Dokáže to Kolín znovu? Udeří Opava?

PREVIEW ZÁPASU 4 SEMIFINÁLE Domácí prostředí se zejména s návratem fanoušků, ale nejen s ním, zdá být klíčovým elementem série mezi třetím Kolínem a druhou Opavou a bude zajímavé sledovat, zda to bude na kolínské palubovce platit i v dnešním čtvrtém duelu semifinále (17:45 na TVCOM.cz), v němž mají Slezané za vedení 2-1 svůj druhý postupový mečbol.

Předchozí zápasy série: 61-86, 68-87, 79-67

Absence Opavy: guardi Klečka, Kurečka, forward Robenek

Ten první jim Medvědi včera sebrali po zatím nejlepším výkonu v sérii, když se kouči Sodomovi odvděčily obě české pozdní posily této sezony Jan Křivánek a David Pekárek, kteří zazářili každý v jednom poločase. Klíčovému dirigentovi Čížovi, který nabral pět většinou přihrávkových ztrát, navíc dal ulevit jeho zástupce Torreborre a první rozehrávač tak mohl díky jen 27 minutám pošetřit síly i na dnešní zápas.

Medvědi většinu třetího utkání drželi Opavu od útočných doskoků a zejména od bodů z nich (jen 5 z 12 doskoků) a přestříleli soupeře z šestek i trojek. Navíc celý zápas nenechali i díky úpravě obrany rozběhnout lídra hostů Šiřinu a pomohl jim i trojkový výpadek Slezanů (37/5).

Ten se ale u druhých nejúdernějších trojkařů ligy těžko bude opakovat dva dny po sobě, stejně jako nevýrazný výkon reprezentanta Šiřiny. Opava se ze čtvrtečních nedostatků poučí a Kolín tak bude muset podat svůj áčkový výkon, aby dotáhl sérii až do páté bitvy.