoků i bodech zpod koše a NH mu tak sebrala všechny jeho straně, když paradoxně zpět byla o jednu trojku, tedy v segmentu, kde je údernější než soupeř.

Na rozdíl od prvních dvou utkání se Ostravané plně spolehli na své opěrné trio Mathon, Radukič, Morgan, naopak v děčínském dresu byl tentokrát tišší playmaker Walton. Den po zápase sedmičlenných rotací se v už čtvrtém utkání ukáže, kdo je na tom jak se silami, které začnou hrát jednu z ústředních rolí, stejně jako domácí prostředí, které má na své straně NH. Bude zajímavé sledovat, zda se jí téměř dokonalý výkon podaří během 24 hodin zreplikovat.

Absence Ostravy:
forward Belikov (zlomená ruka)

Odehraná utkání série: 74-84, 78-92, 68-67

Kurzy Chance na výhru: 2,08 - 1,90

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Teď musíme zregenerovat, ale mám pocit, že započala válka, tak uvidíme, co se stane ve středu.”

Tomáš Jansa (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Dnes je nový den, nový zápas a to nám může pomoct. Půjdeme si pro výhru.”

18:00 na ČT sport plus
(5) SLUNETA ÚSTÍ - (4) BK KVIS PARDUBICE (stav série 2-1)

Za stavu 2-1 pro domácí Ústí už stojí Beksa na půdě soupeře zády ke zdi. Ví, že třetí porážka v řadě by znamenala už téměř jistotu konce sezony, neboť obrat z 1-3 je v play-off celosvětově víceméně neřešitelná mise. Tým má ale stále stejný problém - nedokáže se semknout a delší zápasový úsek zamknout svou obranu, která až na jediný poločas doma nevykazuje parametry top defenzivy sezony. Spásu nepřinesl ani 19minutový návrat pivota Rikiče ve třetím utkání, který nejspíš musí hrát se zdravotními limity. Bekse to ideálně nefunguje ani v útoku, kde už dva zápasy po sobě měla jen dva dvojciferné střelce a během zápasu její ofenziva sklouzává k nepříliš produktivnímu individualismu bez podpory útočného doskoku.

Pandy vědí, že pokud udrží svou standardní hru, budou na dobré cestě ke třetímu vítězství. Na svůj útok a hlavní opory se mohou spolehnout skoro pokaždé a velkou otázkou tak bude především to, jak zvládnou další duel poté, co ten úterní odehrály v sedmi. Tam by se mohl ve druhé půli lámat jeden ze zásadních krajíců čtvrtého utkání.

Absence Ústí:
možná dále křídlo Dailey

Absence Pardubic: možná nadále guard Šafarčík (zranění ruky)

Odehraná utkání série: 77-87, 96-83, 93-85

Kurzy Chance na výhru: 1,57 - 2,63

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): „Vrátili jsme se k obraně, kterou jsme hráli ve druhém zápase v Pardubicích, v tom musíme pokračovat i v dalších utkáních. Pokud jde o naši úzkou rotaci, je to stejné jako po prvním zápase série. My jsme si řekli, že se ve třetím duelu nebudeme na nic šetřit, bylo to pro nás důležité utkání a chtěli jsme ho vyhrát i za cenu, že by pět hráčů hrálo čtyřicet minut. Nějaké síly jsme sice ušetřili, ale není to ono. Jsem ale strašně rád za minuty Haiblíka, Maděry, Heinzla a dalších kluků, kteří svými výkony pomáhají té základní pětce a dnes přinesli energii do obrany. Myslím, že pokud ve středu nezaspíme začátek, bude se nám hrát daleko lépe. Po výhře se lépe regeneruje, takže sice jsme po třetím utkání zbití, ale vrátíme se s vůlí vyhrát třetí zápas, víme, že to může být klíčové, protože vedení 3-1 v sérii už by bylo opravdu skvělé.”

Dino Repeša (kouč BK KVIS Pardubice): „Zkusíme překvapit Ústí stejně, jako se to podařilo jim ve druhém zápasu v Pardubicích. Bude to opět náročný zápas, protože ústecký tým hraje v domácím prostředí velmi dobře, jen velice málo celkům se tady podařilo v letošní sezoně vyhrát. Každopádně se co nejlépe připravíme, i po taktické stránce, a pevně věřím, že odehrajeme lepší utkání než v úterý.”

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Stav série je 1-2, což pro nás musí být vztyčený varovný prst, protože prohrávat 1-3, to by se otáčelo hrozně těžce. Do středečního zápasu musíme vstoupit s ještě vyšší intenzitou než do toho úterního. Je potřeba hrát víc do těla, ještě agresivněji, a hlavně to musíme vydržet déle než jenom jednu čtvrtinu.”