Novinky

Ostrava dobyta. Orli 8 v řadě! Bouře u Pand

ECHO SOBOTY V NBL Jen v Ostravě domácí NH držela diváky v napětí až téměř do konce utkání. Pardubice si ale nakonec odvezly důležitou výhru a dál stíhají trio Opava, Prostějov, Nymburk. Jinak už se v sobotních utkáních 14. kola odehrávala jen samá jednoznačná představení s dominancí domácích. Orli si po setnutí Ústí připsali už osmou výhru v řadě a drží druhou bilanci ligy spolu s Opavou, jež sestřelila Medvědy. Lions pak v utkání plném nesportovních faulů a technických chyb nedali šanci Brnu, stále operujícímu bez rozehrávačů.

Na Tatranu bude plno, přijíždějí Pardubice!

PREVIEW SOBOTY V NBL Sobotní program Kooperativa NBL nabízí kvartet bitev 14. kola, kdy se hlavní pozornost upírá do ostravského Tatranu, kam zajíždějí oslabené a pod tlakem se nacházející Pardubice. Průběh i výsledek tohoto utkání by tak mohl být velmi zajímavý. To Lions doma s Brnem, Opava s Kolínem i Prostějov s Ústím jsou favority na výhru, ovšem jak už dosavadní průběh ligy mnohokrát ukázal, papírové předpoklady nemusí vůbec nic znamenat.

Děčín 12 v řadě! NH opět táhl Číž

ECHO STŘEDY V NBL Dva výjimečné zápasy s dvěma výhrami domácích celků nabídl středeční program Kooperativa NBL. V opakovaném duelu 2. kola téměř kompletní NH (bez Bratčenkova) doma složila vynuceně nekompletní Slunetu a už okupuje pozice pro play-off. A v netypické "předehrávce" 27. kola Děčín v lichých čtvrtinách udeřil trojkami na Lions, což mu vyneslo už 12. vítězství v řadě.

Válečníci stíhají Warriors, Ústí na NH bez US dua

PREVIEW STŘEDY V NBL Golden State Warriors (Válečníci) utvořili v noci na středu nový rekord dějin NBA, pokud jde o nejlepší vstupní bilanci do sezony (16-0). Jejich jmenovci z Kooperativa NBL sice ztratili hned úvodní bitvu nového ročníku, ale od té doby jsou nezastavitelní a jejich šňůra vítězství se může už ve středu večer posunout na číslo 12. O tom, zda se tak v předehře 27. kola skutečně stane, se můžete přesvědčit buď přímo v děčínské pevnosti, nebo na tvcom.cz. Volného středečního termínu využijí k opakovanému zápasu 2. kola i týmy NH a Slunety, které se opět sejdou v ostravské hale Tatran, ovšem pod podmínkou totožných sestav, jaké hrály úvodní nedokončený duel.

Babička na drátě, táta na lávce a džoby v hip hopu

INTERVIEW S MICHAELEM MEDVECKÝM Má v šuplíku ligový bronz z roku 2013, ale pořád je teprve zelenáč. Vždyť v minulé sezoně měl průměr 7 minut na utkání, rok předtím 5. Zřídkakdy našel po zápase u svého jména větší cifru než 10. Výjimečně dal nějaký bod. Proto minulá neděle představovala v jeho kariéře zatím ten nejvýznamnější milník. Poprvé odehrál nad 20 minut, poprvé skóroval víc než za 5. Těch 27 minut mu při oslabené sestavě udělil jeho otec, už 4 roky jeho nadřízený v týmu Nové huti. A 22letý Michael Medvecký ty minuty proměnil ve zlato, přesněji řečeno v 11 bodů alias první dvojciferný zápis v NBL. Nic jiného mu ostatně nezbývalo. Protože jinak by si zase vyslechl… I když, jemu už je to dlouho fuk.

Co může Beksa čekat po USK

INTERVIEW S VIKTOREM PŮLPÁNEM Poslední dvě utkání zažil velkou osobní houpačku a pokaždé kolektivní smutek. Pakliže ale ten z horké opavské palubovky se ještě dal nějak skousnout, domácí selhání s USK v kulise 3500 diváků bylo pro tým Viktora Půlpána těžkou ranou. Narazila pardubická Beksa porážkou a výkonem proti oslabeným Sovám na své letošní dno? "No, doufám, že hůř už hrát nebudeme, protože tenhle zápas se nám fakt nepovedl. Bylo to o to horší, že se nám to stalo při slavnostní akci ke klubovému výročí se spoustou diváků. Doufám, že teď už to bude jen lepší a lepší," nechtěl 19letý playmaker hned na úvod rozhovoru propadat malomyslnosti.

MVP Vyoral, dojmy fanoušků a Armex i žena v šatně

INTERVIEW S KOUČEM LÍDRA V Děčíně budou ještě kontrolovat klubovou kroniku, ale činovníci z týmu ligového lídra vědí, že by nemuseli. Aktuální šňůra 11 výher v řadě prostě musí být za 26 sezon v nejvyšší soutěži rekordní. A její strůjce Pavel Budínský, řídící exkluzivně český kádr, je zatím hlavním aspirantem na ligového Kouče roku. A protože situací, kdy za posledních 12 let vedl NBL někdo jiný než Nymburk, je jako pověstného šafránu, podíváme se nyní pod pokličku kouzelného válečnického lektvaru, který podáván v těch správných dávkách drží vicemistra v čele tabulky. Ač řada proměnných se už roky nemění – několik novinek se v Armex Sportcentru přece jen za poslední dobu urodilo. Je mezi nimi i jedna žena a už to je pořádný důvod se pustit do následujícího rozhovoru s kormidelníkem prvních stříbrných medailistů 70letých děčínských dějin.

Strhující duel Čarneckého s Čížem!

DOHRÁVKA 13. KOLA Manželka Michala Čarneckého by měla svého chotě přesvědčit, aby ještě jednou přehodnotil svůj úmysl ukončit kariéru. Protože pověsit boty na hřebík po sezoně, v níž dosud předvádí fenomenální výkony, patří mezi deset nejužitečnějších mužů ligy, už je i jejím nejlepším asistentem a především představuje pevný maják v bouři neurovnanosti ústecké hry, již drží pohromadě všemi svými silami, body, trojkami a asistencemi, to by byla škoda jak pro stávající Čarneckého tým, tak i pro celou ligu.

Slavnostní smutek pro 3500, No.11 a další lup Lions!

ECHO SOBOTY V NBL. Tisíce diváků se v pardubické Tipsport Aréně dočkaly historicky prvního klubového videomappingu na basketbalové palubovce, ale poté i hořkého zklamání z velmi překvapivé porážky domácí Beksy od oslabených Sov z USK. V sobotu se ve 13. kole Kooperativa NBL hrálo ještě na dvou hřištích a i tam udeřili hosté – zatímco ale děčínský hurikán se v Brně proti notně oslabeným domácím čekat dal, výtečná čtvrtá čtvrtina Lions na kolínských prknech je dalším překvapením tohoto dějství.

Show, nájezd Lions a start dvojboje

PREVIEW SOBOTY V NBL Slavnostní duel v Pardubicích protkaný spoustou lákadel je hlavním tahákem víkendového programu 13. kola. Hraje se však i na třech dalších místech. V Kolíně se budou oslabení domácích snažit využít Lions, do Brna, jemuž chybí celá armáda dirigentů, si jedou pro 11. ligové vítězství v řadě Válečníci a v neděli vše úvodním dílem svého dvojboje uzavřou Pandy s Novou hutí.