Vyhledávaní

Beksa opět přepadena doma! Famózní závěr Ústí!

ECHO 8. KOLA Hned čtyři venkovní lupy, z toho dva s visačkou velkého překvapení, takové bylo divoké osmé dějství v Kooperativa NBL! Senzace kola se zrodila na pardubické Dašické, kde si hostující Sovy z pražských Nuslí vypracovaly za vedení dua Mareš – Sehnal takový náskok, který už zprvu velmi matná Beksa nedokázala smazat. Na svitavské Střelnici se nečekaně radovala SLUNETA, jež vyhrála koncovky obou poločasů v součtu 0-22 a v závěru vstala z mrtvých rozhodnou šňůrou 0-12! Mistr si poločas zahrával na palubovce oslabeného Olomoucka, protože domácí tam dokonce k velkému obratu dovedl reprezentant Lukáš Palyza, ve třetí čtvrtině už však favorit nastolil obvyklý světový pořádek. A venkovní výhru - svou již druhou z palubovek soupeřů – dovezli i kolínští Medvědi, kteří v Brně spláchli domácí egoé o 21 bodů! Doma uspěl nyní již druhý Děčín, byť se poločas se super oslabenou Opavou přetahoval, nakonec z toho ale vypadla další domácí stovka. A vlastní hrad si nenechala vykrást ani Nová huť, jež sežehla téměř stovkou bodů nováčka z Hradce Králové, a má tak již třetí vítězství v řadě.

Pozornost poutají magnety v Děčíně a na Hané!

PREVIEW 8. KOLA Dvě velké hitovky a některé potenciální šlágry nabízí kompletní sobotní program osmého dějství Kooperativa NBL. Aktuálně našlápnutí Hanáci už ostří zbraně na domácí bitvu s mistrem (18:00). Totéž platí i o neméně rozdranděných Válečnících před domácím soubojem s vicemistry z Opavy (18:00). A co se děje dál? Už od 17 hodin si dají na Dašické dostaveníčko pardubická Beksa a nalétající Sovy z pražských Nuslí. V 17:30 bude doma proti bezvítěznému Hradci útočit na svou třetí výhru v řadě Nová huť. Tuři nebudou chtít před svými vděčnými fandy zahodit šanci na další domácí úspěch proti SLUNETĚ (18:00) a Brňané ve svém stánku zkusí udržet v defenzivní mizérii kolínské Medvědy (19:00).

Ten „dunk“ mi dala sežrat i přítelkyně!

S ROSTISLAVEM DRAGOUNEM Skauting izraelského vicemistra z Holonu hovořil jasně. Kariérně šestadvacetiprocentní trojkař Rostislav Dragoun, který se v české lize jen několikrát propracoval na nejvýš tři trefy v jednom zápase - a to už musel mít velký den -, neměl být ve čtvrtém kole Ligy mistrů velkou hrozbou. Vlastně spíš žádnou. Jenže i v basketbale platí legendární věta fotbalového kouče Tomáše Pospíchala a 22letý opavský guard se na ni v úterý v noci spolehl naprosto a beze zbytku. Při své kariérní show nasypal Holonu pět trojek ze šesti pokusů a s 18 body byl jednoznačným top skórerem Slezanů. Ač z toho nakonec nebyla výhra jeho týmu, bude z této osobité performance žít ještě minimálně několik týdnů. Teď už prostě ví, že to dokáže. Jenže i přes fenomenální střelecký výkon si v tomhle zápase vysloužil daleko větší pozornost něčím úplně jiným. To když nasadil k na pohled furiantsky vypadajícímu náskoku na dunk, který skončil „zle nedobře“. Anebo to dunk neměl být? Více už hlavní aktér onoho okamžiku, na němž pak nenechala nitku suchou ani jeho přítelkyně.

Aplikace Český basketbal: Vstupenky na jednom místě

Koupit si vstupenku na basketbal nikdy nebylo jednodušší. Česká basketbalová federace přichystala aktualizaci své mobilní aplikace, která umožňuje pořízení vstupenky přímo z mobilního telefonu. Vzhledem k tomu, že vstupenka Vám následně přijde do emailu, nepotřebujete žádné další zařízení a můžete se rovnou vydat na basketbal.

O brutálním září, CZ pětce v LM a cestě za Amarem

POD NYMBURSKÝM POVRCHEM S VOJTĚCHEM HRUBANEM Že mistr v létě udržel devět opěrných hráčů a přidáním dvou nových guardů se jeho kádr poprvé skoro nezměnil? S tím nechoďte na reprezentačního křídelníka Vojtěcha Hrubana, a už vůbec ne po divokém konci léta s prakticky neexistující přípravou, brzkou výměnou jedné ze dvou čerstvých posil na klíčové pozici guarda a absencemi vynucenými ze zdravotních důvodů. Svůj pohled aktuálně 20bodový top skórer Nymburka v Lize mistrů vyjmul z mošny po prvním letošním úspěchu v soutěži, jejž český mistr dosáhl až na čtvrtý pokus a musel si jej doma proti Antverpám obrovsky vydřít. I velkou Hrubanovou trojkou téměř s klaksonem ihned po výhozu z autu na 80-71, jíž forward efektivně i efektně zavřel zápas. Podepsal se pod něj 19 body za 34 minut, což je pro něj po čtyřech kolech průměrná porce na jedno utkání.

Nymburk urval koncovku, Beksa propadla

POHÁROVÉ ECHO Byl to útok, který jako by se nedal ukončit. Nejdřív minutou střelu doskočil rozehrávač Lawrence, další nepřesný projektil vzápětí lapil Hruban, aby těsně před vypršením dalšího limitu na střelu následoval timeout nymburského týmu. Po něm playmaker Eugene Lawrence zpod koše vyhodil domluvený pas na vrchol trojky, kde stál „za bukem“ schovaný Vojtěch Hruban, který trojkou na 80-71 srazil belgické vicemistry z Antverp definitivně do kolen. Bylo to právě dodatečné úsilí domácího Nymburka, poprvé v nové sezoně Ligy mistrů hrajícího ve své hale na břehu Labe, jež české šampiony nasměrovalo k prvnímu vítězsví (82-74), následujícímu po třech bolestivých porážkách.

Večer moravské vlny a smutný let Sokolů

ECHO STŘEDY V NBL Pozvolný vzestup Olomoucka odnesli v rámci tří středečních duelů sedmého kola kolínští Medvědi, kteří po dramatu padli na domácím parketu 90-96, a zatímco hanácký snajpr Lukáš Palyza udržel pozici top skórera Kooperativa NBL, lídr GEOSANU Anthony Walton se z ratingového trůnu propadl až na pátou příčku. O šedesát kilometrů západněji se v hlavním městě pochlapila i Nová huť, jež nesena velkým double doublem Petra Bohačíka skolila domácí USK 70-80. A prapor hostitelů tak v televizním souboji udržely jen ústecké Pandy, jež odrazily nápor hradeckého nováčka, který po prohře 77-67 dál čeká na svůj první úspěch.

Nechceš si to připouštět, ale v hlavě by to bylo

O HLAVĚ S LUKÁŠEM FEŠTREM Během šesti dnů minulého týdne zlomili obě dosavadní pravidla této sezony – 1. venku neškodní, 2. doma suverénní „stovkaři“. Stačilo se vydat do Pardubic, kde se Válečníci vždycky nějak dokážou vyhecovat, což potvrdili dalším velkým lupem. A pak se přidal i složitý domácí duel se zónujícími Sovami, kde Děčín v závěru málem doplatil na svou aktuální jedenáctou pozici na trestné linii. To když Američan Klint Carlson a poté i Robert Landa minuli celkem čtyři rány a při tříbodovém vedení stále nechávali Pražany při životě. Kariérně 81procentní šestkový kat Lukáš Feštr by se v takovou chvíli cítil jako ryba ve vodě, počkat si ale bude muset na jinou příležitost. Právě i o šestkách svého Děčína bude hovořit v následujícím rozhovoru, stejně jako o – pro jednou zaplašené - „pražské noční můře“, defenzivní pasti Dina Repeši, třicetiprocentních výkonech venku a záchranném výjezdu do města perníku.

Nováček v TV o svou první. A další soví drama?

PREVIEW TŘÍ ZÁPASŮ 7. KOLA Uprostřed evropské pohárové vřavy se ve středu odehrají i tři duely sedmého kola Kooperativa NBL. A jeden z nich půjde i na televizní obrazovky. Na webu ČT a ČT Sport můžete od 18:20 sledovat bitvu z ligového suterénu mezi domácím Ústím a nováčkem z Hradce Králové, který stále čeká na první výhru, ovšem v případě úspěchu by hned dorovnal bilanci svého soupeře. Už v 17:45 zahájí svou rehabilitaci za výkon ve Svitavách kolínský Medvěd, který doma hostí Olomoucko vedené bývalým kormidelníkem GEOSANU Predragem Benáčkem. A mistři dramatu z Folimanky na svém kurtu přivítají od 18:00 Novou huť, aby divákům pod režijní taktovkou Dina Repeši naservírovali další hitchcockovský spektákl.

Slezané 34 minut mačkali vicemistra Izraele

ECHO LIGY MISTRŮ Opava se v Lize mistrů dostala opět o krok dál. Nebyla tak ztracená jako ve druhé půli ve Fribourgu nebo proti jasně lepším Benátkám doma. Ještě chybí vydržet evropské tempo celých 40 minut. A snad ještě víc tým do aktuálních eurobitev postrádá alespoň jednoho klasického dlouhého. Přesto třeba guard Radim Klečka ve Fribourgu, nebo další hráč ze stejné pozice Rostislav Dragoun v Holonu už předvádějí takové výkony, že jimi pomalu mohou vzbuzovat zájem i v jiných destinacích.