Novinky

Den velkých odplat se přiblížil!

PREVIEW 12. KOLA Přišel čas vendet za senzační první kolo. O tu první se pokusí v Opavě Pardubice, o další Děčín doma s Kolínem i Prostějov před vlastními fanoušky s Novou hutí. Odplatu budou mít jako cíl pro 12. kolo a tedy start druhé čtvrtiny Kooperativa NBL i Sovy doma proti Pandám a stejně tak Lions ve Svitavách. Komu se odveta podaří?

Bohačík o ostudě i velké zprávě pro bratra

INTERVIEW SE SOVÍM TAHOUNEM S 33 minutami je šestým nejvytíženějším hráčem ligy. Pro tým USK jsou ale mnohem důležitější jeho další čísla – aktuálně zaostává na osmém místě jen o 2,5 bodu za top skórerem Kooperativa NBL Doaksem, navíc drží osmou pozici mezi nejužitečnějšími hráči, přičemž z Čechů jsou před ním jen Šiřina a Vyoral. A k tomu se z něj stalo z vlastního rozhodnutí třetí nejlépe doskakující křídlo ligy a No.13 celkově. Následující rozhovor s Jaromírem Bohačíkem ale není jen o jeho číselných milnících v novém angažmá. Odpíchnout jsme ho museli od dalšího ligového souboje se starším bratrem Petrem, tentokrát už v nových kulisách, tedy v dresech pražského USK a Nové huti Ostrava.

Defenzivní NBL! Střelcům vládne perimetr

ČÍSLA PO ČTVRTINĚ LIGY Top skórerem Kooperativa NBL, který jako nejvytíženější muž soutěže točí 38 minut na utkání a nad to si pomáhá 4 útočnými doskoky, je po čtvrtině ligy Tur Nicchaeus Doaks s průměrem 17,1 bodu. Už to cosi naznačuje o tom, že i sebelepší hráči se prosazují k výrazným dvojciferným zápisům poměrně ztuha (v průměru alespoň 10bodových borců je zatím 41) a defenzivnější charakter letošního ročníku podtrhují i jiná čísla – ta pokrývající obranné činnosti jednotlivých týmů.

31! Pandula zničil ztrácející Lions

DOHRÁVKA 11 .KOLA Po vyrovnaném a oboustranně neurovnaném poločase (39-43) se soubornými 20 ztrátami (11-9, z toho za první čtvrtinu 9-6) do třetí čtvrtiny seřídili svou hru lépe Pardubičtí a nabíjeni 11 body za úvodní 4 minuty Panduly, skórujícího z brejků i trojek, odskočili na 50-61. A byť právě v téhle fázi hry, tedy ještě hluboko ve třetí čtvrtině, nabrali klíčoví podkošoví muži hostů Švrdlík i Nečas své 4. fauly, domácí Lions tu nedokázali přirazit blíž než na 58-65.

Tuří vzdor, souboj B-bratrů a varující Czudek

ECHO SOBOTY V NBL Fantastický finiš Jaromíra Bohačíka, který na body porazil staršího bratra. Povstání Turů, jež v Děčíně odrazili až domácí guardi na čele s Ondřejem Šiškou. Kulatých 10 asistencí někdejších spoluhráčů Jakuba Šiřiny a Michala Čarneckého v Opavě, kde se do ligy vracel obr Cory. A v útoku nemilosrdní Orli, kteří pod Špilberkem rozstříleli oslabené Brňany, kteří navíc končili i bez vyloučeného centra Prachaře. To jsou některé z hlavních sobotních událostí zaznamenaných ve čtyřech soubojích 11. kola.

Tank Abercrombie je zpátky a míří do Opavy!

PREVIEW 11. KOLA Sobotními čtyřmi duely 11. dějství vrcholí první čtvrtina zatím velmi zajímavé Kooperativa NBL. A o co se bude hrát? USK se doma proti obranářům z Nové huti bude prát o svou třetí výhru, Děčín si před soubojem s Tury už brousí zuby na devátou výhru v řadě, Opavu potrápí nová super akvizice Slunety Cory Abercrombie a moravské derby zavede ultra defenzivní Orly na brněnskou Morendu.  V pondělí se 11. kolo dohrává TV bitvou mezi Lions posílenými o expres Brisona Whitea a neméně rychlou pardubickou Beksou.

White je zpět! Young ve Svitu. A co bude dál?

INTERVIEW Sedm porážek v řadě. Už tak hrozivá je černá šňůra jindřichohradeckých Lions, kteří s bilancí 2-8 uzavírají ligový peloton, když doma zatím uspěli jen jednou z pěti pokusů. O tom, jak na tíživou situaci reaguje vedení klubu od Vajgaru, bude nyní v detailech vyprávět generální manažer Lions David Musil.

Jít proti Houškovi s Landou? To už je velká odvaha!

ECHO HITU KOLA Děčínskému Armexu ve vypjatých ligových zápasech v podstatě stačí udržet plus minus vyrovnaný průběh až do posledních minut. Pak už se o vše postará Tomáš Vyoral. Tak by šlo volně vyložit slova kapitána Válečníků Jakuba Houšky, pronesená po venkovním složení pardubické Beksy v magnetu 10. kola.

Vyoral pětkrát ztratil, přesto znovu udeřil

ECHO 10. KOLA Luboš Stria vysílal zabijácké trojky, přesto to byl opět playmaker Tomáš Vyoral, kdo v koncovce rozhodl mega bitvu o první místo na pardubických prknech, a postaral se tak už o osmou výhru Válečníků v řadě. Opava se v Ostravě nechala fyzicky přetlačit, přestaly jí padat trojky a po 22 ztrátách padla s jen 56 vstřelenými body. Kolín bez Bojana Bakiče jen tak tak přemohl Brno, jež skvěle 31 body podržel Andell Cumberbatch. Mizérie Lions se v Ústí i přes 31bodovou explozi Stephona Lamara protáhla už na 7 porážek, o což se měrou vrchovatou zasloužil MVP Jan Jiříček. A Orli měli přetěžkou šichtu se Sovami, jimž chyběl playmaker Lukáš Feštr, a nakonec se musely sklonit před ostrostřelcem Pavlem Slezákem.

Bitva o trůn i souboj o odlepení ze dna

PREVIEW 10. KOLA Během pár dní se v pardubické hale Dašická odehraje další velký trhák – tentokrát přijíždí Děčín a vzhledem k postavení obou týmů v tabulce už těžko lze najít větší lákadlo. Aktuální druhé místo Beksy a první Válečníků je pro ligu velkou zprávou. Bitva z čela tabulky je ovšem jen jednou součástí pětidílného středečního programu. Ten nabízí i derby na Tatranu mezi NH a Opavou, dále pak zápas Medvědů s mmcité, Orlů se Sovami a Pand s Lions, kdy v každém utkání lze očekávat leccos zajímavého a mnohdy i nepředvídatelného.